A zachęcałem…

Macie czego żałować. Widowisko jakie zgotowały kibicom zgromadzonym w hali „GLOBUS” piłkarki ręczne MKS Perła Lublin i Vistalu Gdynia warte było przyjścia. Jeszcze podczas lekcji w klasach III AL, III CL i III DL namawiałem chłopaków, ale bez skutku. Żartowali, że nie musowo chodzić na mecze piłkarek ręcznych, żeby zobaczyć „Perłę” :) Nie wiem co o tym sądzić… Gdyby mi ktoś kiedyś, w waszym wieku, zaproponował obejrzenie meczu ekstraklasy na żywo, to byłem gotów pojechać nawet do Warszawy lub Krakowa. W radiu i  w telewizji na żywo był tylko hejnał mariacki w południe, informacje o stanie wód głównych rzek Polski i o stopniu zasilania. Reszta szła z kilkuminutowym opóźnieniem. Teraz macie internet a w nim facebooki, twitery, snapchaty i inne takie. W związku z tym nie odczuwacie potrzeby uczestniczenia w takich wydarzeniach jak mecze na żywo. No chyba, że gra Lewandowski, Ronaldo lub Neymar. Wszystko można przecież śledzić w transmisji on line lub liczyć na to, że ja na blogu napiszę. Oj za dobrze macie, za dobrze… Może tych kilka zdjęć, które możecie zobaczyć poniżej zmieni podejście choć kilku osób i przy następnej okazji skorzystacie z takich wyjątkowych okazji.

1

Na miejsce dotarłem na 7 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego

2

Zawodniczki obydwu drużyn wprowadzały dzieci z jednej z podlubelskich szkół podstawowych, które w ramach wycieczki przyjechały na to arcyciekawe spotkanie

3

Po prezentacji nastąpiło przywitanie drużyn

4

Przed pierwszym gwizdkiem zawodniczki MKS-u obdarowały szczęśliwców gadżetami od sponsora strategicznego

5

Spotkanie w wyniku losowania rozpoczęły przyjezdne

7

Po kilku minutach gry Gdynianki wyszły na prowadzenie 3 : 0

kibice

W najtrudniejszych dla lubelskiego zespołu chwilach wsparcia udzielali najwierniejsi kibice. Być może był wśród nich nasz absolwent Maciek, który w czasach starego „Montexu” organizował doping na trybunach.

6

Dzięki szybkim kontrom, 100 – procentowej skuteczności w egzekwowaniu rzutów karnych i wsparciu widowni Lublinianki zniwelowały straty z początku spotkania

8

Pierwsza połowa zakończyła się remisem

9 10

W przerwie meczu kibice, którzy złapali losy w postaci piłek tenisowych walczyli o bardzo atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez tytularnego sponsora lubelskiej drużyny ;) To się chłopaki z trzeciej klasy zdziwią jak im powiem :D :D :D

11

Widząc „krótką ławkę” Lublinianek rywalki nie przebierały w środkach licząc na osłabienie naszej drużyny

12

Na szczęście skuteczność lublinianek w egzekwowaniu karnych utrzymywała się na najwyższym poziomie

12a

Na 3 minuty przed zakończeniem spotkania Lublinianki wypracowały sobie najwyższe prowadzenie

13

Po dwóch kontrach rywalki zniwelowały straty do dwóch bramek

14

Ostatnią minutę meczu wszyscy oglądali na stojąco, głośno wspierając nasze zawodniczki

15

Po ostatnim gwizdku sędziego zawodniczki MKS-u uniosły w górę ręce !!!

16

Dzięki temu zwycięstwu Lublinianki objęły przodownictwo w tabeli PGNiG Superligi Kobiet !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge