I BL

I BL – Rosja

III FT

III FT – Belgia

W „małym finale” Pucharu Podwala 2018 reprezentacja klasy I BL (Rosja) pokonała ekipę III FT (Belgia) 5 : 2 i zdobyła brązowe medale tegorocznej edycji rozgrywek. Pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to trochę nie po kolei. Najpierw finał, później mecz o brąz… Zgadza się, nie powinno tak być. Szkoła ma jednak swoją specyfikę. Trudno jest dopasować terminy dla każdej z klas. Jednak nie to kiedy (?) ale że się odbyło jest najważniejsze.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się podobnie jak wczorajszy finał od oryginalnego losowania, które chyba wyprze na stałe tradycyjną metodę „orzeł czy reszka?” :)

Losowanie II

Losowanie wygrał Bartek Pyc I BL. Być może była to szczęśliwa wróżba dla jego drużyny, choć jako pierwsi ze strzelonej bramki cieszyli się uczniowie z III FT. Po składnej akcji lewą strona boiska Patryk Rzedzicki zachował się jak rasowy napastnik i posłał piłkę do bramki obok bezradnego bramkarza klasy I BL.

I BL ze środka Gol Rzedzickiego na 1  0

Szybka bramka uśpiła nieco starszych chłopaków, którzy chyba poczuli się zbyt pewnie i dali się zaskoczyć pierwszoklasistom. Jeszcze dobrze nie ochłonęli po starcie prowadzenia jak po rzucie rożnym wykonanym przez Bartka Pyca  a’la Kazimierz Deyna I BL podwyższyła wynik spotkania na 2 : 1.

III FT ze środka po 2 golu

Gol Pyca z rogu

Po tych dwóch szybkich ciosach III FT poukładała nieco swoją grę osiągając nawet lekką przewagę. Efektem tej dominacji był wyrównujący gol strzelony jeszcze przed gwizdkiem p. Roberta Podleckiego sygnalizującym zakończenie I polowy.

Strzał z dystansu w I połowieJeden na jednego w I połowieI BL ze środka po 2 golu

Poczynania swoich podopiecznych z uwagą śledzili z balkonu trenerzy obydwu ekip. W przerwie spotkania udzielili oni swoim podopiecznym wskazówek co do taktyki na II połowę. Słyszałem jak p. Piotr Choduń mówił do swoich co się stanie jak przegrają :) , że mają zagrać „na zero z tyłu”. Tego co powiedział p. Jarosław Mucha nie słyszałem, ale z pewnością mobilizował swoich podopiecznych do większego zaangażowania w grę i wykorzystania „dłuższej ławki rezerwowych”.

Trenerzy

Gra w II połowie przebiegała pod dyktando podopiecznych p. Chodunia, którzy wzorowo realizowali zalecenia swojego opiekuna. Mądrze bronili i skutecznie atakowali. Nie było widać po nich zmęczenia choć w odróżnieniu od swoich rywali grali bez zawodników rezerwowych. Często zaskakiwali starszych i bardziej doświadczonych kolegów szybkimi atakami i raz po raz zagrażali ich bramce. Po 3 strzelonych bramkach ustalili oni wynik spotkania na 5 : 2 i to na ich szyjach zawisły brązowe medale.

Gra w obronie I BLAkcja pod bramką BelgiiI BL w ataku w II połowie Kotłowanina pod bramka Belgii Szybki atak I BL w II połowie

Medale swoim podopiecznym wręczał p. Piotr Choduń. Po ceremonii medalowej zdobywcy brązu ze swoim nauczycielem dumnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.