Piłka kopana i nie tylko

Moje częste wpisy dotyczące piłki nożnej w wydaniu kobiecym są pochodną sukcesów osiąganych przez szkolną drużynę prowadzoną przez p. Roberta Podleckiego na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Piłka nożna, to jednak domena męskiej części społeczeństwa, bez której trudno wyobrazić sobie współczesną codzienność. Pomyślałem sobie, że pomimo braku naszych uczniów czy absolwentów w rozgrywkach seniorów na najwyższym szczeblu czy w reprezentacji, poświęcę im jeden z wpisów. Korzystając z serwisów piłkarskich takich jak „Łączy nas piłka”, „90 minut” czy „Futbolowo” udało mi się uzbierać nieco informacji, którymi chcę się z wami podzielić.

Rozpocznę od rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U19 (CLJ U19), w której gra Motor Lublin S.A. Kacprem Kopycińskim (II CT) w składzie.

Kacper Kopyciński1

Foto: https://www.facebook.com/kacper.kopycinski.90

W minioną sobotę Lublinianie grali mecz u siebie ze Stomilem Olsztyn. Kacper rozegrał całe spotkanie, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Po tej kolejce Motor zajmuje 6 miejsce w stawce 16 drużyn Grupy Wschodniej CLJ U19.

Zdecydowana większość naszych aktualnych jak i byłych uczniów biega po boiskach lubelskiej Klasy A i B. Przeglądając relacje ze spotkań Klasy B gr. IV udało mi się doszukać w składach grających tam drużyn trzech naszych absolwentów, którzy przed laty stanowili o sile naszej szkolnej reprezentacji zdobywając z nią medale Licealiady !!! W spotkaniu LKS Wierzchowiska vs Krzczonovia Krzczonów (2 : 1) całe spotkanie rozegrał Cezary Grum. W meczu Avenir Jabłonna vs Mila Turka (2 : 2) wystąpiło dwóch naszych byłych uczniów, Łukasz Mrozik Damian Drzymała. W innym meczu tej klasy bardzo dobrze zaprezentował się były bramkarz naszej szkolnej drużyny, którego najstarsi uczniowie powinni jeszcze pamiętać. Myślę o Przemku Hajkowskim.

Przemek Hajkowski1

Foto: 

https://www.facebook.com/384436948278986/photos/pcb.1473745316014805/1473793342676669/?type=3&theater

Jego Perła Mełgiew pokonała KS Uniszowice 3 : 1, a Przemek, jak zwykle, należał do wyróżniających się zawodników swojej drużyny.

W rozgrywkach o szczebel wyższych, w Klasie A, natknąłem się na nazwiska naszych obecnych uczniów. Na plan pierwszy wysuwa się Bartłomiej Barwiak (III BL), który w wygranym 3 : 1 meczu swojej Victorii Rybczewice Rohlandem Tuszów w 28 minucie wpisał się na listę strzelców !!! Po tej wygranej jego drużyna zajmuje 3 miejsce w lidze tracąc 5 punktów do prowadzącej Świdniczanki. W innym meczu Klasy A Grupy 3 Trawena Trawniki Szymonem Bancerzem (III FT) w składzie aż 6 : 3 pokonała Błękit Cyców. Kolejnego z aktualnych uczniów, Karola Wołoszyna (II ET) namierzyłem na ławce rezerwowych Unii Wilkołaz. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Wisłę Józefów 4 : 0 i przewodzi ligowej stawce. Karola może zobaczymy w kolejnym spotkaniu przeciwko Tęczy Kraśnik (22 X). Może pojawi się także na boisku grający w Perle Borzechów kolega  z klasy Karola, Norbert Uniłowski, którego z powodu choroby zabrakło w składzie meczowym przeciwko LKS Stróża i być może dlatego jego drużyna przegrała 0 : 2 :( Przeglądając relacje pozostałych spotkań w tej klasie rozgrywkowej moją uwagę przykuło jeszcze jedno znajome nazwisko. W składzie Majdanu – Mariny Zemborzyce doszukałem się Witolda Niezbeckiego.

Witek Niezbecki1

Foto: 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485816404814420&set=a.104594212936643.6824.100001581945855&type=3&theater

Mam nadzieję, że to kolejny z naszych zasłużonych absolwentów, który ma w dorobku złoty medal Wojewódzkiej Licealiady. Możecie o tym poczytać przeglądając ścienne gazetki w korytarzu przy sali gimnastycznej.

Tyle o piłce kopanej. Teraz kilka zdań o piłce rzucanej, noszonej i tylko czasami kopanej czyli o rugby. W meczu Ekstraligi pomiędzy Budowlanymi Łódź i KS Budowlani Lublin (28 : 43) kolejne punkty zdobył Oskar Rudziński (III BL), który stale poprawia swoje statystyki klubowe. Tak trzymaj !!! Mecz prowadzonych przez p. Piotra Chodunia kadetów Budowlanych Lublin z Legią Warszawa zakończył się wynikiem 24 : 5. Też tak trzymać !!!

Dzisiejszy wpis zakończę krótką relacją z lubelskiej inauguracji cyklu CITY TRAIL z Nationalle Nederlanden. Uczestnicy tego biegu mieli zdecydowanie lepsze warunki do biegania niż te które panowały podczas Licealiady w biegach przełajowych.

City Trail1

Foto: Łukasz Kaczanowski „Kurier Lubelski”

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć naszych rozbieganych absolwentów. Tym razem doliczyłem się ich tylko dwóch. Łukasz Augustyniak w stawce 347 biegaczy zajął 15 miejsce, Piotr Konopka ukończył bieg na 111 pozycji. Jestem przekonany, że w kolejnych biegach ulicznych nasza reprezentacja będzie liczniejsza. Okazja ku temu nadarzyła się już dzisiaj podczas X Biegu Papieskiego. Wiem, że p. Marcin Jonik zebrał grupę chętnych i wspólnie uczcili 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i 30 rocznicę Jego wizyty już jako Jana Pawła II w Lublinie. Szczegółów z dzisiejszego biegu oczekujcie jutro. Teraz ustaliłem jedynie, że w kategorii open III miejsce zajął p. Marcin Jonik !!! Gratulacje !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge