Nasi „plażowicze” też bez medali ale z pucharem !!!

Wczoraj na boiskach do plażowej piłki siatkowej w campusie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się Licealiada w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie sportu.

piłka

Naszą szkołę reprezentowały po dwie pary żeńskie i męskie. Oto ich zestawienia: dziewczęta:

Patrycja i Weronika

ZS1 I – Patrycja Umińska, Weronika Wlaszczyk (obydwie II BL)

Klaudia i Julia

ZS1 II: Klaudia Strug, Julia Blicharz (obydwie II BL)

chłopcy:

Mrozek i Błaziak

ZS1 I: Maciej Mrozek (I FT), Wojciech Błaziak (I ET)

Plażówka druga para z kim teraz

ZS1 II: Kamil Kasperek, Jakub Bieńko (obydwaj II FT)

Opiekunami naszych drużyn podczas tych zawodów byli:

Ewa

p. Ewa Jóźwiak, która w pełnym słońcu :) na gorąco analizowała grę swoich podopiecznych

Chodek w krzakach

oraz p. Piotr Choduń, który niczym Jagiełło w 1410 :P dowodził dziewczynami ze swojej klasy :D

Do zawodów zgłosiło się 14 par żeńskich z 10 lubelskich szkół. W turnieju męskim wystąpiło aż 21 par reprezentujących 11 szkół. Nasze pary występowały ze zmiennym szczęściem. W rywalizacji chłopców para Mrozek/Błaziak po dwóch porażkach została sklasyfikowana w przedziale miejsc 17-21. Para Kasperek/Bieńko z bilansem dwóch wygranych i dwóch porażek zajęła miejsce w przedziale 9-12.

Plażówka nasi faworyci 1 Plażówka nasi faworyci Plażówka nasza druga para w grze 2 Plażówka nasza druga para w grze

Zdecydowanie lepiej radziły sobie nasze żeńskie pary, a zwłaszcza nasza „jedynka” czyli Patrycja Umińska i Weronika Wlaszczyk, które szły jak burza aż do półfinałów. Tam musiały uznać wyższość zawodniczek z Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, a w spotkaniu o III miejsce przegrały z drugą parą V LO i ostatecznie zajęły miejsce IV. Druga z naszych par zanotowała jedno zwycięstwo i dwie porażki ostatecznie plasując się w przedziale miejsc 9-12.

Strug i Blicharz Umińska i Wlaszczyk 2 Nasze dziewczyny widziane okiem Chodka

Widok z miejscówki p. Chodunia :)

Radość Patrycji

Po tym geście radości ze zwycięstwa nad parą I LO wykonanym przez Patrycję nasza para zameldowała się w półfinale. Tam nasze dziewczyny trafiły na silną parę z ALMS. Do połowy seta trwała zacięta walka, później rywalki „odjechały” naszym, nie dały się już dogonić i to one miały powody do radości.

Zadowolone zawodniczki ALMS

W spotkaniu o brązowy medal Patrycja z Weroniką walczyły z parą nr 2 z V LO, w którym jeszcze funkcjonują klasy o profilu siatkarskim w ramach Szkolnych Ośrodków Siatkarskich.

Mecz o III miejsce Serw Weroniki w meczu o III miejscePo meczu o III miejsce

Bardziej doświadczone i ograne rywalki pokonały naszą parę i sprzątnęły naszym dziewczynom medal sprzed nosa :( Jednak tym razem organizatorzy się popisali i przewidzieli puchar dla drużyny z IV miejsca :D :D :D

Stolik z trofeami

Ten puchar bez tasiemek od medali jest dla naszej pary

Nasze dziewczyny odbierają puchar

Weronika z Patrycją odbierają dyplomy i puchar za IV miejsce

Dyplom Wlaszczyk Dyplom Umińska

Imienne dyplomy otrzymały obydwie zawodniczki

Najlepsze siatkarki plażowe

Najlepsze siatkarki plażowe ze swoimi opiekunami, ale bez p. Chodunia, który…

Chodek w krzakach 2

… jeszcze długo w samotności „rozgrywał w myślach” mecz półfinałowy :(

PS Zapomniałem o rezerwowych dziewczętach. Były to Weronika i Wiktoria Lipińskie  z klasy II BL.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge