Licealiada z pompą

To była wyjątkowa Licealiada. Od 1994 pracuję na Podwalu i czegoś takiego jeszcze  nie widziałem, nawet podczas ogólnopolskich zawodów finałowych, w których dwukrotnie z naszymi tenisistkami stołowymi miałem okazję uczestniczyć. Dzisiejsze zmagania lekkoatletów ze szkół ponadgimnazjalnych poprzedziła oficjalna uroczystość otwarcia stadionu lekkoatletycznego po przebudowie.

1

Z tej okazji przybyło wielu wyjątkowych gości ze świata sportu oraz polityki. W sektorze dla VIP-ów można było rozpoznać wiele osób znanych z pierwszych stron gazet i z telewizji. Powiększcie sobie tę fotkę i spróbujcie ich rozpoznać.

vipy

Gospodarzem uroczystości był oczywiście prezydent Lublina p. Krzysztof Żuk, który przed uroczystym przecięciem wstęgi podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak okazałego i nowoczesnego obiektu sportowego. Dziękując wręczył tym osobom pamiątkowe pałeczki sztafetowe, z którymi wyróżnieni goście z gracją pozowali do zdjęć :)

2 3

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Medali 700 – lecia Lublina zasłużonym sportowcom, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiali nasze miasto w świecie i nadal to czynią. Wśród uhonorowanych tym medalem byli między innymi medaliści olimpijscy i paraolimpijscy: Tomasz Wójtowicz - mistrz olimpijski w siatkówce z Montrealu 1976; Iwona Podkościelna - mistrzyni paraolimpijska z Rio 2016 w kolarstwie szosowym (tandem z nieobecną Aleksandrą Wnuczek – Tecław), Leszek Dunecki - srebrny medalista olimpijski z Moskwy 1980 w sztafecie 4 x 100 m., Marcin Polak i Michał Ładosz - brązowi medaliści paraolimpijscy Rio 2016 w kolarstwie szosowym (tandemy); uczestnicy igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, Europy i świata: Małgorzata Dunecka, Ewa Pisiewicz, Malwina Kopron, Beata Hołub i Mariusz Siembida. Przyznacie, że to zacne grono…

medale 700 lecia

Po tych personalnych wyróżnieniach w ruch poszły nożyczki, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i bieżnią nowego stadionu mogli zawładnąć aktualni sportowcy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: http://www.dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999678473&art=1000207340&f=3

Rundę honorową przebiegli lekkoatleci KU AZS UMCS Lublin, tegoroczni drużynowi Mistrzowie Polski AZS (Gdańsk 2017), których poprowadziła Malwina Kopron - Mistrzyni Letniej Uniwersjady Taipei 2017 i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Londyn 2017 w rzucie młotem.

runda honorowa

Przed pierwszymi konkurencjami Licealiady organizatorzy zafundowali uczestnikom zmagań słodką niespodziankę. Na bieżnię wjechał okazały tort z wizerunkiem lubelskiego stadionu, który po pokrojeniu szybko znalazł chętnych do konsumpcji.

tort tort2 tort3

Po przyjęciu takiego „dopingu” :D zawody mogły się w końcu rozpocząć. Naszymi lekkoatletkami oraz lekkoatletami zajmowali się jak zwykle p. Beata Klępka i p. Piotr Choduń, 

Beatka3 Chodek4

W programie zawodów, jak zwykle, znalazły się następujące konkurencje: 100 m kobiet (K) i mężczyzn (M), 400 m (K,M), 800 m (K), 1500 m (M), sztafety 4×100 m (K,M), skok w dal (K,M) oraz pchnięcie kulą (K,M). Mieliśmy swoich przedstawicieli w każdej z tych konkurencji. Startowali oni jak zwykle ambitnie, dając z siebie tyle ile „fabryka pozwoliła” :D :D :D O szczegółach startów naszych reprezentantów napiszę jutro, bo to bardzo obszerny materiał wymagający konsultacji z opiekunami. Zamieszczę także sporo zdjęć, które osobiście wykonałem podczas zawodów. Na zakończenie chcę jeszcze poinformować, że nasze dziewczęta zostały sklasyfikowane na miejscu 5, chłopcy zaś na 6 lub 7. Obliczenia trwały bardzo długo i oficjalne wyniki podane zostaną dopiero jutro. Zapraszam do lektury wieczorem.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge