Spotkanie po latach

Czym jest hobby nie muszę chyba pisać. Każdy ma jakąś pasję, której poświęca część swojego wolnego czasu. Wspólną cechą różnego rodzaju hobby jest możliwość spotkania się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Spotykają się ze sobą miłośnicy gier komputerowych, hodowcy zwierząt futerkowych, filateliści, cykliści, wędkarze, grzybiarze, tancerze, harcerze, zakupoholicy, hipochondrycy, melomani i barmani. Mógłbym tak wyliczać do rana, ale nie o to chodzi, żeby wymieniać przeróżne, mniej lub bardziej ekstremalne rodzaje ludzkich zainteresowań. Moim hobby, jak zapewne wszyscy wiecie, jest tenis stołowy. Wprawdzie nigdy nie trenowałem wyczynowo tego sportu, ale od dzieciństwa rakietka i piłeczka towarzyszyły mi w wolnych chwilach. Do dzisiaj amatorsko gram, organizuję rozgrywki dla innych miłośników tenisa stołowego, a od kilku lat sędziuję także mecze ligowe z udziałem lubelskich drużyn występujących w ligach państwowych. Obecny sezon powoli się rozkręca. Dzisiaj odbywały się mecze drugiej kolejki II ligi kobiet z udziałem TBV Sygnał Lublin, której to drużynie w tym sezonie sędziuję mecze grane w Lublinie. Przeciwniczkami lubelskiej drużyny była dzisiaj drużyna Żaczka Fajsławice, którą od wielu lat darzę ogromną sympatią. Nie jest tajemnicą, że wychowankowie pracującego w tym klubie p. Tadeusza Bochniarza, często wybierają naszą szkołę jako kolejny etap swojej edukacji i to między innymi dzięki nim stale liczymy się w tym sporcie na arenie miasta i województwa. Wielokrotnymi medalistami Licealiady wywodzącymi się z Żaczka byli: Monika Bochniarz, Aneta Baran, Mateusz Winiarczyk, Kamila Baran, Kamila Kulbaka, Patrycja Pasicka czy Zuzanna Serafin. Wchodząc dzisiaj do sali MOSiR, w której przed spotkaniem rozgrzewały się zawodniczki obydwu drużyn, jako pierwsza przywitała się ze mną … Kamila Kulbaka, która nadal reprezentuje klub z Fajsławic.

Kamila

Natychmiast stanęły mi przed oczyma obrazki z lat nauki Kamili w naszej szkole. Był to chyba najlepszy okres w historii naszego szkolnego tenisa stołowego okraszony tytułami indywidualnych oraz drużynowych mistrzów województwa.

Kinga3

Dwa medale na wojewódzkiej Licealiadzie. Drużyna dziewcząt z Kamilą w składzie na najwyższym stopniu podium, koledzy nieco niżej.

Dwukrotnie, z Kamilą w składzie, żeńska drużyna występowała w Krajowym Finale Licealiady. W Piątnicy k. Łomży zajęliśmy VIII, w Nysie V miejsce w Polsce !!!

Kinga5

W Nysie byliśmy o krok od medalu

Kinga4

Absolwenci na medal !!!

Pomimo całej sympatii, którą darzę Żaczka, jako sędzia miałem obowiązek zachować bezstronność i tak było. Drużyna Kamili nie sprostała bardziej rutynowanej ekipie z Lublina i przegrała 2 : 8. Podopieczne p. Bochniarza pokazały jednak kawał dobrego tenisa. Kto wie? Może młodsze koleżanki Kamili dadzą się namówić na kontynuację nauki na Podwalu :) Na moje pytanie „No to która następna przychodzi na Podwale?” jako pierwsza, bez chwili zawahania odpowiedziała … Kamila :D :D :D Ona także z satysfakcją wspomina czas spędzony w naszej szkole, w której oprócz tenisa stołowego grała także w drużynie piłki nożnej, z którą także zdobywała medale Licealiady. Nie mogło być jednak inaczej skoro jej wychowawcą był p. Robert Podlecki  :) :) :)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge