Sztafetowe biegi przełajowe

Nie ma w tym roku szczęścia do pogody sport szkolny. Po deszczowej inauguracji piłkarzy i przejmującym zimnie podczas rozgrywek dziewcząt, także i biegacze przełajowi nie mieli łatwo. Chociaż nie obserwowałem osobiście, to na podstawie zdjęć otrzymanych od Emilki Gospodarek, śmiem twierdzić że biegacze mieli jeszcze gorzej od piłkarzy i piłkarek razem wziętych. Tamci biegali przynajmniej po sztucznej trawie, natomiast biegacze oprócz deszczu i chłodu zmagali się dodatkowo z błotem. Chwila nieuwagi i można było zaliczyć bliskie spotkanie z glebą co kończyło się tym :)

po upadku

Zawody odbyły się w wąwozie na Kalinowszczyźnie. Do rywalizacji dziewcząt przystąpiło 11 sztafet, a wśród chłopców 16. Trasa, jak relacjonowała mi Emilka, była błotnista, śliska i przez to bardzo selektywna. Według nieoficjalnych jeszcze wyników (!!!) dziewczęta zostały sklasyfikowane na miejscu 7, chłopcy na 9. Od Emilki otrzymałem kilka zdjęć, które zamieszczam poniżej.

zmiana zmiana1 zmiana2

Ze strony  https://www.facebook.com/WspolzawodnictwoSportoweLublin/ spośród wielu fotek wybrałem start chłopaków, plecy dziewcząt i jak mi się wydaje Szymona Osucha.

start chłopaków1 Buczek1 dziewczęta1

Składy naszych drużyn:

dziewczęta: Katarzyna Goś, Emilia Gospodarek, Angelika Stępień (R), Weronika Szczuchniak (wszystkie z III BL), Magdalena Podlodowska (I BL), Weronika Wlaszczyk (II BL), Katarzyna Sobczak R IV CT) i Dominika Kałużewska (I BL);

chłopcy: Karol Jakubczak (I CL), Szymon Robak (R I CT), Wojciech Bano (III DL), Mateusz Buczek (II BL), Karol Wołoszyn ( R II ET), Szymon Osuch (IV BT), Paweł Kołsut (III AL), Bartłomiej Banasiak (II AL).

Z otrzymanej listy nie mogłem bezbłędnie ustalić kto z wyżej wymienionych biegł, a kto był rezerwowym. Jeżeli to zweryfikuję, to naniosę stosowną poprawkę. Zawodnicy z literką „R” pełnili funkcję rezerwowych.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge