VII w województwie – fotorelacja

Autentycznie miałem plan, żeby przed dzisiejszymi lekcjami zamieścić fotorelację z wczorajszych finałów Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt, które odbyły się w Hrubieszowie. Plany pokrzyżowało mi  wydarzenie, które zaplanowałem na najbliższe wakacje. Mianowicie kilka dni temu pojawiła się informacja, że na jedyny koncert do Polski przyjeżdża legendarny zespół

Rolling Stones

The Rolling Stones  :-o !!!

Postanowiłem „zapolować” na bilety, które dzisiaj od godziny 10,00 można było zakupić w internecie. Nauczony nieudanymi próbami kupna biletów na Metallice, rozsiadłem się z samego rana przy kompie z filiżanką kawy i rozpocząłem mozolne próby zalogowania się na portalu biletowym. Trochę mi zeszło z tym, ale odniosłem sukces (!!!) i 8 lipca na „PGE Narodowy” będę miał okazję „napaść uszy i oczy” uczestnicząc w koncercie zespołu, który na scenie występuje dłużej niż ja żyję :D Może to trudne do uwierzenia, ale taka jest prawda. Zapytajcie swoich … dziadków. Tyle tytułem usprawiedliwienia.

1

Kolejny raz Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie gościł najlepszych tenisistów stołowych ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. W tym gronie była również nasza żeńska drużyna w składzie: Dominika Rawska (IV GT) Katarzyna Marcyniuk (IV BT). Choroba nie pozwoliła na udział w zawodach Danusi Sobczak (III AL), która także miała swój udział w wywalczeniu awansu na ten turniej. Zawody rozpoczęły się od prezentacji drużyn oraz od wciągnięcia na maszt flagi Szkolnego Związku Sportowego.

2

Po tej oficjalnej części można było się rozgrzać przy jednym z dwunastu stołów.

1a

W wyniku losowania naszym pierwszym przeciwnikiem okazała się drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach. W ubiegłorocznych finałach w Kocudzy pokonaliśmy tę drużynę w walce o prawo gry o brązowy medal. Tym razem rywalki zrewanżowały się za tamtą porażkę i pokonały nas 3 : 2 :( Mecz, podobnie do ubiegłorocznego, był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Rywalki naszych dziewcząt to zawodniczki Arki Ryki. Dominika i Kasia, to czystej krwi amatorki.

3

Oprócz umiejętności tenisowych trzeba też ładnie wyglądać ;)

4

Przywitanie z przeciwniczkami

5

Dominika w zwycięskim pojedynku z zawodniczką z Ryk

6

Przegrana gra podwójna zadecydowała o naszej porażce w meczu :(

Po przegranej z drużyną ZSZ nr 2 w Rykach dziewczyny miały odrobinę wytchnienia. System rozgrywek sprawił, że w kolejnej rundzie mieliśmy tzw. „wolny los” :D W kolejnej rundzie w meczu o pozostanie w turnieju przyszło nam zmagać się z drużyną I LO w Chełmie. W szeregach przeciwniczek była zawodniczka trenująca w klubie Kłos Chełm. Dominika nie przestraszyła się rywalki i pokonała ją 2 : 1. W takim samym stosunku swoją rywalkę odprawiła Kasia. W grze podwójnej nasza para również okazała się lepsza i cały mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3 : 0 !!!

7

Przywitanie z rywalkami i losowanie gier pojedynczych

8

Dominika odprawiła z kwitkiem zawodniczkę trenującą w Kłosie Chełm

9

Kasia też poradziła sobie ze swoją rywalką z Chełma

10

Gra podwójna to popis naszych i szybkie 2 : 0 :D

W kolejnej rundzie przewrotny los skojarzył nas z lokalnym rywalem, z którym przegraliśmy finał miejski czyli z drużyną z Zespołu Szkół nr 5 z ul. Elsnera. Nie udało nam się zrewanżować za grudniową porażkę i ulegliśmy mistrzyniom Lublina 1 : 3. Ta porażka wyeliminowała nas z dalszych gier i uplasowała naszą szkołę na VII miejscu.

11

Przywitanie dobrych znajomych

13

Dominika udanie rozpoczęła spotkanie pokonując swoją rywalkę

19

Gorzej poszło Kasi :(

14

W grze podwójnej lepsze były rywalki

15

Po przegranym meczu nie było fochów i dziewczyny podziękowały sobie z grę fair play

16

W meczu o „być albo nie być” minimalnie lepsza okazała się rywalka pokonując Dominikę 2 : 1

Przegraną z „Elsnerem” zakończyliśmy udział w finałowym turnieju zajmując VII miejsce w województwie. Wynik gorszy od ubiegłorocznego, ale i tak możemy być zadowoleni. We wczorajszych zawodach zarówno Dominika jak i Kasia wystąpiły nie w pełni sił, uskarżając się na drobne dolegliwości zdrowotne. Swoim udziałem w finałach potwierdziliśmy przynależność do ścisłej czołówki województwa. Nie zawsze zdobywa się  medale. Z takim zamiarem przyjeżdżają wszyscy uczestnicy. Tym razem wracamy z zawodów z dyplomem i mimo wszystko w dobrych humorach.

dyplom

18

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge