A ci się doczekali :)

Wczoraj pisałem o tych, którzy nie mogli doczekać się zimy i wyszli jej na spotkanie na „Icemanii”. Dzisiaj po sąsiedzku w „Aqua Lublin” swoich przysłowiowych 5 minut doczekali się najlepsi pływacy z lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w ramach Licealiady.

Pływanie

W tym współzawodnictwie uczestniczyły oczywiście nasze szkolne drużyny dziewcząt i chłopców prowadzone przez p. Dorotę Szczerbę.

Dorota

Rywalizację rozpoczęły wyścigi sztafet 6 X 25 m stylem dowolnym. W rywalizacji dziewcząt podopieczne p. Doroty z czasem 1:45,01 zajęły 5 miejsce w stawce 9 szkół. W naszej sztafecie popłynęły: Martyna Hałas, Magda Koralewska, Izabela Turska, Zuzanna Grzywacz, Nina Mazuś i Emilia Kozak. Chłopcy z wynikiem 1:25,01 zostali sklasyfikowani na miejscu 6 w gronie 12 startujących ekip. Skład naszej drużyny: Maciej Filipiuk, Kacper Boczuliński, Maksymilian Olech, Paweł Kołsut, Bartosz Grochola i Michał Czycza. 

Po sztafetach przyszedł czas na wyścigi na 50 metrów poszczególnymi stylami. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili specjaliści od najtrudniejszego chyba stylu motylkowego zwanego także delfinem. W rywalizacji dziewcząt reprezentowała nas Martyna Hałas, która uzyskała czas 39,5 sek. i w stawce 10 zawodniczek uplasowała się na 8 miejscu. W rywalizacji chłopców wystąpił Maksymilian Olech, na zdjęciu poniżej pierwszy z prawej.

Maksymilian Olech

Foto: https://www.facebook.com/WspolzawodnictwoSportoweLublin

Z czasem 34,45 został on sklasyfikowany na 6 miejscu spośród 9 startujących.        Jako kolejni do rywalizacji przystąpili „żabkarze” czyli pływający stylem klasycznym. W tym stylu, w rywalizacji dziewcząt i chłopców mieliśmy także po jednej osobie startującej. Emilia Kozak uzyskała 50,26 i zajęła 10 miejsce. Startowało 16 zawodniczek. W chłopcach reprezentował nas Maciej Filipiuk, który z czasem 37,57 sek. zajął 9 miejsce w grupie 24 startujących. Maciek w czepku Skarpy Lublin na słupku nr 8.

Maciek Filipiuk

Foto: https://www.facebook.com/WspolzawodnictwoSportoweLublin

Kolejnym stylem, w którym odbywała się rywalizacja był grzbietowy. W tej specjalności reprezentowały nas dwie dziewczyny i trzech chłopaków. W rywalizacji dziewcząt, w której wystartowało 19 zawodniczek, Izabela Turska uzyskała czas 42,83 sek., a Joanna Bednarczyk 51,77 sek. Pierwsza z nich zajęła 6, druga 15 miejsce. Wśród chłopców Ernest Kamiński uzyskał 41,5 sek. i sklasyfikowany został na miejscu 12, Maciej Frąk z czasem 43,63 sek. zajął miejsce 14, a Jakub Horbowski ukończył rywalizację na miejscu 19 uzyskując czas 47,4 sek. W rywalizacji chłopców udział wzięło 24 pływaków.

Rywalizację zakończył wyścig stylem dowolnym. W tej konkurencji mieliśmy maksymalną liczbę reprezentantów, po troje w konkurencji dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowała się Zuzanna Grzywacz, która zajęła wysokie 5 miejsce ulegając jedynie trzem zawodniczkom z Zespołu Szkół Elektronicznych i jednej z III LO. Dla niewtajemniczonych informacja. W Zespole Szkół Elektronicznych funkcjonuje klasa pływacka. Zuzia uzyskała czas 34,15 sek. Pozostałe nasze zawodniczki, Nina Mazuś Magda Koralewska zajęły miejsca 14 i 15. Nina uzyskała 39,94 sek., a Magda 42,5 sek. W tej konkurencji wystartowało 19 zawodniczek. Dzisiejsze zawody zakończyli chłopcy rywalizujący na dystansie 50 stylem dowolnym, w którym reprezentowali nas: Bartosz Grochola, Michał Czycza i Paweł Kołsut. Bartosz osiągając 30,31 wygrał swoją serię, ustanowił rekord życiowy (!!!) i zajął 6 miejsce,

Pływanie Grochola

Michał uzyskując 32,42 sek. sklasyfikowany został na 14 pozycji, a Pawłowi zmierzono 36,99 sek. co wystarczyło do zajęcia 21 lokaty w gronie 28 startujących zawodników.

Wyniki osiągane przez reprezentantów startujących szkół zamieniane były na punkty i w oparciu o nie ustalona została końcowa klasyfikacja drużynowa. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców nasza szkoła sklasyfikowana została na miejscu 5 !!! W obydwu klasyfikacjach zdecydowane zwycięstwa zanotowała młodzież z Zespołu Szkół Elektronicznych. Nasz wynik należy ocenić za bardzo przyzwoity i p. Dorota Szczerba szczerze gratulowała postawy swoim podopiecznym.

Pływanie gratulacje

Pływanie gratulacje 2

Być może jutro dołączę więcej zdjęć z tych zawodów, które robiła Edyta Bielak, będąca zawodniczką rezerwową, w każdej chwili gotową wskoczyć do wody zastępując jedną ze swoich koleżanek z drużyny. Takiej potrzeby jednak nie było i mogła pykać fotki. Jutro przejrzę je i jak znajdę coś ciekawego, to zamieszczę. Pamiętajcie, żeby głosować na Edytkę w plebiscycie „Kuriera Lubelskiego” na najciekawszą osobę spośród 41 Młodych Ambasadorów Lublina.

Edyta Bielak 1

Możecie to robić codziennie, do 11 grudnia za pomocą SMS-ów wysyłanych na numer 72355 (2,46 z VAT) o treści AMBASADOR.2 lub bezpłatnie przez facebooka. Szczegóły zobaczycie klikając w poniższy link. Śmiało !!!

http://www.kurierlubelski.pl/plebiscyt/karta/edyta-bielak,41008,1714548,t,id,kid.html

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge