Medal miał być i jest

Na początek jeszcze raz składam serdeczne gratulacje naszym dziewczynom i ich trenerowi, p. Robertowi Podleckiemu za zdobycie srebrnego medalu Licealidy 2017 w piłce nożnej. Nasza drużyna potwierdziła swoją pozycję w lubelskiej piłce nożnej dziewcząt na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Przed rokiem i jeszcze przez poprzednie dwa lata w podobnym tonie pisałem o sukcesach naszych tenisistek stołowych, które zdobywały srebrne medale Licealiady ulegając szkole, w której grały zawodniczki występujące na co dzień w I lidze. Używałem wtedy określenia „zawody o drugie miejsce, w których zajęliśmy pierwsze miejsce”. To samo można powiedzieć o aktualnych rozgrywkach w piłce nożnej dziewcząt. Według słów p. Roberta aktualny stan piłki nożnej w Lublinie wygląda następująco: „Elsner, o jeden stopień niżej MY. Dalej długo, długo nic… V LO i później pozostałe szkoły”.Póki co drużyna Zespołu Szkół nr 5 z ul. Elsnera jest „nie do ugryzienia”. Roi się w niej od zawodniczek ligowych z reprezentantkami Polski na czele. Pozostałym szkołom, podobnie jak przed paroma laty w tenisie stołowym, pozostaje walczyć o drugie miejsce. Każda seria ma jednak swój początek i koniec. Moje podopieczne w tenisie stołowym w końcu dopięły swego i po kilku latach wróciły na szczyt w hierarchii lubelskich szkół. Tego samego życzę naszym piłkarkom nożnym i ich opiekunowi. Wierzę w to, że zanim przejdę na zasłużoną emeryturę, to doczekam się złotego medalu naszych futbolistek. Zapraszam do obejrzenia ograniczonej z uwagi na mój udział w promocji szkoły w XVI Gimnazjum fotorelacji z wczorajszego turnieju rozgrywanego na boiskach przy „Arenie Lublin”.

nasza drużyna

Nasze „Sreberka” :) przed turniejem

gra w dziadka

Patrzcie chłopaki jak się gra w „dziadka” podczas rozgrzewki :P

odprawa

Krótka odprawa przedmeczowa

Kasia Goś

Kasia z uwagą słuchała słów swojego szkolnego trenera

Nie mamy nic do stracenia

Dziewczyny. Wszystko w waszych … nogach !!! :)

Początek meczu z V

Początek półfinału z V LO

akcja na środku boiska z V

Walka na środku boiska z V LO, to rzadki widok…

akcja podbramkowa z V

Zdecydowanie częściej gościliśmy pod bramką przeciwniczek

Jak informowałem wczoraj, mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 5 : 0. Dziewczyny mogły odpocząć przed meczem finałowym oglądając spotkanie o III miejsce, w którym reprezentacja V LO pokonała drużynę XIV LO i zdobyła brązowe medale.

Rozruch przed finałem

Rozruch przed finałem

Sędzia już czeka

Sędzia już czeka…

Kibicki też czekają

Wierni kibice też

Ostatnie wskazówki

Ostatnie wskazówki przed finałem

Zaczynamy finał

Zaczynamy finał 

Leicester z takich sytuacji zdobywał gole w Champins Leaugue

Leicester z takich stałych fragmentów zdobywał gole w Champions Leaugue…

Elsner też

„Elsner” też :(

Pod bramką ZS 5 często się kotłowało lecz ich bramkarka nie dawała się pokonać

Pod bramką ZS 5 często się kotłowało, ale ich bramkarka nie dawała się pokonać

Nasze atakowały ale bramkarka rywalek łapała nawet nogami wprawiając w zdumienie swoje koleżanki i zawodniczki innych drużyn

Nasze atakowały lecz bramkarka rywalek łapała nawet nogami wprawiając w zaskoczenie swoje koleżanki i piłkarki z innych drużyn

Do przerwy 0  3

Do przerwy było 0 : 3 :(

Kolejna udana akcja obrończyń tytułu

Kolejna udana akcja obrończyń tytułu

10 z Elsnera wolne wykonuje jak Lewandowski

W Bayernie od takich strzałów mają Lewandowskiego z nr 9, „Elsner” ma 10

Jako drużyna Elsner był silniejszy w pojedynkach indywidualnych bywało różnie

Jako drużyna „Elsner” był mocniejszy, ale w pojedynkach indywidualnych bywało różnie

W II połowie walki nie brakowało

Do końca meczu na boisku trwała zacięta walka

W końcówce udało się znaleźć drogę do bramki rywalek

W końcu naszym zawodniczkom udało się znaleźć drogę do bramki ZS 5 :)

Rywalki były zaskoczone

Rywalki były zaskoczone

Kolejna bramka naszych

Zanim sędzia zakończył spotkanie udało się to jeszcze raz :D

Po meczu 1

Po meczu 2

Po meczu drużyny i ich opiekunowie podziękowali sobie za grę

Mecz zakończył się wynikiem 7 : 2 dla ekipy z Zespołu Szkół nr 5 i skuteczną obroną tytułu mistrzowskiego. Nasze dziewczęta, podobnie jak rok temu, sięgnęły po srebrne medale Licealiady.

W drodze po medale

W drodze po medale

Trofea wjeżdżają

Trofea wjeżdżają

Amanda odbiera puchar

Amanda odbiera puchar i dyplom dla naszej szkoły

Dyplom PN Puchar PN

Trofea dla drużyny

Co to dodali do medali

Ciekawe co dodali do medali?

Medal

A medal wygląda tak

Drużyna z kibicami

Nasze „Sreberka” z kibicami

Kwiat lubelskiego piłkarstwa żeńskiego

Kwiat lubelskiego piłkarstwa żeńskiego

Skład drużyny: Wiktoria Dymowska (IBL), Patrycja Włodarczyk (IBL), Karolina Koss (IIIBL), Edyta Bielak (IIBL), Amanda Wasilewska (IIIBL), Katarzyna Zaborek (IIIBL), Małgorzata Klimek (IAL), Weronika Olszak (IAL), Agata Wierzchowska, Eliza Lalak (IAL), Angelika Stępień (IIBL), Katarzyna Goś (IIBL) oraz Emilia Kozak (ICT).

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge