Dublet Podwala !!! Fotorelacja

Data 24 marca 2018 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły i przez długie lata będzie wspominana jako ZŁOTY DZIEŃ PIŁKI NOŻNEJ NA PODWALU.   W przeciągu zaledwie kilku godzin nasze piłkarskie drużyny dziewcząt i chłopców sięgnęły po złote medale Licealiady miasta Lublin w halowej piłce nożnej !!! To wielki sukces naszych reprezentacji i ich opiekuna p. Roberta Podleckiego. Jest to kontynuacja pasma sukcesów i nawiązanie do największych osiągnięć naszej szkolnej piłki nożnej, z tytułami Mistrzów Województwa na czele. W kilku zdaniach ilustrowanych paroma zdjęciami otrzymanymi od p. Roberta postaram się opisać dzisiejsze sukcesy.

Jako pierwsze, o 9,00 , na placu boju miały pojawić się dziewczęta. Do turnieju zgłosiły się tylko trzy drużyny: my, V LO oraz Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego. To chyba efekt wyznaczenia terminu rozgrywek na sobotę. Ku wielkiemu zdziwieniu organizatorów na czas przybyła tylko nasza reprezentacja. Rozpoczęły się gorączkowe rozmowy telefoniczne i próby ustalenia czy jakaś inna szkoła dotrze jeszcze na rozgrywki. Sędziowie i opieka medyczna czekały w pogotowiu

Organizatorzy i sędziowie

Opiekun naszej reprezentacji po rozgrzewce zaordynował swoim podopiecznym wewnętrzną gierkę w celu utrzymania koncentracji i odpowiedniej dyspozycji.

Sparing dziewczyn

Sparing dziewczyn 2 Sparing dziewczyn 3

Czas mijał i nikt się nie pojawił. W kuluarach mówiło się, że rywalki wystraszyły się naszych zawodniczek po eliminacjach rozgrywek na „Orlikach” :D a jeszcze ktoś rozgłaszał, że przed meczami mają być wybory MISS PIŁKI NOŻNEJ 2018  :D :) :P Przecież wiadomo, że w tej konkurencji naszym zawodniczkom nikt nie podskoczy. Zobaczcie zresztą sami…

Mistrzynie

W dolnym rzędzie od lewej: Małgorzata Klimek, Agata Wierzchowska, Angelika Stępień, Edyta Bielak i Ewelina Ciechańska; w górnym rzędzie od lewej: Emilia Kozak, Weronika Olszak, Katarzyna Goś, Eliza Lalak, Wiktoria Dymowska i Trener Ro(c)ku :)  p. Robert Podlecki.

Dzisiejszy turniej, to nie tylko rywalizacja o prymat w Lublinie, to także eliminacje do zawodów szczebla wojewódzkiego, które odbędą się w najbliższą środę w Chełmie. Oczywiście wybieramy się tam i mogę obiecać, że dziewczyny dadzą z siebie wszystko. Trudno mówić o szansach, bo to będzie pierwszy tego typu turniej. Wiem, że p. Robert odpowiednio przygotował prowadzoną przez siebie reprezentację i ma konkretny plan na środę. Trzymajcie kciuki i czekajcie na meldunki z Chełma.

Do rozgrywek męskich akces złożyło 5 szkół: my, V LO, VI LO, PSBiG oraz ZSChiPS. W sali SP 52 na czas zjawiły się jedynie 3 z nich: ZS1, VI LO oraz PSBiG. Pierwszą dobrą wiadomością było to, że każda z nich stanie na podium. O kolejności i awansie do turnieju wojewódzkiego miały zadecydować mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Jako pierwsza do rywalizacji stanęła nasza drużyna, której przeciwnikiem była ekipa Państwowych Szkół Budownictwa.

Prezentacja drużyn

Z uwagi na zbliżone kolorystycznie koszulki nasi zagrali w narzutkach.

Mecz z PSBiG

Mecz przebiegał pod dyktando naszych reprezentantów i po bramkach  Mateusza Pizonia oraz jednej Huberta Tażbirka zakończył się naszą wygraną 3 : 1.

W kolejnym meczu, po krótkim odpoczynku, naszymi rywalami byli piłkarze z VI LO. Z relacji p. Roberta dowiedziałem się, że był to szalony mecz. Początek należał do naszych, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3 : 1. Później do głosu doszli piłkarze z ul. Mickiewicza, najpierw wyrównali, a pod koniec meczu na tablicy widniał wynik 5 : 6 na korzyść naszych rywali. Kiedy do końcowego gwizdka pozostało zaledwie kilka sekund podopieczni p. Roberta rzucili się do szaleńczej szarży, którą na bramkę zamienił Kuba Bancerz. Wyobrażam sobie radość szczęśliwego strzelca, całej drużyny i jej opiekuna. Wcześniejsze gole zdobyli: Bartek BarwiakMaciek SądejDamian Filip, Szymon Bancerz oraz Bartek Banasiak. Mając na koncie zwycięstwo i remis nie mieliśmy już wpływu na przebieg dalszej rywalizacji. Chłopaki mogli spokojnie zasiąść na trybunach i czekać na rozstrzygnięcie spotkania pomiędzy VI LO i PSBiG trzymając kciuki za tych drugich :)

Na trybunach

Szczęście nam dopisało, mecz zakończył się wygraną PSBiG 4 : 2 co oznaczało zwycięstwo naszych chłopaków w turnieju i awans do zawodów wojewódzkich, które podobnie jak w przypadku dziewcząt odbędą się w Chełmie. Inny jest tylko termin rozgrywek. Panowie zagrają w poniedziałek. Oczywiście będę w stałym kontakcie telefonicznym z p. Robertem i na bieżąco będę informował o przebiegu rywalizacji. Wam pozostaje trzymanie kciuków i wiara w swoich kolegów.

Mistrzowie

W dolnym rzędzie od lewej: Jakub Bancerz, Mateusz Pizoń, Hubert Tażbirek, Maciej Sądej i Bartłomiej Barwiak; w górnym rzędzie od lewej: Damian Filip, Szymon Bancerz, Wojciech Górniak, Bartłomiej Banasiak, Artur Stępniak i Trener Ro(c)ku :)  , p. Robert Podlecki.

PS Ja też pracowicie spędziłem dzisiejszy dzień. Oto moje trofea :D :) :P

Wędzonka

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge