I po weekendzie…

Pogoda raczej nie sprzyjała temu, żeby masowo wybierać się na imprezy sportowe, o których pisałem w piątek. Ja sam w sobotę, odbyłem rodzinną pielgrzymkę do Częstochowy :) , a w niedzielę pozawijany w ortalion :D :D :D urządziłem sobie grzybobranie.

Częstochowa Grzyby

Wyniki polecanych spotkań poznałem z internetu i krótko o nich napiszę. Zacznę od rugby. Drużyna seniorów grała z Pogonią Siedlce. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 31 : 10. Oskar Rudziński (III BL) wszedł na boisko w II połowie i tym samym zaliczył trzeci występ w seniorskiej drużynie swojego klubu. Zdecydowanie lepiej od seniorów poradzili sobie juniorzy Budowlanych, którzy pokonali swoich rówieśników z Legii Warszawa 27 : 6 !!! W drużynie prowadzonej przez naszego nauczyciela p. Piotra Chodunia bardzo dobrze zagrali nasi pierwszoklasiści. Gabriel Brożek (I AL) zdobył 10 punktów, a Paweł Siedlecki (I FT) dołożył 7.

rugby

W rozgrywkach piłkarskich kobiet obydwie drużyny występujące w Ekstralidze, w których graja nasze absolwentki odniosły zwycięstwa. W sobotę AZS PSW Biała Podlaska Kinga Niedbałą w składzie pokonał UKS SMS Łódź 2 : 1. Wczoraj Górnik Łęczna urządził sobie poligon strzelecki w Górznie pokonując miejscową drużynę Unifreeze aż 10 : 1. Nie ma jeszcze szczegółowego zapisu tego spotkania, ale mam nadzieję, że w składzie Górnika była Agata Guściora. Kto wie? Może nawet strzeliła gola… Jak się dowiem, to napiszę.

W II lidze, w nieco skromniejszym wymiarze niż Górnik, zwycięstwo zanotowała drużyna Widoku SP 51 Lublin. Lubelska drużyna pokonała Bronowiankę Kraków 8 : 0. W składzie Widoku tym razem była tylko Wiktoria Dymowska (II BL). Angelika Stępień (III BL) z powodu choroby nie znalazła się w składzie, a Patrycja Włodarczyk jak już pisałem w ubiegłym tygodniu zmieniła szkołę.

Niestety porażkę na własnym boisku, 2 : 6 z UKS Spartą Daleszyce,  zanotowała drużyna LKS Wierzchowiska. Tutaj podobnie jak w przypadku meczu Górnika Łęczna nie ma jeszcze szczegółowych informacji z meczu. Jak się ukażą, to uzupełnię wpis. Postaram się także napisać coś o spotkaniach III ligi. Mam nadzieję, że w nich także zagrały nasze uczennice i absolwentki.

PS W meczu Górnika z Unifreeze (10 : 1) Agata Guściora wybiegła na boisko w podstawowym składzie i grała do 60 minuty. Ponadto w II połowie na boisku pojawiła się druga z naszych absolwentek, Dżesika Jaszek. W meczu II ligi pomiędzy LKS Wierzchowiska zagrały aż trzy nasze absolwentki: Jagoda Tażbirek, Natalia Szczygieł Amanda Wasilewska. Na marginesie dodam, że jutro (26 IX) sezon rozpoczynają nasze szkolne piłkarki. Podopieczne p. Roberta Podleckiego wystąpią w turnieju „Z UKS-u do AZS-u”. Czekam na pomyślne wieści z hali UMCS i jakieś fotki. Jak dostanę, to otrzymacie garść wiadomości.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge