„Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz”

Franek Kimono 3

Dzisiejsza fotka legendarnego Franka Kimono zdradza co było tematem kolejnych zajęć z kursu podstawowych technik samoobrony. To oczywiście zastosowanie środków przymusu bezpośredniego oraz obrona przed niebezpiecznym narzędziem. Były to jednocześnie ostatnie zajęcia przewidziane w programie kursu prowadzonego przez p. kapitan Straży Granicznej Marię Adamowicz.

Dzisiejsze zajęcia miały podobny przebieg do tych wcześniejszych. Na początek jak zwykle intensywna rozgrzewka, później doskonalenie wcześniej poznanych technik. Na pierwszy ogień poszły elementy walki wręcz. Trzeba przyznać, że po tych kilku godzinach zajęć wszyscy uczestnicy kursu osiągnęli w tym zakresie niezłe efekty.

kurs walka wręcz 3

Niektórzy z nich złapali chyba bakcyla do sportów walki, bo te ćwiczenia wykonywali z wyjątkowym zaangażowaniem i jednoczesną swobodą :)

kurs walka wręcz 2

Po tej części zajęć przyszedł czas na zapoznanie kursantów ze środkami przymusu bezpośredniego, w które wyposażeni są funkcjonariusze straży granicznej, policji i innych służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Pani kapitan zaprezentowała wszystkie swoje „zabawki” ;) i objaśniła do czego służą i jak ich używać.

kurs pogadanka

kurs pani kapitan ze środkami przymusu bezpośredniego

Prezentacja tych wszystkich dziwnych przedmiotów i objaśnienia dotyczące ich wykorzystania były bardzo ciekawe, jednak nic nie zastąpi praktycznego pokazu. Prowadząca zajęcia doskonale potrafi każdą akcję rozebrać na czynniki pierwsze, natomiast p. Robert Podlecki  nabył wyjątkową umiejętność dokumentowania tego.

kurs zakładanie kajdanek kurs pokaz obezwładnienia kajdankami 1 kurs pokaz obezwładnienia kajdankami

Po takim dokładnym pokazie zastosowanie tej techniki w praktyce, to pestka :D

kurs obezwładnienie kajdankami

W trakcie dzisiejszych zajęć był także pokaz, objaśnienia i ćwiczenia z zastosowaniem imitacji broni palnej. Pani kapitan objaśniła w jakich okolicznościach można używać broni, przeciwko komu i o czym musowo pamiętać zanim pociągnie się za spust. Ciekawe jak ten pokaz zniósł pozorant? Potencjalnego napastnika pewnie trzeba by było przewijać :D

kurs ręce do góry

Ostatnie zajęcia zakończył miły akcent. Uczestnicy kursu wraz ze swoim wychowawcą p. Piotrem Choduniem podziękowali pani Marii Adamowicz za te ciekawe zajęcia.

kurs podziekowanie 1

Później był czas na pamiątkowe zdjęcia z różnymi rekwizytami przyniesionymi przez panią instruktor i wspólne zdjęcie wszystkich uczestników dzisiejszych zajęć.

kurs Chodek niczym Bond kurs grupowe

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge