Sportowe echa weekendu

Za naszymi uczniami, absolwentami i nauczycielami kolejny pracowity weekend spędzony w salach, na boiskach i … polach :) O Wojtku Chylińskim (IIBL) pisałem w piątek. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Może spotkam go w szkole, to chwilę porozmawiamy i dowiem się czegoś. Dobrze, że strona UEFA nie blokuje dostępu do informacji z rozgrywek, które prowadzi. Mogłem się z niej dowiedzieć o wyniku pierwszego meczu półfinałowego Women’s Champions Leaugue pomiędzy FC Barcelona a drużyną Kasi Kiedrzynek, Paris Saint – Germaine.

Barcelona vs PSG

O podtekstach towarzyszących tej potyczce pisałem jakiś czas temu. Paryżanki zapowiadały rewanż za swoich kolegów, którzy w kontrowersyjnych okolicznościach zostali wyeliminowani z męskich rozgrywek Champions Leaugue właśnie przez piłkarzy z Barcelony. Kasia ze swoimi koleżankami stanęła na wysokości zadania i w wyjazdowym spotkaniu pokonały rywalki 3 : 1. W sobotnim meczu Kasia całe spotkanie spędziła na boisku skutecznie strzegąc bramki PSG, kapitulując tylko jeden raz w samej końcówce meczu. To spora zaliczka, która przy maksymalnej koncentracji w meczu rewanżowym, powinna wystarczyć do tego, abyśmy mogli ponownie wspierać naszą absolwentkę w meczu finałowym. Miejmy nadzieje, że tym razem zwycięskim.

W sobotę i niedzielę kobiety grały także na polskich boiskach i w salach. Koleżanka Kasi z reprezentacji, Agata Guściora (Medyk Konin), grała w polskiej Ekstralidze ze swoimi byłymi koleżankami z Górnika Łęczna. Mecz zakończył się remisem 2 : 2 i podziałem punktów. Agata rozegrała spotkanie w pełnym wymiarze.

W niższych ligach nasze uczennice i absolwentki także wybiegały na boisko w składach swoich drużyn. W meczu II ligi UKS Widok SP 51 podejmował Starówkę Nowy Sącz. Mecz zakończył się wynikiem 2 : 0 dla Lublinianek. Jedną z bramek zdobyła Karolina Koss (IIIBL), która w 86 minucie została zmieniona przez inną naszą uczennicę, Angelikę Stępień (IIBL). Oprócz tych dwóch zawodniczek całe spotkanie rozegrała ponadto Patrycja włodarczyk (IBL). W innym spotkaniu tej ligi IFTER SMS Niemce Aleksandrą Jankowską w składzie podejmował wicelidera, Respekt Myślenice. Mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 3 : 0. Po tej kolejce „Widok” zajmuje 7 miejsce, „Ifter” natomiast 9. Grała także III liga. Tutaj drużyny z naszymi uczennicami bądź absolwentkami zanotowały wygraną oraz porażkę. Perły Lublin pokonały na wyjeździe drużynę Potoku Sitno 3 : 1. Do 66 minuty na boisku przebywała nasza absolwentka Jagoda Tażbirek. W innym spotkaniu tej grupy LKS Wierzchowiska udał się na spotkanie z „rezerwami” AZS PSW Biała Podlaska. Był to owocny ze względów szkoleniowych wyjazd, gdyż z uwagi na terminarz Ekstraligi w meczu zagrały podstawowe zawodniczki bialskiego klubu. Wprawdzie drużyna Amandy Wasilewskiej, Kasi Goś i Dominiki Kamińskiej przegrała z „Akademiczkami” 1 : 2, ale gra przeciwko piłkarkom grającym na co dzień w Ekstralidze ma swoją wartość. Dodatkowo Amanda okrasiła swoją grę bramką zdobytą w 75 minucie. Po tych meczach „LKS” zajmuje drug ą pozycję w lidze, „Perły” plasują się na 6 miejscu.

Ciekawy dwumecz z reprezentacją Ukrainy rozegrały polskie futsalistki w dwóch salach na Lubelszczyźnie. W pierwszym meczu, który odbył się w Piaskach Polska pokonała Ukrainę 3 : 2. W rewanżu rozegranym w Chełmie górą były Ukrainki, które wygrały 3 : 1. Wprawdzie w reprezentacji Polski nie było żadnej naszej uczennicy ani absolwentki, ale podczas meczu w Chełmie był mocny akcent z naszą szkołą w tle. Mecz sędziował p. Robert Podlecki !!! 

baner ekipa sędziowska prezentacja drużyn

Po pobycie we Francji na krajowe boiska powrócił Oskar Rudziński (II BL). Nie był to jednak tryumfalny powrót. Wyjazdowy mecz Juveniia Kraków vs KS Budowlani Lublin zakończył się wynikiem 36 : 33 na korzyść rugbystów z Krakowa. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Oskar rozegrał całe spotkanie w barwach swojej drużyny. Ten weekend nie był szczęśliwy dla Budowlanych. Drużyna kadetów prowadzona przez p. Piotra Chodunia uległa swoim rówieśnikom z Sochaczewa 10 : 22.

W miniony weekend odbyły się w Nowym Targu Mistrzostwa Polski Low Kick Seniorów i Juniorów czyli w kickobxingu amatorskim. Wystartował w nich zawodnik Fight Gym Lublin, Maciej Guz (IIBL). Maciek stoczył dwie walki. Pierwszą wygrał, drugą w półfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą swojej kategorii wagowej 71 kg i z Nowego Targu wróci z brązowym  medalem.

W Warszawie odbył się V Orlen Warsaw Marathon. Bieg ukończyło ok. 17000 osób. Wyłowienie z tego tłumu kogoś znajomego, to bardzo żmudne i czasochłonne zadanie. Liczę jednak na to, że był tam jakiś Podwalak. Zaczekam do wieczora, może ktoś sam się ujawni. Jak nie, to będę „ślipał” do północy albo jeszcze dłużej. Jak kogoś znajdę, to napiszę.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge