Sportowe zapowiedzi na weekend

Z reguły na blogu podsumowuję wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów, nauczycieli i absolwentów, które miałem okazję oglądać osobiście lub znalazłem o nich informacje w internecie. Jest to takie, można powiedzieć, „podawanie informacji na tacy”.  Dzisiaj odstąpię od tej reguły. Moją intencją jest zainteresowanie was wydarzeniami sportowymi, w których sami będziecie mogli kibicować swoim koleżankom i kolegom. Najwięcej okazji będzie oczywiście w piłce nożnej w wydaniu kobiecym. Po przerwie na rozgrywki reprezentacji, do gry na krajowych boiskach wracają piłkarki Ekstraligi. Na tym szczeblu rozgrywek, żeby zobaczyć nasze absolwentki grające w Górniku Łęczna (Agata Guściora) oraz w AZS PSW Biała Podlaska (Kinga Niedbała) trzeba zrobić nieco kilometrów. Przewodzący ligowej stawce Górnik gra mecz wyjazdowy z Unifreeze Górno, który jest na przeciwległym biegunie tabeli. Piłkarki z Białej Podlaskiej grają u siebie, ale to ponad 120 km od Lublina. Pozostaje zatem śledzenie informacji na:

http://kobiecapilka.pl/ lub  https://www.laczynaspilka.pl/

Zdecydowanie więcej okazji do obejrzenia swoich koleżanek w akcji będzie w niższych ligach. Grający w II lidze WIDOK SP 51 Lublin na bocznym boisku „Areny Lublin” będzie podejmował Bronowiankę Kraków. Mecz odbędzie się 23 IX o godzinie 16,00 i jest szansa, że będzie można zobaczyć Angelikę Stępień, Wiktorię Dymowską, Patrycję Włodarczyk czy Karolinę Koss. Dzień później o godzinie 14,00 na stadionie w Bystrzejowicach odbędzie się inne spotkanie w ramach II ligi pomiędzy miejscowym LKS a UKS Sparta Daleszyce. W drużynie gospodarzy wystąpią zapewne: Amanda Wasilewska, Aleksandra Jankowska, Natalia Szczygieł oraz Jagoda Tażbirek.

Dla tych, którzy niekoniecznie lubią piłkę nożną i wolą coś bardziej wyrafinowanego mam także ciekawą propozycję. W niedzielę (24 IX) o godzinie 14,00 na stadionie przy ul. Krasińskiego 11 rozegrany zostanie mecz Ekstraligi Rugby pomiędzy miejscowym KS Budowlani Pogonią Siedlce. W drużynie gospodarzy będzie można zobaczyć Oskara Rudzińskiego, który chyba na stałe zadomowił się już w drużynie seniorów. Po debiucie, który opisywałem na blogu, Oskar zagrał przed tygodniem swój drugi mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej i pnie się w górę tabeli wśród zawodników Budowlanych pod względem ilości występów. Obecnie zajmuje w niej 274 lokatę i wyprzedza już ponad 70 zawodników. Jak zagra w niedzielę, to awansuje o kolejnych 20 miejsc. Zachęcam do kliknięcia w poniższy link i prześledzenia z uwagą całego zestawienia. Zapewniam, że znajdziecie w nim wiele znajomych nazwisk.

http://ksbudowlani.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=28&Itemid=69

A jeżeli zamiast wizyt na lubelskich i okolicznych boiskach wybierzecie inne atrakcje, to zapraszam do lektury w poniedziałek. Postaram się jak zwykle zebrać garść informacji o startach Podwalaków na wszelakich arenach sportowych całego świata ;)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge