Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2017 roku cz. V

W swoim podsumowaniu dotarłem już do września i października 2017 czyli dwóch pierwszych miesięcy obecnego roku szkolnego.

WRZESIEŃ 2017

Na początku każdego roku szkolnego nikomu nawet przez myśl nie przechodzi, żeby rozpoczynać jakąkolwiek rywalizację sportową w ramach Licealiady. Nauczyciele mają urwanie głowy z rozkładami materiału, zakładaniem dzienników i innymi sprawami formalnymi. Uczniowie natomiast jeszcze tkwią w wakacyjnej rzeczywistości i trudno ich nawet zachęcić do kupienia nowych butów sportowych czy koszulki w odpowiednim rozmiarze, gdy z tej ubiegłorocznej już wyrośli :D Tę lukę starają się od kilku lat zapełnić studenci działający w Akademickich Związkach Sportowych przy lubelskich wyższych uczelniach, którzy wymyślili i organizują z powodzeniem cykl zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Z UKS-u do AZS-u”. Jest to ukierunkowane na promocję tych uczelni czyli coś na wzór naszych „Dni otwartych drzwi szkoły”. W ubiegłych latach uczestniczyliśmy w tych zawodach we wszystkich oferowanych dyscyplinach, odnosząc w nich szereg sukcesów. W minionej edycji reprezentowały nas nasze piłkarki nożne. Turniej odbył się 27 września ubiegłego roku.

feta

Podopieczne p. Roberta Podleckiego, które od ponad dekady przyzwyczaiły nas do tego, że z każdej imprezy wracają z jakimś cennym trofeum, tym razem zajęły II miejsce ulegając w meczu finałowym odwiecznym rywalkom z Zespołu Szkół nr 5 0 : 1. Zachęcam do przypomnienia sobie tego wydarzenia. Wystarczy kliknąć w poniższy link

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/09/27/6977/

Swego rodzaju natchnieniem dla naszych piłkarek mogła być wizyta wyjątkowych absolwentek, która miała miejsce 13 września. Przy okazji meczu żeńskiej reprezentacji piłki nożnej z Białorusią w ramach eliminacji do Mundialu 2019, który 15 września został rozegrany na stadionie Górnika w Łęcznej, odwiedziły nas reprezentantki kraju Kasia Kiedrzynek (PSG) oraz Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna). 

Dziewczyny z plakatem

Zobaczcie jak wyglądała ta wyjątkowa wizyta oraz mecz w Łęcznej.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/09/13/niespodziewani-goscie/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/09/15/4-1-na-dobry-poczatek/

PAŹDZIERNIK 2017

Wydarzeniem kolejnego miesiąca nie mogło być nic innego tylko uroczyste otwarcie przebudowanego stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Pierwszą imprezą na tym kolejnym nowoczesnym obiekcie sportowym w naszym mieście była Liga LA w ramach Licealiady miasta Lublin. Zanim biegacze, miotacze i skoczkowie rozpoczęli swoje zmagania odbyła się wyjątkowa uroczystość z udziałem wielu znakomitych gości, z medalistami olimpijskimi na czele, którzy przecięli wstęgę i oddali obiekt do użytku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto:  http://www.dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999678473&art=1000207340&f=3

Opiekunami naszych szkolnych reprezentacji biorących udział w tych zawodach byli jak co roku p. Beata Klępka oraz p. Piotr Choduń.

Beatka4

Przypomnijcie sobie te zawody i zobaczcie jacy wyjątkowi goście oglądali zmagania lekkoatletów z lubelskich szkół ponadgimnazjalnych z nowych trybun stadionu.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/10/18/licealiada-z-pompa/

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge