Nie zawiedli

Relacjonując Ligę LA wspomniałem o tym, że zawody te były jednym z punktów oficjalnego oddania do użytku przebudowanego stadionu lekkoatletycznego przy Al. Piłsudskiego. Kolejną imprezą w ramach oddania obiektu do użytku był sobotni Test Coopera. Nie mam żadnych informacji o tym czy ktoś z naszych uczniów sprawdził się w tym 12 – minutowym biegu, marszobiegu czy marszu. Może ktoś się ujawni… Zwieńczeniem tego kilkudniowego, uroczystego oddawania stadionu do użytku był historyczny I LOTTO Półmaraton Lubelski.

trasa_polmaraton_wersja_roz

Jak zwykle po tego typu imprezie masowej z uwagą śledzę wyniki w poszukiwaniu znajomych nazwisk. Nie zawiodłem się i tym razem. Niezawodny, jak zwykle, był oczywiście p. Marcin Jonik. W gronie 1083 osób, które ukończyły niedzielny bieg zajął on 94 miejsce uzyskując czas 1:30:57. W swojej kategorii wiekowej M40 p. Marcin został sklasyfikowany na 24  pozycji. Na 131 miejscu, 26 w kategorii M16, ukończył bieg nasz absolwent Łukasz Augustyniak (1:33:57). Kolejnym absolwentem, którego udało mi się namierzyć w wynikach był Piotr Konopka. Uzyskał on czas 1:44:47 i zajął 369 miejsce w kategorii open i 154 w swojej grupie wiekowej M30. Coraz częściej w imprezach biegowych uczestniczy Bartłomiej Czarnota. Tym razem Bartkowi nie udało się złamać bariery 2 godzin, ale wszystko przed nim. Różnego rodzaju półmaratonów jest coraz więcej i jestem przekonany, że w kolejnym z nich wynik będzie zaczynał się od „1″. W niedzielnym biegu Bartek dotarł do mety po 2 godzinach i 54 sekundach i został sklasyfikowany na 805 miejscu (122 w kategorii M16). Dwa miejsca za Bartkiem finiszował Łukasz Jędrzejewski. Grono naszych absolwentów uzupełniła Julia Madej, która z czasem 2:12:33 dobiegła do mety jako 956 w kat. open i 68 w kategorii K30. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję uzyskanych wyników. Już niedługo kolejne biegi uliczne i jestem przekonany, że będę miał o kim pisać.