Kto pierwszy do setki II ?:)

Po spokojnie przespanej nocy, po porannej kawie, porcji wiadomości radiowych, telewizyjnych oraz internetowych, moja świadomość wyjątkowości czekającego nas wydarzenia znacznie wzrosła. Takie 100 000 odwiedzin naszego bloga, to nie w kij dmuchał. Spróbuję to udowodnić.

W Stanach Zjednoczonych, a właściwie na całym świecie, zapanowała gorączka przed jutrzejszym całkowitym zaćmieniem Słońca, które będzie widoczne właśnie na terenie USA.

zaćmienie

Ze wszystkich 50 stanów, z Kanady i Meksyku leżących w Ameryce Północnej oraz z pozostałych kontynentów zjeżdżają się setki tysięcy ludzi po to, żeby na własne oczy zobaczyć zjawisko, z którego przed paroma tysiącami lat egipscy kapłani potrafiący je przewidzieć zrobili sobie sposób na zdobycie i utrzymanie władzy. Taki spektakl na niebie odbywa się raz na 18 lat i jest możliwy do obserwacji w różnych rejonach naszej planety. Kilka lat temu częściowe zaćmienie Słońca mogliśmy obserwować w Polsce. Pan Maksim prowadził wtedy obserwacje astronomiczne a my z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej sali gimnastycznej pamiętną zumbę przy zaćmieniu. Możecie sobie odświeżyć tamte wydarzenia klikając w poniższy link:

https://blogiceo.nq.pl/superstar/2015/03/20/wiosenna-zumba-przy-zacmieniu-slonca/

Teraz trafiło na USA i to właśnie tam ludzie w różny sposób będą fetować to wyjątkowe zjawisko astronomiczne. Dla jednych będzie to okazja do obserwacji  i zrobienia fantastycznych zdjęć, dla innych zrobienia czegoś wyjątkowego w tak rzadkich okolicznościach natury, a jeszcze inni nieźle na tym zarobią, bo chętnych do zakupu specjalnych okularów, pamiątkowych koszulek, książek  czy innych okolicznościowych wydawnictw z pewnością nie zabraknie.

okulary ludzie w okularach

koszulka

książkipiwo whisky

Jak widzicie zamieszanie z tym zaćmieniem jest ogromne. Miliony ludzi mieszkających na terenie, na którym ono wystąpi oraz setki tysięcy przyjezdnych poluje na ten wyjątkowy moment. Większości z nich z pewnością się uda i zdobędą osobliwe pamiątki. Będą jednak i tacy, którzy prześpią to wyjątkowe zjawisko, bo wybiorą inne spektakularne wydarzenia, chociażby takie jak w pobliskim Krasnymstawie ;)

FBI

Porównując amerykańskie zaćmienie z naszym stutysięcznym odwiedzającym pozwalam sobie zauważyć, że nasze wydarzenie będzie bardziej wyjątkowe, dlatego że szczęśliwiec może być tylko jeden !!! Bądźcie więc czujni. Jeszcze tylko 520 kliknięć w adres strony i ktoś z was na stałe wpisze się do historii naszego bloga i dodatkowo otrzyma wyjątkowy gadżet z logo „WF z Klasą”.

99480a

plecak

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge