Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2017 roku cz. VI

Dzisiejszym odcinkiem kończę swoje podsumowanie sportowych wydarzeń ubiegłego roku. Pozostały mi ostatnie dwa miesiące 2017 roku czyli wydarzenia całkiem świeże.

LISTOPAD 2017

Kiedy w listopadzie 2016 roku odbyły się pierwsze zawody szachowe w ramach Licealiady nikt chyba nie przypuszczał, że po roku „królewska gra” zdobędzie sobie taką popularność w naszej szkole. Pamiętam jak przed tamtymi historycznymi zawodami p. Jarosław Mucha poszukiwał wśród was znających zasady gry w szachy. Od tamtej pory widok grających w szachy na korytarzach nikogo już nie dziwi i nie są to już tylko te same ciągle osoby. Wykorzystując takie zainteresowanie tą grą p. Jarek postanowił zorganizować I Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Do rozgrywek, które rozpoczęły się ostatniego dnia listopada minionego roku,  zgłosiło się 16 osób. Pierwszą mistrzynią Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie została uczennica III BL Emilia Gospodarek.

1512577865841_flyme

Przypomnijcie sobie jak wyglądała rywalizacja w tych rozgrywkach oraz przeczytajcie krótki wywiad z Emilką.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/11/30/7545/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/12/06/trofeum-juz-czeka/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/12/07/7618/

Powyższe wydarzenie uważam za najistotniejsze jeżeli chodzi o nasze szkolne podwórko, natomiast w sporcie międzyszkolnym za takowe uznaję 5 miejsca uzyskane w ramach Licealiady przez nasze pływackie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się 29 listopada na pływalni „AQUA LUBLIN”. Nasze ekipy, jak zwykle do zawodów pływackich przygotowywała p. Dorota Szczerba.

Pływanie gratulacje 2

Na wynik naszych szkolnych drużyn zapracowało wiele osób. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Zuzanna Grzywacz, która w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym zajęła wysokie V miejsce. Z chłopaków na VI miejscu, w takiej samej konkurencji sklasyfikowany został Bartosz Grochola. Pod poniższym linkiem przeczytacie o wszystkich naszych reprezentantach i ich startach w poszczególnych konkurencjach.

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/11/29/a-ci-sie-doczekali/

GRUDZIEŃ 2017

Ostatni miesiąc ubiegłego roku, to także wyjątkowe wydarzenia na arenie szkolnej oraz międzyszkolnej. W pierwszej z tych kategorii na czoło wysuwa się ciekawe przedsięwzięcie szachowe autorstwa p. Jarosława Muchy.

Jarek vs Pleszkun

Pan Jarek myśląc o dalszej popularyzacji tej gry zorganizował mecz pomiędzy nauczycielami i uczniami, który na wzór Meczu Gwiazd NBA ja nazwałem ALL – STAR GAME :)  W meczu udział wzięła czwórka nauczycieli i taka sama grupa uczniów. O tym kto z kim się mierzył i jaki był wynik tej rywalizacji przypomnicie sobie klikając w poniższy link

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2017/12/15/all-star-game/

Wydarzeniem grudnia 2017 roku na arenie międzyszkolnej nie mogło być nic innego niż II miejsce w Licealiadzie Miasta Lublin w DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT !!! Trofeum zdobyte przez Dominikę Rawską (IV GT), Kasię Marcyniuk (IV BT) oraz Danusię Sobczak (III CL) jest kontynuacją osiągnięć naszych reprezentantek w tej dyscyplinie w ostatnich kilkunastu latach.

ja z dziewczynami

Po feriach jadę ze swoimi zawodniczkami do Hrubieszowa, gdzie będą one rywalizowały w zawodach szczebla wojewódzkiego. Mam nadzieję, że i tam osiągniemy dobry wynik.

Jak wspomniałem we wstępie do dzisiejszego wpisu, kończę podsumowanie wydarzeń sportowych 2017 roku. Teraz trzeba dołożyć starań, żebym za rok miał z czego wybierać dokonując podobnego zestawienia w odniesieniu do 2018 roku. Wierzę, że nam, nauczycielom wychowania fizycznego, skutecznie w tym pomożecie.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge