Debiut na piasku

Na niespełna miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego tegoroczni organizatorzy Licealiady zaplanowali rywalizację w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Jest to pierwsza edycja takich rozgrywek w historii Licealiady. Opiekunka naszych szkolnych siatkarek i siatkarzy, p. Ewa Jóźwiak, zgłosiła do rywalizacji po dwie ekipy. W dniu dzisiejszym na świetnie przygotowanych obiektach Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Konstantynowie rywalizowały zespoły dziewczęce.

boiska

Nasza szkołę reprezentowały:

ZS1 I

ZS 1 I: Wiktoria Lipińska, Weronika Lipińska i Klaudia Strug (wszystkie I BL) oraz

ZS1 II

ZS 1 II: Julia Blicharz, Natalia Klimek (obydwie I BL) i Natalia Sipta I AL. 

W wyniku rozstawienia dokonanego w oparciu o wyniki tegorocznej Licealiady w piłce siatkowej oraz losowania powstała drabinka turniejowa według której toczyła się rywalizacja.

drabinka turniejowa

Na krótkiej odprawie przed turniejem organizatorzy wyjaśnili system rozgrywek oraz jeszcze raz przypomnieli podstawowe przepisy gry.

odprawa

Jako pierwsza z naszych ekip do gry wyszła drużyna z numerem I czyli Klaudia Strug z jedną z sióstr Lipińskich. Konia z rzędem temu, kto zgadnie czy była to Weronika czy Wiktoria :) Przeciwnikiem naszych dziewcząt była pierwsza drużyna z I LO. Początek spotkania był bardzo wyrównany i wynik cały czas oscylował około remisu. Z czasem rywalki osiągnęły jednak przewagę, którą stale powiększały i ostatecznie wygrały 21 : 10 Poniżej skrót meczu w kilku fotografiach…

zs 1 vs Staszic losowanie

Losowanie

ZS1 vs Staszic przywitanie

Przed rozpoczęciem drużyny przywitały się pod siatką

ZS1 vs Staszic początek

Zagrywka i pierwszy punkt należał do podopiecznych p. Ewy Jóźwiak :)

ZS1 vs Staszic gra

Trzeba się nieźle naganiać grając we dwie na takim boisku

ZS1 vs Staszic nasi kibice

Poczynania swoich grających koleżanek śledziła z ławeczki reszta naszej ekipy

ZS1 vs Staszic gra2 ZS1 vs Staszic gra3

Po każdych siedmiu punktach drużyny zmieniały stronę boiska

ZS1 vs Staszic piłka meczowa

Piłka meczowa dla Staszica 1

ZS1 vs Staszic po meczu

Pomeczowe podziękowania

ZS1 vs Staszic wynik

Po meczu sędzia w towarzystwie kapitana drużyny udawał się do sekretarza zawodów

Nasza druga drużyna w swoim pierwszym meczu trafiła na zawodniczki z V LO z numerem II. W tym miejscu należy wspomnieć, że w liceum przy ul. Lipowej od kilku lat istnieje Szkolny Ośrodek Siatkarski (SOS) i to drużyna z tej szkoły była zdecydowanym faworytem tej potyczki. Przebieg wydarzeń na boisku potwierdził to w 100 procentach. Nasza druga para przegrała 5 : 21 ustępując swoim rywalkom w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. Najwięcej problemów sprawiał im odbiór mocnej zagrywki wykonywanej w wyskoku. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z opisami.

ZS1 2 vs V losowanie

Losowanie stron

ZS1 2 vs V przywitanie

Przywitanie drużyn

ZS1 2 vs V zagrywka w wyskoku ZS1 2 vs V zagrywka w wyskoku 2

Z silną zagrywką w wyskoku nasze dziewczyny nie mogły sobie poradzić

ZS1 2 vs V naszaa piłka

Rzadki widok w meczu przeciwko V LO II

ZS1 2 vs V po meczu

Pomeczowe podziękowania

ZS1 2 vs V wynik

Wynik spotkania poszedł w świat

Przewrotny los skojarzył w kolejnej rundzie obydwie nasze pary. Z drugiej jednak strony było to gwarancją, że przynajmniej jedna z naszych drużyn zanotuje przynajmniej jedno zwycięstwo w turnieju. Na boisku panowała przyjazna atmosfera a 21 : 14 wygrała ekipa z nr I. Zobaczcie kilka fotek z tego spotkania.

Derby Podwala losowanie

Na boisku zrobiło się bardzo pomarańczowo :)

Derby Podwala przywitanie

Niech wygra lepszy !!!

Derby Podwala gra

Nasze dziewczęta ofiarnie walczyły o każdą piłkę

Derby Podwala gra 2

Rzut okiem na boisko z poziomu piasku i …

Derby Podwala gra 3

z lotu ptaka :)

Derby Podwala serw 2Derby Podwala serw

Jeżeli nasze teamy poprawią ten element, to w przyszłości mogą walczyć o podium

Derby Podwala podziekowania

Po meczu dziewczyny serdecznie się wyściskały :D

Nasza drużyna z numerem II po porażce w meczu derbowym została sklasyfikowana na miejscach 5-8 w Lublinie. Zwycięska para w kolejnym meczu zmierzyła się z rywalkami z V LO oznaczonymi numerem I. Stawką tego spotkania była walka o strefę medalową. Mecz zakończył się wynikiem  21 : 7 na korzyść V LO II i to ta drużyna uzyskała prawo gry w półfinale. Nasze dziewczęta sklasyfikowane zostały na miejscach 5 – 8.

ZS1 I vs VLO I losowanie

Losowanie przedmeczowe

ZS1 I vs VLO I przywitanie

Powodzenia !!!

ZS1 I vs V LO I gra

Braku woli walki naszym nie można zarzucić

ZS1 I vs V LO I gra 2

Rywalki także ambitnie walczyły o każdą piłkę

ZS1 I vs V LO II atak rywalek

O sukcesie rywalek zadecydowało większe doświadczenie

ZS1 I vs V LO I wynik

I po meczu

Podsumowując dzisiejszy turniej należy podkreślić poziom organizacyjny. To chyba pierwsze zawody w ramach tegorocznej Licealiady, które nie wywoływały negatywnych emocji i złośliwych komentarzy pod adresem organizatorów. Widać, że odrobili oni pracę domową i turniej przebiegał sprawnie, bez wpadek. Oby tak dalej. Jutro do rywalizacji przystąpią chłopcy. Mam nadzieję, że pogoda się utrzyma i pozwoli na sprawne rozegranie turnieju. Osobiście nie będę mógł oglądać rywalizacji i tak obszernie jej później zrelacjonować. Poproszę p. Ewę o kilka fotek i coś z tego postaram się zredagować. Przypominam, że jutro czekają nas także wielkie emocje piłkarskie. Na stadionie w Cardiff w finale tegorocznej edycji Women’s Champions Leaugue zagrają Paris Saint – Germaine Kasią Kiedrzynek w bramce i Lyon. Dla naszej absolwentki będzie to drugi finał w karierze, mam nadzieję że tym razem zwycięski. Oprócz głównego trofeum stawką dla drużyny Kasi będzie także udział w przyszłorocznej edycji tych prestiżowych rozgrywek. W lidze francuskiej PSG zajął trzecie miejsce i tylko wygrywając w finale zapewni sobie start w Women’s Champions Leaugue w przyszłym sezonie. Trzymajcie kciuki !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge