Mózgowcy

Do napisania niniejszej relacji zmotywował mnie wczoraj p. Jarosław Mucha stwierdzeniem: „wystarczy, że ktoś odbije parę razy piłeczkę do pingponga, to już piszesz epopeję i zamieszczasz furę zdjęć, a jak nasi szachiści odnieśli sukces, to cisza jak po pogrzebie organisty”. Przyznacie chyba, że nie mogłem pozostać obojętny wobec takiego zarzutu :) Zresztą od dwóch dni nadrabiam ubiegłotygodniowe zaległości i właśnie dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie wspomnianych zawodów.

Szachy szachiści przy stołach

Jak zapewne pamiętacie p. Jarosław Mucha jest opiekunem naszej szkolnej drużyny szachowej. Przed tygodniem odbywała się Licealiada w szachach indywidualnych, w której startowała nasza sześcioosobowa reprezentacja: Emilia Gospodarek (III BL), Bartłomiej Baran, Michał Gzik, Sebastian Korgol, Dominik Pisarzewski i Wojciech Trojnara (wszyscy IV ET). Wygląda na to, że nasi tegoroczni maturzyści są już w optymalnej formie, bo osiągnęli bardzo dobre wyniki w trakcie ubiegłotygodniowego turnieju. Najlepiej zaprezentowała się Emilia Gospodarek. Jedyna nasza reprezentantka wygrywając 5 partii na 7 rozegranych zajęła III miejsce !!!

Szachy Emilka Szachy Emilka z dyplomem

W rywalizacji chłopców nie zanotowaliśmy tak dobrego wyniku indywidualnego. Najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Trojnara, który zajął V miejsce.

Szachy Wojciech Trojnara

Na 12 pozycji sklasyfikowany został Dominik Pisarzewski.

Szachy Dominik Pisarzewski

Bartłomiej Baran, który przed rokiem był najlepszym z naszych reprezentantów tym razem ukończył turniej na 14 pozycji ulegając w jednym z meczów Wojtkowi.

Szachy Baran vs Trojnara

22 miejsce zajął Michał Gzik, którego autorowi zdjęć, p. Jarkowi, nie udało się sfotografować swojego podopiecznego :D , a na 28 pozycji uplasował się Sebastian Korgol.

Szachy Korgol

Na tym nie koniec dobrych wieści. Wszystkie lokaty uzyskane przez naszych chłopaków pozwoliły im zająć medalowe miejsce w klasyfikacji szkół. Nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani na III miejscu i otrzymali pamiątkowy puchar.

Szachy puchar

Szachy nasi z dyplomami

Szachy  grupowe

Gratulując naszej reprezentacji osiągniętych wyników życzę przy okazji takiej samej, albo jeszcze lepszej formy podczas zbliżających się egzaminów maturalnych. Po zakończeniu edukacji na Podwalu pozostanie po Was pustka :( . Pan Jarosław Mucha będzie musiał popracować z następcami. Mam nadzieję, że równie skutecznie i owocnie jak z tymi, którzy właśnie dzisiaj odbierali Świadectwa Ukończenia Szkoły. Prywatnie obiecuję p. Jarkowi, że na bieżąco będę informował o ich sukcesach, no chyba, że znowu zawiedzie mnie mój komputer.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge