Watykan

Watykan – II CT

San Escobar

San Escobar – II AL

W finale rozgrywek o „Puchar Podwala” klasa II CT czyli „Watykan” pokonała drużynę z klasy II AL „San Escobar” 5 : 4. Tym samym obrońcy trofeum zdobytego przed rokiem okazali się najlepsi także w bieżącej edycji rozgrywek. Obydwie ekipy stawiły się w najsilniejszych składach. Mecz stał na niezłym poziomie i mógł się podobać licznie zgromadzonej widowni, a nad jego przebiegiem zgodnym z przepisami gry i postawą fair play czuwał p. Robert Podlecki. Zanim spotkanie się rozpoczęło osobiście zaprezentowałem obydwu drużynom trofeum, o które zmagania toczyły się od marca i w dniu dzisiejszym dotarły do końcowego rozstrzygnięcia.

Ja z pucharem

Po tej prezentacji oraz regulaminowej rozgrzewce, na środku boiska stawili się kapitanowie drużyn, którzy po przywitaniu się z sędzia głównym w oryginalny sposób dokonali losowania. Kacper Kopyciński naciął się na sztuczkę Bartka Banasiaka :)

losowanie

Jak już wspomniałem mecz toczył się w szybkim tempie. Akcje przenosiły się z jednej połowy boiska na drugą kończąc się próbami zdobycia bramki. Wynik meczu otworzył Kacper Kopyciński, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza II AL. Watykan nie cieszył się długo z prowadzenia. Jedna z kontr San Escobaru zakończyła się celnym trafieniem Kuby Bancerza i ponownie mieliśmy remis.

Akcja pod bramką II ALBramka dla II AL

Później wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2 : 2. Po zmianie stron obydwie drużyny walczyły z jeszcze większym zaangażowaniem niż przed przerwą.

Skuteczna obrona bramkarza

Czasami grających ponosiła fantazja, ale p. Robert czuwał nad przebiegiem wydarzeń na boisku i hamował zapędy najbardziej zadziornych zawodników ;P

Skuteczna obrona bramkarza Rzut wolny Faul Elizy Żółta kartka

Po kolejnym faulu na połowie klasy II AL piłkę ustawił sobie  Kacper Kopyciński i strzałem, którego nie powstydziłby się nawet Robert Lewandowski zdobył bramkę przecudnej urody :D , która zadecydowała o końcowym sukcesie jego drużyny.

Wolny Kacpra

Po ostatnim gwizdku sędziego na boisko został wniesiony stolik z medalami. Tej sztuki wymagającej nieprzeciętnej siły i gracji dokonał p. Albert czerniak w towarzystwie p. Małgorzaty Sobczuk, która jako opiekunka Samorządu Uczniowskiego pilnowała, żeby trofeom ufundowanym przez waszych przedstawicieli nic się nie przytrafiło ;P

Wniesienie medali

To fascynujące widowisko obydwie drużyny oglądały z uwagą, w należytym skupieniu.

Przed dekoracją

Mnie jako drugiemu z opiekunów Samorządu Uczniowskiego przypadł w udziale miły obowiązek wręczenia medali obydwu rywalizującym drużynom oraz przekazanie głównego trofeum na ręce kapitana drużyny.