Wyróżnienia dla sportowców

Koniec kwietnia, to w szkołach ponadgimnazjalnych czas pożegnań najstarszych klas. Jest to także czas podsumowań i podziękowań za zaangażowanie w różne działania na rzecz szkoły. Nie inaczej było i u nas na Podwalu. Od wielu lat wręczeniu świadectw towarzyszy miła uroczystość, w trakcie której jest okazja do przyznania nagród książkowych, dyplomów, podziękowań czy listów gratulacyjnych naszym sportowcom kończącym szkołę. W bieżącym roku szkolnym nagrodziliśmy w sumie 28 osób.

Jako pierwsza z nich wystąpiła, co mnie osobiście bardzo uradowało, Zuzanna Serafin, która przez trzy lata nauki w XV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego z sukcesami reprezentowała nas w tenisie stołowym. W tym czasie miała swój wielki wkład w zdobycie trzech medali (w każdym kolorze) w Licealiadzie Miasta Lublin w Drużynowym Tenisie Stołowym. Bieżący rok szkolny był dla niej szczególnie owocny. Do złotego medalu zdobytego w drużynie, dołożyła srebrny w rywalizacji indywidualnej w Lublinie oraz brązowy w Lubelskiej Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej we współzawodnictwie drużynowym. Oprócz wyjątkowych sukcesów sportowych wyróżniała się także bardzo dobrymi wynikami w nauce otrzymując Świadectwo Ukończenia Liceum Ogólnokształcącego z czerwonym paskiem. Za całokształt swojej postawy podczas nauki na Podwalu Zuzanna Serafin otrzymała tytuł Wybitny Absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie !!! 

Zuzia 0

Wzruszona Zuzia słucha pochwał na swój temat

Zuzia 2

Wpis do „Złotej Księgi”

Wspomniałem, że szczególnie uradował mnie fakt uhonorowania Zuzi tym zaszczytnym wyróżnieniem, gdyż do sześciu powiększyła się grupa tenisistów stołowych mogąca pochwalić się takim tytułem w osiemnastoletniej historii Wybitnego Absolwenta !!!

W dalszej części uroczystości Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie p. Elżbieta Sękowska, w towarzystwie zaproszonych gości i nauczycieli wręczała wyróżnienia za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Nie mogło oczywiście zabraknąć nagród i podziękowań na piśmie za godne reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych. Do tej części uroczystości p. Dyrektor zaprosiła p. Ewę Jóźwiak i mnie, a nagrody otrzymali: Zuzanna Serafin (III CL), Karolina Koss, Amanda Wasilewska, Katarzyna Zaborek (wszystkie z III BL) oraz Joanna Latało (III EL).

Zuzia 3

Zuzia odbiera kolejne wyróżnienie, tym razem w postaci statuetki i podziękowań 

Karolina Koss

Karolina oprócz podziękowań otrzymała album

Amanda Wasilewska

Amanda była chyba najczęściej nagradzaną osobą. Nie dostała jedynie nagrody za śpiewanie w chórze :)

Asia Latało i Kasia Zaborek

Asia z Kasią spotykały się nie tylko przy odbiorze nagród, ale także na boisku do koszykówki

Wspomniałem, że podziękowania za godne reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych otrzymało w sumie 28 osób. Oprócz wspomnianych byli to: Paweł Bartnik, Angelika Pietrzak z III AL, Iga Borek, Dominika Kamińska, Joanna Luterek, Izabela Paruch, Agata Pietrak, Dorota Reut, Andżelika Stefaniak, Kamila Walewska, Paweł Gąska, Krystian Kopeć, Paweł Lipert  (wszyscy z III BL), Ewelina Mączka, Paulina Śniszewska, Mateusz Bartosik, Dawid Jaworski, Krystian Materek, Sebastian Sowa (III EL), Damian Chołojczyk, Bartosz Drozd (IV ET), Przemysław Milanowski oraz Bartłomiej Wołosz (obydwaj z IV FT). Wyróżnionym składam serdeczne gratulacje w imieniu wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego.

W porannej zapowiedzi, którą zastąpiłem powyższym wpisem wspomniałem, że wyróżnienia otrzymali nie tylko uczniowie kończący naszą szkołę. Żeby wywiązać się z tej obietnicy muszę wspomnieć o wyjątkowej uroczystości, która miała miejsce w dniu wczorajszym w Urzędzie Marszałkowskim. Z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego p. Sławomira Sosnowskiego 223 sportowców reprezentujących 50 klubów z całego regionu otrzymało stypendia sportowe. Głównym kryterium przyznania takiego stypendium było zajęcie miejsca medalowego podczas imprez o randze co najmniej ogólnopolskiej. Miło mi poinformować, że jednym ze stypendystów został Oskar Rudziński (II BL). Przypomnę, że wychowanek KS Budowlani Lublin, to aktualny Mistrz Polski Juniorów w rugby 7-osobowym. Nie posiadam żadnego zdjęcia z tej uroczystości, na którym byłby Oskar. Jeżeli takowe zdobędę, to natychmiast dodam do niniejszej informacji. A skoro o zdjęciach mowa, to poproszę osoby fotografujące dzisiejszą uroczystość w naszej sali gimnastycznej o jakieś dodatkowe fotki, bo te które robił Bartek Baran moim aparatem bardziej pokazują nagradzających niż nagradzanych :P

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge