Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2017 roku cz. III

We wczorajszym odcinku swojego podsumowania dotarłem do kwietnia ubiegłego roku. Czas zatem na następne dwa miesiące i kolejne wyjątkowe wydarzenia sportowe. Tym razem będą one dotyczyły nie tylko uczniów naszej szkoły, ale także nauczycieli oraz absolwentów.

MAJ 2017

W szkołach ponadgimnazjalnych maj kojarzy się przede wszystkim z maturami. Rywalizacja w ramach Licealiady jest już o tej porze roku szkolnego w zasadzie zakończona. Żeby to zrekompensować i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ruch po wiosennym przesileniu staramy się zapewnić wam atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w szkole, a także inspirujemy do podejmowania aktywności ruchowej poza nią. W maju na tym polu szczególnie zasłużyli się p. Piotr Choduń oraz p. Robert Podlecki. Pierwszy z nich zorganizował dla swojej klasy I BL kurs samoobrony, który prowadziła kapitan Straży Granicznej p. Monika Adamowicz oraz zapoczątkował cykl zajęć w klubie „ICON” Fitness”.

kurs grupowe

Klasa I BL w towarzystwie p. Moniki Adamowicz i wychowawcy

Pani kapitan, która posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, taktyki i technik interwencyjnych oraz aeroboxu, przeprowadziła dla naszej usportowionej klasy mundurowej 5 jednostek treningowych, podczas których nasi uczniowie poznali oraz doskonalili umiejętności z zakresu ćwiczeń ogólnorozwojowych, padów, postaw do walki, poruszania się w postawie do walki, ciosów oraz kopnięć. Były także nauczane i doskonalone techniki obrony przed chwytem za odzież, przed duszeniem, przed atakiem niebezpiecznym narzędziem, a także obrona w parterze i dźwignie. Na zakończenie kursu wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia o przeprowadzonym szkoleniu. Zachęcam do obejrzenia bogatej dokumentacji fotograficznej z tych zajęć.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/11/kurs-samoobrony/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/15/gdy-ja-doloze-wtedy-nie-daj-boze/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/17/6200/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/19/6228/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/23/ja-jestem-king-bruce-lee-karate-mistrz/

Klub „ICON Fitness” funkcjonuje w pobliskiej galerii handlowej „Tarasy Zamkowe”.

I BL 7

W oczekiwaniu na zajęcia

Wśród zatrudnionej tam kadry instruktorskiej jest liczna grupa absolwentów naszych klas sportowych, którzy na Podwalu „połknęli sportowego bakcyla” i swoje sportowe pasje realizują teraz z korzyścią dla siebie oraz licznej rzeszy członków klubu. To właśnie dzięki Ewelince Kozłowskiej, Ali Karpińskiej, Wioli Jabłońskiej, Pawłowi Mazowieckiemu i Damianowi Gawrońskiemu doszło do nawiązania kontaktu i umożliwienia zapoznania się z ofertą klubu licznym klasom z naszej szkoły. Kontakty te są utrzymywane do chwili obecnej i coraz to nowe klasy pod opieką głównie p. Piotra Chodunia udają się na arcyciekawe zajęcia w klubie „ICON Fitness”. Zobaczcie jak wyglądają takie zajęcia. Może zgłoszą się kolejne klasy chętne do spróbowania.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/30/i-bl-iii-bt-i-iii-ft-w-icon-fitness/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/25/6323/

Na początku podsumowania maja wspomniałem, że swój wielki udział w inspirowaniu was do podejmowania działalności pozaszkolnej ma p. Robert Podlecki. Wiele osób dzięki niemu z powodzeniem kontynuuje karierę piłkarską, rozpoczęło swoją przygodę z gwizdkiem czy z masowymi biegami ulicznymi i przełajowymi. Najskuteczniejszym sposobem inspiracji jest przykład osobisty. Od kilku lat p. Robert uczestniczy w biegach z cyklu „Dycha do Maratonu”.  Za przykładem biegającego nauczyciela poszło wielu jego uczniów. Na tym jednak p. Robert nie poprzestał. Jego celem był udział w Maratonie Lubelskim. To marzenie spełniło się właśnie w maju ubiegłego roku.

Poldek z Markiem

Pan Robert Podlecki w asyście swojego brata Marka na trasie 5 Maratonu Lubelskiego

Zobaczcie kto jeszcze oprócz p. Roberta ukończył ubiegłoroczny 5 Maraton Lubelski

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/05/09/6081/

CZERWIEC 2017

Kolejny miesiąc minął pod znakiem piłki nożnej. Rozpoczął się on od finału Womens Champions Leaugue rozegranym pomiędzy Paris Saint – Germain Olympique Lyon z udziałem naszej absolwentki Katarzyny Kiedrzynek. 

Kasia PSG

Wspominałem w poprzednim odcinku, że wiele z naszych absolwentek z drużyny p. Roberta Podleckiego z powodzeniem kontynuuje karierę piłkarską w klubach polskich i zagranicznych. Jedną z nich jest właśnie Kasia, która od kilku lat broni bramki PSG. Zobaczcie lub przypomnijcie sobie jak wyglądał przebieg tego finału.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/06/01/6421/

Drugim wydarzeniem piłkarskim, może nieco mniej prestiżowym niż to z udziałem Kasi Kiedrzynek, odbyło się w naszej szkole. To wydarzenie to Puchar Podwala, który od kilku lat mam okazję prowadzić wspólnie z jego pomysłodawcą p. Robertem Podleckim. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 8 drużyn, a najlepszą z nich została klasa I CT.

Dyrektor Szum wręcza Puchar Podwala

Trofeum z rąk Z-cy Dyrektora ZS nr 1 p. Andrzeja Szuma odbiera Kacper Kopyciński

Zdobywcy Pucharu Podwala z najwierniejszymi kibicami 1

Zwycięska drużyna ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Sobczuk i klubem kibica :)

Możecie odświeżyć sobie przebieg rywalizacji klikając w poniższy link.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/06/13/klasa-i-ct-z-pucharem-podwala/

Cdn.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge