Wielkie święto biegaczy w Lublinie

Zanim we wczorajszy wieczór w hali Globus piłkarki ręczne „MKS Perła Lublin” stanęły do walki o Challenge Cup, to nasze miasto było we władaniu biegaczy. W dniu wczorajszym mieli oni swoje doroczne święto. Na bieżni stadionu lekkoatletycznego przy Al. Piłsudskiego zlokalizowane były start i meta „3 Biegu Koziołka” i przede wszystkim „6 Maratonu Lubelskiego”. W obydwu biegach uczestniczyło ponad 900 biegaczy. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście naszych przedstawicieli w osobach nauczycieli oraz absolwentów.

W biegu głównym udało mi się zlokalizować p. Marcina Jonika. Nie było to zbyt trudne, bo jak zwykle nasz anglista biegał w swoim tradycyjnym stroju :)

5af8444d78c30_p

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

Pan Marcin Jonik zajął 62 miejsce uzyskując czas 3:26:40.

Śledząc wyniki wczorajszego biegu udało mi się jeszcze wypatrzyć naszą absolwentkę Mariolę Niezbecką, która pokonała trasę w czasie 4:38:57 i została sklasyfikowana na 420 pozycji.

5af8402e4eb47_p

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

W „3 Biegu Koziołka”, którego dystans wynosił 15 kilometrów Podwalaków było 2 razy więcej :P niż w maratonie. Nieco lepsze były także lokaty przez nich uzyskane, ale jak wiecie nie to w tych biegach jest najważniejsze. O wiele bardziej dla uczestników liczy się sam udział, a czasami dodatkowy cel charytatywny przyświecający startowi. Wracając do wyników niedzielnego biegu, to na 22 miejscu ukończył go Łukasz Augustyniak, który na pokonanie 15 kilometrów potrzebował 1 godziny 1 minuty i 15 sekund.

5af842f5660b0_p

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

Na 65 pozycji finiszował drugi z naszych absolwentów Piotr Konopka, którego czas to 1:10:30. Zdjęcia Piotra nie udało mi się wyszukać, gdyż na stronach lubelskich redakcji fotek jest więcej niż uczestników. Jeżeli uda mi się je zlokalizować, to uzupełnię dzisiejszy wpis.

Z wypatrzeniem kolejnego uczestnika nie miałem większych problemów. Zresztą zanim usiadłem do kompa, to p. Robert Podlecki wysłał mi fotkę z finiszu.

part000001_3

Linię mety przeciął wspólnie ze swoją znajomą p. Anią, z którą biegli wspierając jej niepełnosprawnego syna. Taka postawa godna jest polecenia pewnym środowiskom, którym brakuje empatii. Jesteście inteligentni, więc wiecie co mam na myśli. Na trasie niedzielnego biegu różnie bywało. Pan Robert ma w nogach wiele biegów ulicznych i nawet ubiegłoroczny maraton więc 15 kilometrów, to dla niego pestka. Gorzej było z p. Anią, która jest początkującą biegaczką. Dzięki wsparciu naszego wuefisty pokonała jednak swoje słabości i dotarła do mety.

5af846dc0d28d_p

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

5af846d62c13f_p

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

5af846cfebf00_p

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

Czwartą osobą, która pokonała trasę „3 Biegu Koziołka” była absolwentka z mojej klasy rocznika 1994-1998 Julia Madej. Julia dotarła do mety na 320 miejscu osiągając na 15 kilometrowej trasie czas 1:39:05. Jak uda mi się wyszukać jakąś fotkę, to zamieszczę. Na koniec gratuluję wszystkim uczestnikom ukończenia swoich biegów i zachęcam do naśladowania. Panowie Robert i Marcin służą swoją pomocą. Okazja nadarza się już 2 czerwca. Tego dnia odbędzie się „26 Bieg Solidarności”, w którym zawsze mieliśmy liczną reprezentację. Dystans do pokonania wynosi 3000 metrów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Jeszcze raz zachęcam do udziału.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge