Z piłkarskich boisk

Ze zmiennym szczęściem walczyły drużyny mające w składach naszych ludzi. Wszystko zaczęło się od pechowej porażki na wyjeździe walczących o awans do II ligi piłkarzy Motoru Lublin. Tam wprawdzie nie mamy swoich przedstawicieli, ale wielu żyje tym czy lubelskiej drużynie uda się w końcu awansować o klasę wyżej. Ja osobiście tracę nadzieję, że dane mi będzie oglądać Motor w II lidze, a w XX wieku bywałem nawet na ich meczach ekstraklasy :) :D :P Na tym poziomie rywalizacji grają obecnie piłkarki GKS Górnik Łęczna i to grają koncertowo oraz AZS PSW Biała Podlaska.

GKS Górnik Łęczna

AZS PSW Biała Podlaska

Przed tygodniem informowałem o zdobyciu przez nie tytułu mistrzowskiego na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu. Jak trudno jest utrzymać koncentrację w takiej sytuacji pokazały ostatnio takie drużyny jak FC Barcelona czy Bayern Monachium, które mając tytuły mistrzowskie w kieszeni sensacyjnie przegrały swoje ostatnie mecze ligowe z niżej notowanymi rywalami. Zawodniczki z Łęcznej trzymają natomiast poziom i w minionej kolejce pokonały na wyjeździe UKS SMS Łódź 3 : 1. Nasze obydwie absolwentki zaliczyły swój udział w tym spotkaniu. Agata Guściora zagrała w pełnym wymiarze czasowym, Dżesika Jaszek pojawiła się na boisku po przerwie i zagrała całą II połowę. Druga z drużyn naszego regionu, AZS PSW Biała Podlaska, uległa u siebie drużynie AZS Wrocław 0 : 3. W I połowie tego spotkania w drużynie z Białej Podlaskiej zagrała Kinga Niedbała.

II liga kobiet

Widok Lublin

LKS Wierzchowiska

Występujące w II lidze zawodniczki pokazały, że gra na własnym boisku nie zawsze jest atutem. Widok SP 51 Lublin Wiktorią Dymowską Angeliką Stępień w składzie uległ na własnym boisku ekipie Respekt Myślenice 0 : 3. Obydwie nasze tegoroczne reprezentantki rozegrały w barwach lubelskiej drużyny całe spotkanie. Druga drużyna występująca na tym poziomie rozgrywek, LKS Wierzchowiska, rozgrywała mecz wyjazdowy w Krakowie z tamtejszą Bronowianką. Spotkanie zakończyło się wygraną LKS 4 : 0 !!! W drużynie z Wierzchowisk zagrała jedynie Natalia Szczygieł, która zdobyła dla swojej drużyny dwie bramki :) Po tych spotkaniach Widok zajmuje 4 miejsce, a LKS 5.

Centralna Liga Juniorów

Logo MOTOR

Zdecydowanie lepiej od swoich starszych kolegów klubowych w minionej kolejce zaprezentowali się juniorzy Motoru Lublin, którzy pokonali swoich rówieśników z Wisły Kraków 1 : 0. Całe spotkanie w lubelskiej drużynie rozegrał Kacper Kopyciński. Po tym zwycięstwie Lublinianie zajmują 3 miejsce w tabeli !!!

Klasa okręgowa

W tej klasie rozgrywkowej mamy jeden klub, w którym występuje kilku naszych absolwentów mających w swoim piłkarskim CV medale Licealiady zdobyte z naszą szkolną reprezentacją. Tą drużyna jest GKS Niemce.

GKS Niemce

Zawodnicy tego klubu grali w miniony weekend z Janowianką Janów Lubelski. Wyjazd nie wyszedł drużynie z Niemiec, która przegrała 1 : 2. W składzie podlubelskiej drużyny wystąpiło trzech naszych absolwentów: Adrian Prażmo, Ireneusz Majewski oraz Sławomir Latek. Po tej porażce ich drużyna zajmuje miejsce w strefie spadkowej ze stratą 5 punktów do swojego ostatniego rywala.

Klasa A

Unia Wilkołaz

Perła Borzechów

Unia Wilkołaz jak przystało na lidera, wygrała swoje spotkanie z Wisłą Józefów 1 : 0. W składzie zabrakło tym razem Karola Wołoszyna. Pewna utrzymania w lidze ekipa Perły Borzechów przegrała na wyjeździe z LKS Stróża 1 : 4. W tym meczu także nie zobaczyliśmy na boisku naszego ucznia Norberta Uniłowskiego  :(

Klasa B grupa 4

Perła Mełgiew3

Mila Turka

LKS Wierzchowiska

Perła Mełgiew, której podstawowym bramkarzem jest Przemysław Hajkowski pewnie zmierza do klasy A. Lider rozgrywek rozgromił 7 : 2 LKS Biskupice i umocnił się na prowadzeniu. Przemek rozegrał całe spotkanie pomiędzy słupkami bramki Perły. Swój mecz wygrała także drużyna Mila Turka, w której występuje dwóch naszych byłych uczniów: Damian Drzymała Łukasz Mrozik. Pierwszy z nich strzelił jedną z trzech bramek, które zaaplikowali zawodnikom Krzczonovii Krzczonów piłkarze z Turki. Po wygranej ekipa z Turki zajmuje 5 miejsce w tabeli. Gorzej wiedzie się drużynie LKS Wierzchowiska, w której występuje Cezary Grum. Po przegranej 3 : 5 z KS Bronowice drużyna Czarka zajmuje 8 miejsce.

Klas B grupa 2

Legion Tomaszowice

Przeglądając wyniki spotkań z tej ligi zauważyłem udział Rafała Saby w meczu Legionu Tomaszowice. Wiele razy widziałem Rafała w koszulce tej drużyny podczas lekcji wychowania fizycznego, ale nigdy nie zauważyłem go w składzie meczowym tej drużyny. Być może fakt, że zakończył pomyślnie edukację na Podwalu spowodował większe zaangażowanie w poczynania swojej drużyny. W minionej kolejce Legion wygrał na wyjeździe 3 : 0 z Pogonią Trzebiesza.

Kończąc dzisiejsze podsumowanie rozgrywek piłkarskich informuję, że jutro o godzinie 11,55 rozegrany zostanie finał Pucharu Podwala pomiędzy drużynami Watykanu (II CT) i San Escobar (II AL). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kibicowania. Nie wiem tylko skąd weźmiecie flagi San Escobaru :) W „małym finale” zagrają Rosja (I BL) Belgią (III FT). Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 7,45. Zapraszamy !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge