Nie tylko Robert Lewandowski i Wiktoria Dymowska

Termin „hat trick często powtarzał się w relacjach z ostatnich wydarzeń piłkarskich. Na początek wyjaśnię zatem jego encyklopedyczne znaczenie. Hat trick oznacza sportowe określenie, związane z osiągnięciem czegoś w liczbie trzech. Określenie to wywodzi się z krykieta. W tej grze panuje zwyczaj nagradzania kapeluszem zawodnika, któremu uda się wykluczyć z gry trzema kolejnymi rzutami trzech batsmanów czyli wybijających. W języku angielskim kapelusz to „hat„, a „trick„, to oczywiście sztuczka. Teraz już chyba wszystko jasne. Trzy bramki Roberta Lewandowskiego w meczu przeciwko Armenii oraz trzy gole Wiktorii Dymowskiej w spotkaniu z ZSChiPS, to właśnie hat tricki.

Okazuje się jednak, że nie tylko ta dwójka może pochwalić się takim osiągnięciem w ostatnim czasie. Zapoznając się z wynikami spotkań Ekstraligi kobiet z wielką satysfakcją przyjąłem fakt zdobycia trzech bramek przez naszą absolwentkę w meczu pomiędzy LUKS Sportowa Czwórka Radom a Górnikiem Łęczna. Tą snajperką okazała się Dżesika Jaszek !!! Wielkie słowa uznania i gratulacje !!!

Dżesika Jaszek1

Foto: http://kobiecapilka.pl/news,13889.html

W meczu, który zakończył się wygraną lidera Ekstraligi 8 : 0 całe spotkanie rozegrała także druga z naszych absolwentek, Agata Guściora. W innym meczu Ekstraligi pomiędzy AZS PSW Biała Podlaska z KKS Czarni Sosnowiec (0 : 0) całe spotkanie rozegrała kolejna z naszych absolwentek, Kinga Niedbała.

W II lidze pań odbyło się bardzo interesujące spotkanie, na które otrzymałem osobiste zaproszenie od jeszcze jednej naszej absolwentki, Amandy Wasilewskiej. Z powodu wcześniejszych planów nie mogłem niestety z niego skorzystać i o przebiegu i wyniku spotkania derbowego pomiędzy Widokiem SP 51 Lublin LKS Wierzchowiska (0 : 0) zapoznałem się z portalu „Łączy nas piłka”. W protokole meczowym widnieją nazwiska aż 6 naszych aktualnych i byłych uczennic !!! W lubelskiej drużynie wystąpiły: Angelika Stępień (III BL), Wiktoria Dymowska (II BL) oraz była nasza uczennica Patrycja Włodarczyk. W drużynie gości natomiast: Natalia Szczygieł, Jagoda Tażbirek oraz wspomniana Amanda Wasilewska, która cały mecz spędziła na ławce rezerwowych. Będę trzymał kciuki za to, żeby może któraś z tej szóstki popisała się wkrótce w innym meczu ligowym takim wyczynem jak Wiktoria w Licealiadzie, Dżesika w Ekstralidze czy Robert w reprezentacji. Jak do tego dojdzie, to oczywiście poinformuję o tym.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge