Klasa I CT z „Pucharem Podwala” !!!

Do III edycji „Pucharu Podwala” w piłce nożnej zgłosiło się osiem zespołów. Poniższe zdjęcia poszczególnych drużyn uzupełnię jutro o imienne składy. Zamierzałem zrobić to dzisiaj, ale nie miałem świadomości o tak powszechnym problemie dysgrafii :) Nie zaryzykuję zatem próby odczytania waszych zgłoszeń. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie znam żadnej wróżki, która mogła by mnie w tym wyręczyć. Muszą wam na ten moment wystarczyć same fotografie.

I AL

I AL

I BL

I BL: Maciej Sądej, Dawid Boryga, Hubert Tażbirek, Wiktoria Dymowska, Kacper Sadura i Patrycja Włodarczyk

I AT

I AT

I CT

I CT

I ET

I ET: Karol Wołoszyn, Norbert Uniłowski, Mateusz Drozdowski, Mikołaj Sikora i Kacper Świercz tych akurat znam, bo uczę ich :)

II FT

II FT

III ET

III ET: Patryk Olesiejuk, Michał Przypis, Mateusz Adamczyk, Damian Szymczak, Damian Klepka i Sebastian Osek tych też uczę :D

Ósmą drużyną była moja klasa II BL, która wystąpiła w mocno okrojonym, ledwie trzyosobowym składzie: Bartłomiej Barwiak, Wojciech Chyliński i Marceli Dubanowicz, a ja nie miałem akurat wymiennego obiektywu do robienia mikrozdjęć :)

W meczu inauguracyjnym zmierzyły się ze sobą dwie klasy pierwsze,  I BL i I ET.

I BL vs I ET

„Beelka” wzmocniona dwiema srebrnymi medalistkami Licealiady: Patrycją Włodarczyk i Wiktorią Dymowską zdecydowanie dominowała na boisku i pokonała fachowców od gry „FIFA 2017″ 5 : 2.

Do kolejnego meczu stanęły reprezentacje klasy II FT i I AT. Zdrowy rozsądek podpowiadał, że faworytem tego spotkania może być tylko dysponująca zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi starsza ekipa II FT. Pierwszą bramkę zdobyli jednak młodsi, bardziej ruchliwi i sprytni zawodnicy z I AT. Przez pewien czas udawało im się utrzymywać korzystny dla siebie wynik. Później górę zaczęła brać jednak fizyka. Silniejsi i bardziej wytrzymali zawodnicy z II FT najpierw strzelili wyrównującego gola by po chwili ustalić wynik spotkania na 2 : 1.

II FT vs I AT

Jeszcze bardziej niż w poprzednim meczu fizyka zadziałała w kolejnym spotkaniu, które rozegrała zdekompletowana drużyna II BL z „Aniołkami p. Sobczuk” czyli klasą I CT.

II BL vs I CT

Trójce z II BL sił wystarczyło na jedną połowę, która zakończyła się remisem 3 : 3. Później Bartek, Marceli i Wojtek oddychali już rękawami i ostatecznie przegrali 3 : 13.

Do ostatniego meczu pierwszej rundy turnieju, którego stawką był półfinał i strefa medalowa przystąpiły drużyny III ET i I AL. Mecz toczył się w szybkim tempie i mógł się podobać. Akcje przenosiły się w błyskawicznym tempie z jednej strony boiska na drugą. Tę swoistą wymianę ciosów rozstrzygnęła na swoją korzyść drużyna z klasy I AL, która dysponowała „dłuższą ławką” i mogła racjonalniej dysponować siłami. Końcowy wynik, to 5 : 3 na korzyść I AL.

III ET vs I AL

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą ekipy I BL i II FT. Był to mecz o dużym ciężarze gatunkowym, dlatego jego prowadzeniem jako sędzia główny zajął się p. Robert Podlecki. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem klasy I BL 2 : 1.

I BL vs II FT

Sędziujący dotychczasowe mecze Ernest Kamiński mógł nieco odpocząć i podziwiać pracę swojego idola z sektora dla VIP-ów :)

VIP-y

W drugim półfinale spotkały się ze sobą klasy I CT i I AL. Podbudowani wysokim zwycięstwem w swoim pierwszym spotkaniu zawodnicy z klasy I CT nie mieli zamiaru zwalniać w drodze do finału i uporali się ze swoimi rywalami 5 : 1.

Po meczach półfinałowych nastąpiła kilkunastominutowa przerwa przed spotkaniami o III miejsce i wielkim finałem. Wykorzystałem ją do przeprowadzenia zapowiedzianego wczoraj konkursu wiedzy olimpijskiej pod nazwą „Pomiędzy RIO a PYEONGCHANG”. Poszczególne drużyny kolejno przychodziły do pobliskiej sali 35, w której czekały na nich zestawy z pytaniami konkursowymi, przybory do pisania i kartki na odpowiedzi.

konkurs olimpijski 0 konkurs olimpijski

O efektach zmagań z tematyką olimpijską poinformuję jutro w oddzielnym wpisie. Mam tylko cichą nadzieję, że nie będę musiał szukać pomocy u wróżki lub jakiegoś grafologa :) Po tym przerywniku w turnieju, w którym odpoczywały nogi a pracowała głowa przyszła pora na najważniejsze rozstrzygnięcia dzisiejszego przedpołudnia. Najpierw do meczu o III miejsce stanęły naprzeciwko siebie drużyny II FT i I AL. Na początek meczowa kurtuazja w postaci przywitania kapitanów drużyn z sędzią…

Przywitanie przed meczem o III miejsce

… później walka o każdy metr boiska.

 II FT vs I AL o III miejsce

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem II FT 6 : 2.

Mecz finałowy wzbudził spore zainteresowanie wśród naszej szkolnej społeczności. Balkon zapełnił się kibicami jak podczas rywalizacji w ramach Licealiady.

Kibice

Na początku spotkania obydwie drużyny spokojnie rozgrywały piłkę i skupiły się raczej na skutecznej grze w obronie z szukaniem okazji w stałych fragmentach gry.

Finał 1

Finał 2

Po wyrównanej pierwszej połowie, w której obydwie drużyny zdobyły po jednej bramce w drugiej wyraźną przewagę uzyskała klasa I CT, która wyszła na prowadzenie aż 5 : 1 !!! Pani Małgosia Sobczuk zaczęła już nawet obwieszczać światu tryumf swojej klasy i składać zamówienia na specjalną półkę do salki katechetycznej na główne trofeum.

Gosia ogląda mecz

Piłka nożna, to jednak dynamiczna gra. Wystarczy chwila nieuwagi czy rozluźnienia i sytuacja potrafi zmienić się niczym w kalejdoskopie. I BL zmobilizowała się i omal nie doprowadziła do remisu. Gdyby Ernest przedłużył spotkanie o jeszcze jedną „Zdrowaśkę”, to doczekalibyśmy się rzutów karnych. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „Aniołków p. Sobczuk” 5 : 4 i zdobyciem „Pucharu Podwala” !!!

Po finale

Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na podsumowanie turnieju i wręczenie głównej nagrody. Na chwilę przekazałem aparat p. Robertowi i zająłem się ogłoszeniem wyników.

Ja ogłaszam wynik

Korzystając z obecności na sali p. Andrzeja Szuma - Zastępcy Dyrektora Szkoły, poprosiliśmy o wręczenie zwycięskiej drużynie głównego trofeum. Z rąk p. Dyrektora „Puchar Podwala” odebrał kapitan drużyny z klasy I CT.

Dyrektor Szum wręcza Puchar Podwala

Później były już gratulacje od wychowawczyni oraz opiekuna szkolnej drużyny piłkarskiej, który z uwagą śledził poczynania wszystkich uczestniczących w turnieju zawodników. Po wakacjach z pewnością wielu z nich zasili naszą szkolną reprezentację.

Gratulacje od wychowawczyni Gratulacje od Roberta

Na koniec dzisiejszej imprezy zdobywcy „Pucharu Podwala” stanęli do pamiątkowego zdjęcia w towarzystwie swoich najwierniejszych kibiców i z dumą prezentowali trofeum.

Zdobywcy Pucharu Podwala z najwierniejszymi kibicami 1

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge