Ryzykowny przerywnik

Egzaminy maturalne nabierają tempa. Po piątkowej maturze z języka polskiego dzisiaj abiturienci walczą z matematyką. Korzystając z dnia wolnego przyznanego za opiekę podczas pielgrzymki maturzystów :)   wpadłem z zakupami na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu  do mojej klasy oferując świeże cebularze :D Nikt się jednak nie zdecydował z obawy przed ubocznym efektem spożywania tego regionalnego produktu :P A szkoda, bo członkowie komisji mogliby mimowolnie odwracać wzrok od piszących czym z pewnością dodaliby pewności egzaminowanym :D :D :D No ale koniec żartów. Powodzenia !!!

Drugim powodem mojej obecności w szkole jest niesprawny komputer domowy. Chcąc uaktualnić wpis na blogu musiałem się gdzieś załapać na wolną klawiaturę. Najprościej było w magazynku :) Temat, który chcę dzisiaj poruszyć jest ściśle powiązany z maturą, a właściwie z maturzystami uczestniczącymi w różnego rodzaju rozgrywkach ligowych. Śledząc wydarzenia sportowe minionego weekendu zauważyłem udział naszych tegorocznych maturzystów w różnego rodzaju rozgrywkach. Z jednej strony popieram i rozumiem, bo przecież nie można siedzieć cały czas przy notatkach i wciskać do głowy kolejną porcję wiedzy. Tego nie wytrzyma nawet maszyna czego najlepszym przykładem jest mój komp :D Z drugiej jednak strony istnieje ryzyko złapania przypadkowej kontuzji, która skutecznie może wyeliminować z udziału w dalszej części egzaminów. Bliska tego była Kasia Goś (III BL), której podczas wczorajszego meczu III ligi kobiet pomiędzy LKS Wierzchowiska II – AZS PSW II  Biała Podlaska (0 : 7) odnowił się niedawno zaleczony uraz.

Kolano Kasi

Na szczęście tym razem kolano wyglądało lepiej, Kasia nie musiała leżeć i dzisiaj zjawiła się na czas przed egzaminem z matematyki. Jestem przekonany, że sobie poradzi.

Takich niemiłych doświadczeń jak Kasia nie mieli inni, których udało mi się wyśledzić w  relacjach z tego długiego weekendu. Koleżanka Kasi Angelika Stępień (III BL) ze swoim Widokiem SP 51 Lublin grała wczoraj przeciwko pierwszej drużynie LKS Wierzchowiska w ramach rozgrywek II ligi kobiet.

Angelika Stępień

Foto: http://widoklublin.pl/player/185552/career/agnelika-stepien

Mecz zakończył się wygraną Lublinianek 2 : 0. O innych naszych absolwentkach czy uczennicach występujących w tym spotkaniu nie mogę niestety napisać, gdyż portal www.kobiecapilka.pl czy www.laczynaspilka.pl jeszcze nie publikuje relacji z tego meczu, a swoją wiedzę o udziale Angeliki mam tylko z rozmowy osobistej przed egzaminem.

Duże ryzyko podjął jeszcze inny uczeń z mojej klasy III BL Oskar Rudziński.

1936639_Arkadiusz-Zdunek-Oskar-Zypper i nasz Oskar na murawie z piłką

Foto: Mateusz Słodkowski z portalu www.trojmiasto.p

Wystąpił on w meczu wyjazdowym Ekstraligi Rugby pomiędzy Juvenią Kraków KS Budowlani Lublin. Sobotni mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Lublina 36 : 18, a Oskara widziałem w dobrej formie przed drzwiami do sali egzaminacyjnej :D Kamień z serca mi spadł. W spotkaniu tym wystąpiło ponadto dwóch naszych byłych uczniów: Piotr Skałecki Maciej Grabowski. Ten drugi zdobył dla Budowlanych 5 punktów.

Nieco wcześniej od swoich koleżanek i kolegów z klasy na sportowe wojaże wybrał się Wojtek Chyliński (III BL).

Wojtek2a

Foto: https://www.facebook.com/golfdwastawy/posts/605719133151037

Jego udział w cyklu trzech golfowych turniejów Quattro Cup rozgrywanych na polu golfowym Mazury Golf & Country Club 18 w Naterkach był powodem absencji podczas uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Sportowo udział w tych turniejach zakończył się III miejscem w pierwszym, VII w drugim i zwycięstwem (!!!) w trzecim. Gratulując tych wyników mam nadzieję, że na czas kolejnych egzaminów nie przyjdzie mu do głowy pomysł, żeby jechać gdzieś na drugi koniec Polski na następny turniej. Napisz co trzeba i wtedy możesz jechać nawet na Florydę :D

Na koniec dzisiejszego wpisu chcę poinformować, że wasze nieco starsze koleżanki, które maturę mają już w kieszeni, zostały właśnie Mistrzyniami Polski !!!

GKS Górnik Łęczna

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu pokonując 2 : 1 AZS PWSZ Wałbrzych piłkarki GKS Górnik Łęczna wywalczyły tytuł mistrzowski. W zwycięskim spotkaniu jedną z bramek strzeliła nasza absolwentka, Dżesika Jaszek, której publiczność zafundowała standing ovation przy zejściu z boiska w 90 minucie spotkania.

Dżesika 2

Dżesika otwiera szampana, oby nie ostatniego w barwach GKS :)

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

Druga z naszych Agata Guściora rozegrała w barwach Górnika całe spotkanie. Wywalczenie tytułu mistrzowskiego przez GKS Górnik Łęczna jest równoznaczne z udziałem w najbliższej edycji UEFA Women’s Champions Leaugue. Warto pomyśleć o biletach. Kto wie? Może do Łęcznej zjedzie Paris Saint Germaine Kasią Kiedrzynek w składzie. Będziemy mieli wtedy dylemat komu kibicować. Obyśmy jednak tylko takimi problemami żyli…

Dla tegorocznych maturzystów postawa naszych absolwentek z Łęcznej i z Paryża niech będzie drogowskazem. Życzę Wam pomyślności na kolejnych egzaminach, a jak już je pomyślnie zdacie, to podążajcie śladami starszych koleżanek a nawet poprawiajcie ich osiągnięcia.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge