Studniówka tuż, tuż

Dzisiaj przerwa w podsumowaniu ubiegłego roku. Za to przeczytacie i zobaczycie co się działo na pierwszych próbach poloneza z udziałem partnerek i partnerów naszych „studniówkowiczów”.

Zgodnie z zamieszczonym jeszcze przed świętami harmonogramem, w dzisiejsze popołudnie nastąpiła weryfikacja tanecznych umiejętności naszych „studniówkowiczów” oraz sprawdzenie pracy domowej polegającej na zapoznaniu swoich partnerek i partnerów z ćwiczonym od miesiąca układem poloneza. W wielu przypadkach okazało się, że niektórzy wasi goście nie znali kroku podstawowego nie mówiąc już o następujących po sobie figurach. Najłatwiej miały te osoby, które idą z kimś z naszej szkoły lub z absolwentami. W takiej sytuacji nie pozostało nam nic innego niż ponowne dokładne wytłumaczenie wszystkiego, poparte mistrzowskim  pokazem prowadzących próbę :D   Na początek p. Robert Podlecki słownie przypomniał którą nogą zaczynamy, która czwórka idzie w lewo, a która w prawo i jakie figury następują kolejno po sobie.

3

Później swoimi słowami, popartymi anegdotą o Mandarynie, która wszystkich rozbawiła, zwłaszcza naszych gości, wyjaśnił to jeszcze p. Piotr Choduń.

11

W dalszej kolejności obydwaj nasi szkolni wodzireje i choreografowie zademonstrowali synchroniczne wykonanie kroku podstawowego poloneza :D :) :P Ich wykonanie można śmiało przechowywać w Sevres pod Paryżem jako wzorce naszego narodowego tańca.

6

W zaistniałej sytuacji nie mogłem być gorszy od moich kolegów. Natychmiast zakasałem nogawki i stanąłem w pierwszej czwórce w parze z Kasią Marcyniuk, żeby być przewodnikiem dla mniej wprawnych grup tanecznych. Teraz mam wątpliwości co do tego czy Kasia jest lepszą tancerką czy tenisistką stołową ;) Popatrzcie na mój kunszt i porównajcie go do poziomu kolejnych grup uczestniczących w próbie :P

1

I jak ? Robi wrażenie, co ? :D Ta postawa i w ogóle…

1a

A teraz ?

Ja nawet jak stałem w szpalerze, to robiłem to najlepiej. Zobaczcie i oceńcie :D

2

Normalnie jak Maserak ;)

7

Niektórym na mój widok odbierało mowę

Od tego jednak jesteśmy i zawsze możecie na nas liczyć w każdej, najbardziej nawet  skrajnej sytuacji. Jak ktoś na przykład zapomni jak się tańczy „ósemeczkę” w miejscu popularnie zwaną u nas „rączka – rączka” , to już startuję p. Robert i wszystko wyjaśnia

8a

:) ;) :P :D

8

Z takim mistrzem wszystko staje się proste…

9

… i efekty widać gołym okiem

8b

Później wystarczy spojrzeć na p. Roberta i…

8c

… wszystko jest jak pod linijkę ;)

No ale, żebyście nie popadli w samozachwyt, to tak jak było w anegdocie o Mandarynie :) będziecie tyle ćwiczyli, aż się nauczycie !!! Kolejne próby odbędą się już w miejscu zabawy, w hotelu In Between (Panieńszczyzna 15p) 9 stycznia od godziny 15,00 według harmonogramu zamieszczonego pod linkiem. Do zobaczenia !!!

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/12/20/uwaga-studniowkowicze-2/

12

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge