Buty kochani, buty…

zabłocone buty1

Na dworze od paru tygodni mamy już prawdziwą jesień. Ta „złota polska” skończyła się i raczej już nie powróci. Wraca natomiast, jak bumerang, kwestia zmiennego obuwia. Właśnie o tej porze roku jest z tym największy problem. Szkoła, żeby go zminimalizować robi co może. Macie boksy szatniowe i szafki, w których macie możliwość zostawiania zmiennego obuwia. Nic tylko korzystać. Tymczasem daje się zauważyć zjawisko „zapominania” o obowiązku zmienienia brudnych butów. Niektórzy próbują nawet w obuwiu, w którym przyszli do szkoły, ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. O ile przy ładnej pogodzie może się to udać, to przy takiej słocie jak obecnie jest to niemożliwe. Narażacie się przy okazji na przykre konsekwencje. Kiedyś napisałem obszerny tekst na temat zmiennego obuwia. Nie będę silił się na nowy. Niczego odkrywczego nie wymyślę. Jeżeli chcecie poznać moje rady, to kliknijcie w poniższy link, który przeniesie was do tamtego wpisu:

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2015/10/29/wszystko-co-powinniscie-wiedziec-o-butach/

Jako przewodniczący Komisji ds. zachowania uczniów w szkole informuję, że istotnym elementem jej działalności jest okresowa kontrola obuwia. Przekonała się już o tym klasa II BL, którą w towarzystwie p. Pawła Rybickiego, naszego kierownika administracyjnego kilka dni temu nawiedziłem. Stwierdziliśmy 12 przypadków braku zmiany obuwia. Sporządziliśmy z tej kontroli notatkę służbową i poinformowaliśmy o tym wychowawcę klasy. Wkrótce ponownie was zaskoczę i jeżeli jakieś nazwiska się powtórzą, to zostaną podjęte odpowiednie środki zmierzające do zmiany tego niezdrowego przyzwyczajenia. Pozostałe klasy niech nie myślą, że o nich zapomnieliśmy. Bądźcie czujni, wkrótce i do was dotrzemy.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge