Szachiści na medal !!!

W bieżącym roku szkolnym zestaw dyscyplin sportowych, w których rozgrywane są zawody w ramach Licealiady powiększył się o szachy. W naszej szkole ta oferta trafiła na podatny grunt za sprawą p. Jarosława Muchy, który jest miłośnikiem tej królewskiej gry. W listopadzie opisywałem udział naszej drużyny mieszanej w drużynowej Licealiadzie m. Lublin. Od tamtej pory widok szachistów grających na szkolnych korytarzach czy w bibliotece nikogo nie dziwi. Często jednym z nich jest p. Jarek. W grudniu, przy okazji „Dnia Otwartych Drzwi” odbył się I Świąteczny Turniej Szachowy, który także relacjonowałem na blogu. Dzisiaj nastąpiła kolejna odsłona szachowego sezonu w postaci indywidualnej Licealiady m. Lublin. Turniej odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Rzeckiego na lubelskim LSM-ie. Opiekun naszych szachistów do turnieju dziewcząt zgłosił Emilię Gospodarek II BL Milenę Ławecką III CT,

Emilia Gospodarek Milena Ławecka

                       Emilia                                                    Milena

a do rywalizacji chłopców: Bartłomieja BaranaDominika Pisarzewskiego Wojtka Trojnarę (wszyscy z klasy III ET).

Bartek Baran

Bartek

Dominik Pisarzewski i Wojtek Trojnara

Dominik i Wojtek

Turniej rozgrywany był, podobnie jak ten drużynowy z listopada, według zasad systemu szwajcarskiego, a nad sprawnym jego przebiegiem czuwał znany lubelski szachista p. Zbigniew Pyda. Nasi reprezentanci, którzy są amatorami czystej krwi :) zaprezentowali się bardzo dobrze. Wprawdzie wśród dziewcząt i chłopców Emilia Bartek zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsca, ale już w punktacji szkół chłopcy wywalczyli brązowe medale, pierwsze w historii naszej szkoły!!!

Bartek odbiera puchar Najlepsze szkoły

szachy

Jest to fakt tym bardziej radosny, że uzyskany w pierwszym roku rywalizacji szachistów w ramach Licealiady. Patrząc na zainteresowanie tą dyscypliną wśród naszych uczniów i zaangażowanie p. Jarka, śmiało można przypuszczać, że dzisiejszy sukces nie będzie ani jedyny, ani ostatni. 

W pierwszych Mistrzostwach Szkół m. Lublin w szachach indywidualnych nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

Dziewczęta: 4. Emilia Gospodarek, 7. Milena Ławecka. Zwyciężyła Oliwia Kiołbasa z I LO. Startowało 8 zawodniczek.

Chłopcy: 4. Bartłomiej Baran, 16. Dominik Pisarzewski, 17. Wojciech Trojnara. Wygrał Rafał Bojczewski z Zespołu Szkół Elektronicznych. Startowało 23 uczestników.

W punktacji szkół dziewczęta zostały sklasyfikowane na IV miejscu, chłopcy jak już wspomniałem zajęli miejsce III. Gratuluję zawodniczkom i zawodnikom oraz ich opiekunowi.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge