Puchar Podwala 2017

Puchar-Podwala-1-169x300

Przysłowie wprawdzie mówi, że „W piątek zły początek”, ale impreza wymyślona przed paroma laty przez p. Roberta Podleckiego przy moim skromnym wsparciu :) z góry skazana jest na sukces i nic nie jest w stanie jej zaszkodzić. Nawet piątkowa zapowiedź kolejnej jej edycji, którą niniejszym czynię. Na początek przypomnę regulamin.

Regulamin i przepisy gry turnieju

„PUCHAR PODWALA”
w halowej piłce nożnej

 1. Drużyna składa się z 5 zawodników (4 w polu + bramkarz) grających i maksymalną ilość 7 zawodników rezerwowych reprezentujących daną klasę. W przypadku zbyt małej liczby dziewcząt lub chłopaków w klasie, drużyny mogą być koedukacyjne lub tworzone w ramach oficjalnych grup wych. fiz.
  Każda drużyna zobowiązana jest do posiadania koszulek w jednym kolorze.
  a) Mecze rozgrywane są piłkami halowymi – „niskie odbicie”
 2. Czas gry:  2×8 min.
  a) Drużyna może podczas meczu zażądać przerwy – „wziąć czas” – 1min.

Warunkiem jest, że piłka musi być w ich posiadaniu i nie może być w grze.

 1. Kary indywidualne (minutowe) – 1min, 2min, wykluczenie z gry do końca meczu. Czerwona kartka – wyklucza do końca meczu + następny mecz; 2 czerwone kartki – wykluczają z rozgrywek. Po otrzymaniu czerwonej kartki przez zawodnika, drużyna gra 2 min w osłabieniu, jeżeli straci bramkę, uzupełnia skład.
 2. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym.
 3. Drużyna zwycięska przechodzi do dalszej fazy rozgrywek. W wypadku remisu drużyny wykonują po 3 rzuty karne, następnie w  wypadku remisu po 1 do wyłonienia zwycięzcy.
 4. Odległość od zawodnika przy wykonywaniu stałych fragmentów – 4m. Rzut karny wykonywany jest z 7m.
 5. Gra od bandy, obowiązują rzuty rożne.
 6. Bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką – nie może zdobyć w ten sposób bramki.
 7. Obowiązuje zakaz gry wślizgiem na całym polu gry ( za przewinienie dyktuje się rzut wolny bezpośredni, w polu karnym – rzut karny, przepis nie dotyczy bramkarza we własnym polu karnym).
 8. Po odbiciu piłki od sufitu grę wznawia drużyna przeciwna z miejsca najbliższego, na linii bocznej.
 9. Patronat medialny – blog WF  z Klasą prowadzony prze Pana Piotra Nizioła

UWAGA: Kwestie sporne zaistniałe w trakcie rozgrywek nie ujęte w regulaminie rozstrzyga bezpośredni organizator w oparciu o przepisy gry w piłkę nożną.

 Opracował: Robert Podlecki

Zgłoszenia do turnieju można składać na piśmie do nauczycieli wychowania fizycznego przez cały najbliższy tydzień tj. od poniedziałku 29 V do piątku 2 VI. Ilość drużyn jest ograniczona do 16. Decyduje kolejność zgłoszeń. Losowanie turniejowej drabinki odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca. Terminarz gier zostanie opublikowany tego samego dnia na blogu i w postaci ogłoszenia na tablicy przy pokoju nauczycieli WF. Zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge