Powodzenia !!!

Dzisiaj przed południem w naszej sali gimnastycznej rozpoczęła się wyjątkowa uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły tegorocznym maturzystom. Zanim cenzurki trafiły w ręce abiturientów najlepsi z nich otrzymali wyróżnienia i nagrody za swoje szczególne zaangażowanie w życie szkoły. Jako pierwsi zaprezentowani zostali Wybitni Absolwenci Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego.  Protokół z posiedzenia Kapituły odczytała p. Bożena Osińska. Miło mi poinformować, że ten honorowy tytuł otrzymała między innymi Dominika Rawska (IV GT), nasza wspaniała tenisistka stołowa, która przez cztery lata nauki na Podwalu zdobyła dla nas 9 medali Licealiady!!! Wielką przyjemnością było dla mnie to, że mogłem przez te wszystkie lata towarzyszyć Dominice podczas tych wszystkich turniejów i po ich zakończeniu cieszyć się razem z Nią.

Dominika odbiera tytuł Wybitnego Absolwenta

Dominika odbiera akt nadania tytułu „Wybitnego Absolwenta ZS 1″

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

Wpis Dominiki do Złotej księgi

Dominika podpisuje się w „Złotej Księdze”

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

Po Wybitnych Absolwentach wyróżnienia otrzymywały kolejne osoby wśród których było wiele naszych sportsmenek i sportsmenów. Wśród osób wyróżnionych za dzielne trwanie podczas uroczystości szkolnych i państwowych w poczcie sztandarowym znalazła się inna nasza tenisistka stołowa Kasia Marcyniuk (IV BT).

Wyróżnienia za poczet sztandarowy

Kasia czwarta z prawej

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

Mieliśmy także sportowców wśród wyróżnionych wolontariuszy. W tym gronie znalazła się Kasia Goś (III BL – piłka nożna), Kasia Sobczak i Mateusz Traczyński (obydwoje Szkolny Klub Biegowy). Wśród nagrodzonych za program „Innowacyjna matematyka” nie mogło zabraknąć kogoś z naszej reprezentacji szachowej. Tą osobą był Dominik Pisarzewski (IV ET). Matematyka to jednak nie tylko szachy. Wśród nagrodzonych znalazło się także miejsce dla Seweryna Dyrdy (III AL), który przez ostatnie lata był podporą naszej drużyny koszykarskiej.

Dyrda w tle

Seweryn w czerwonej muszce :) jeszcze przed odbiorem nagrody

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

Kolejną grupą wyróżnionych były osoby z najwyższą średnią ocen w poszczególnych klasach. W tej kategorii znalazła się Kasia Goś oraz Danuta Sobczak (III AL – tenis stołowy). W dalszej kolejności sam miałem okazję wręczyć wspólnie z Panią Dyrektor Elżbietą Sękowską oraz Komendantem Straży Miejskiej statuetki za szczególne osiągnięcia sportowe. Trafiły one w ręce Dominiki Rawskiej (IV GT), Kasi Goś, Emilii Gospodarek i Angeliki Stępień (wszystkie III BL).

Dominika odbiera statuetkę

Dominika odbiera statuetkę

Foto: Przemysłąw Kowal ZS 1

Emilka odbiera statuetkę 2

Kolejna statuetka była dla Emilki

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

Gratulacje dla Angeliki ode mnie

Angelika przyjmuje podziękowania, Kasia czeka na swoja kolej :)

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

wyróżnienia sportowe

Nasze gwiazdy sportu 

Foto: Przemysław Kowal ZS 1

Pozostali nasi sportowcy: lekkoatleci, pływacy, siatkarze, piłkarze nożni i ręczni, koszykarze i szachiści mieli także swoje przysłowiowe „pięć minut” w postaci odbioru świadectw,a stosowne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły odebrali z rąk swoich wychowawców podczas spotkań w klasach. Wszystkim abiturientom uczestniczącym w dzisiejszej uroczystości życzę powodzenia na maturze i w podobnym do dzisiejszego nastroju obecności w szkole podczas odbioru zaświadczeń o zdaniu matury. Po sportowemu trzymam za to kciuki.

PS Dzisiejszy tekst okraszę zdjęciami jak tylko otrzymam je od naszych szkolnych fotografów. Ja nie miałem możliwości uwiecznienia dzisiejszej uroczystości, gdyż trwałem na posterunku przy swojej klasie III BL, z którą za minione trzy lata wzajemnie sobie podziękowaliśmy. Ja słodkim upominkiem a moja klasa wyjątkową statuetką i koszulką.

Selfie w koszulce i z Oskarem

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge