Co słychać w kobiecej piłce nożnej ?

Odpowiadając na tytułowe pytanie, to z wielką satysfakcją stwierdzam, że słychać i to wiele dobrego. Wprawdzie zima jeszcze trzyma, synoptycy zapowiadają nawet syberyjskie mrozy, jednak piłka nożna żwawym krokiem budzi się z zimowego snu. Nasza męska ekstraklasa gra już w najlepsze. Kilku trenerów zdążyło już nawet stracić posady :) Lewandowski po udanym starcie Bundesligi i poprawieniu kilku kolejnych rekordów zmienił managera i tylko patrzeć jak zapewne zmieni także barwy klubowe. Zwłaszcza, że i w Champions Leaugue zanotował dwa trafienia w ostatnim meczu. Miało być jednak o piłce w wydaniu żeńskim. No to się przerzucam.

Zacznę od informacji, która być może dotarła do was w trakcie ferii zimowych. Gdybyście jednak przegapili, to chcę poinformować o tym, że nasza absolwentka Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint – Germain) została uznana ponownie Piłkarką Roku w Polsce !!!

Kaśka Kiedrzynek

Foto: http://kobiecapilka.pl/news,14331.html

Kapitan kobiecej reprezentacji Polski trzeci raz triumfowała w dorocznym plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. Gala, na której wręczano trofea odbyła się w warszawskim hotelu „Hilton”. Serdecznie gratulujemy tego prestiżowego wyróżnienia i życzymy, aby do dotychczasowych osiągnięć nasza absolwentka dołożyła w końcu zwycięstwo w finale Women’s Champions Leaugue. Trzymamy kciuki.

Pozostając w kręgu żeńskiej reprezentacji z dużą satysfakcją przyjąłem powołania trenera Miłosza Stępińskiego na zgrupowanie w Turcji, które odbędzie się w dniach 26 II – 6 III bieżącego roku. Do pary naszych etatowych reprezentantek, wspomnianej Kasi Kiedrzynek oraz Agaty Guściory (Górnik Łęczna) dołączyła jeszcze jedna nasza absolwentka !!! Tą trzecią jest Dżesika Jaszek (Górnik Łęczna), która zadebiutuje w tej roli w seniorskiej reprezentacji Polski.

Dżesika Jaszek

Foto: https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacje-kobiece/reprezentacja-kobieca-a/kadra-kobiet-tarczynska-nie-poleci-do-turcji

Nasza absolwentka ma ogromne doświadczenie reprezentacyjne w młodszych kategoriach wiekowych, z tytułem Mistrzyni Europy U17 na czele, które zdobyła w 2013 roku w Szwajcarii. Życzymy podobnych osiągnięć w dorosłej piłce nożnej kobiet.

Dużo dzieje się także wokół jeszcze jednej naszej absolwentki, Aleksandry Jankowskiej, która po wycofaniu się z rozgrywek II ligi drużyny SMS Ifter Niemce trafiła do Poznania, do drużyny Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Ola Jankowska

Foto:  http://kobiecapilka.pl/news,14374.html

Nowa drużyna „Janki” to czołowa drużyna żeńskiego futsalu w naszym kraju. Podczas odbywających się w ostatni weekend Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu drużyna Oli zajęła wysokie 5 miejsce. To nie koniec dobrej passy naszej absolwentki. Jej drużyna występująca także w Ekstralidze Futsalu po wyjazdowym remisie 2 : 2 z Rolnikiem Głogówek (Ola zdobyła jedną z bramek !!!) w pierwszym meczu fazy play off jest na dobrej drodze do wywalczenia awansu do Final Four. Wystarczy rozstrzygnąć tylko na swoją korzyść rewanżowy mecz, który odbędzie się w Poznaniu. Trzymamy kciuki za zwycięstwo, awans i medal w Ekstralidze Futsalu. Będę śledził wyniki i jak czegoś się dowiem, to możecie oczekiwać informacji na blogu.

Wszystkie wymienione w dzisiejszym wpisie absolwentki naszej szkoły, to wielokrotne mistrzynie Licealiady miasta Lublin. Tytuły te zdobywały pod czujnym okiem p. Roberta Podleckiego. Jego aktualnym podopiecznym życzę, aby nawiązały do osiągnięć swoich utytułowanych starszych koleżanek. Kto wie (?), może już niedługo w podobnym wpisie wspomnę o kolejnych dziewczynach, które ważny etap swojego rozwoju piłkarskiego będą przeżywały w naszej szkolnej drużynie pod okiem p. Roberta.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge