Warsztaty z Mistrzem

Już prawie tydzień minął od mojego wyjazdu z Krzysiem Ciołkiem na warsztaty tenisowe do Łodzi. Prowadził je wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Europy, czterokrotny olimpijczyk (Atlanta, Sydney, Ateny i Pekin), zwycięzca wielu międzynarodowych turniejów p. Lucjan Błaszczyk. Warsztaty odbywały się w ramach II edycji konferencji „I Ty możesz zostać SuperWuefistą” 

Z Krzysiem

Warsztaty odbyły się pod honorowym patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego p. Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi. Uczestniczyło w niej 80 nauczycieli z całej Polski, którym towarzyszyło ponad 90 uczniów w różnym wieku.

Plakat

I Ty mozesz zostać SuperWuefistą

Foto: http://www.pzts.pl/aktualnosci/ii-edycja-konferencji-i-ty-mozesz-zostac-super-wuefista

Czas całodziennych zajęć wypełniony był po brzegi. Na początek odbył się skierowany do nauczycieli bardzo ciekawy wykład na temat techniki indywidualnej tenisisty stołowego uzupełniony wzorcowym pokazem Mistrza.

Warsztaty z Błaszczykiem 2 Pokaz techniki Błaszczyka

Nasz eksportowy tenisista okazał się równie doskonałym wykładowcą. Wszyscy uczestnicy warsztatów, pomimo wieloletniego niejednokrotnie doświadczenia, słuchali go z wielką uwagą. Po części dedykowanej nauczycielom odbyły się zajęcia z młodzieżą. Oprócz pogadanki i pokazu tę część warsztatów wypełniły indywidualne zajęcia polegające na doskonaleniu techniki i korygowaniu błędów. Oprócz p. Lucjana Błaszczyka z uczestnikami pracowali zawodnicy „MKS Jedynka Łódź”.

Korekta techniki Trening z MKS Jedynka

W dalszej części zajęć uczniowie uczestniczący w warsztatach rozegrali towarzyski mini  turniej, którego główną nagrodą była  możliwość rozegrania kilku piłek z Mistrzem.

Mini turniej Gra szkolna

Na zakończenie czwartkowych zajęć odbyła się sesja zdjęciowa z Mistrzem, który znalazł także czas na podpisywanie różnych gadżetów związanych z tenisem stołowym. Dla młodych adeptów tej dyscypliny taka pamiątka to wielka frajda, którą będą mogli pochwalić się przed rówieśnikami po powrocie do domu oraz motywacja do dalszego treningu i doskonalenia swoich umiejętności. Kto wie? Może Krzysio nawiąże do bogatych tradycji tenisowych naszej szkoły i dołoży swoją cegiełkę do jej dalszej budowy. Serdecznie mu tego życzę.

Z Błaszczykiem i Krzysiem

Autografy Rakietka

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge