Tydzień z Wybitnymi cz. 2

Jeżeli myśleliście, że na Adasiu i Kindze zakończę relacje z udziałem naszych Wybitnych Absolwentów, to muszę was rozczarować. Kiedy mamy wolne w szkole zawsze mogę liczyć na naszych absolwentów. W wydarzeniu, które chcę dzisiaj wam przybliżyć uczestniczyły dwie z nich, w tym jedna  z grona Wybitny Absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego AD 2013. Trzeba przyznać, że to był wyjątkowy rocznik. To już 3 osoba z grona 12, którą opisuję w tym tygodniu.

Wybitny Absolwent 2013 z opisem

Tematem dzisiejszego wpisu jest finał Pucharu Polski Kobiet rozegrany pomiędzy GKS Górnik Łęczna KKS Czarni Sosnowiec Wydarzenie odbyło się w Łodzi w godzinach popołudniowych i było transmitowane przez telewizję Polsat Sport Extra. W drużynie z Łęcznej grają dwie nasze absolwentki, Agata Guściora Dżesika Jaszek. Żeby móc poczuć namiastkę atmosfery meczowej umówiliśmy się na wspólne oglądanie transmisji z p. Robertem Podleckim p. Piotrem Choduniem. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w 10 – tkę za sprawą postawy na boisku naszych absolwentek, które rozegrały fantastyczne zawody. Piłkarki GKS-u po zdobyciu Mistrzostwa Polski sięgnęły po drugie w tym roku trofeum pokonując Czarnych 3 : 1.

Kibice przed telewizorem

Wynik meczu otworzyła w 8 minucie spotkania nasza Wybitna Absolwentka, Agata Guściora, która w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym przytomnie skierowała piłkę do bramki przeciwniczek. Zobaczcie radość Agaty po tym golu.

Agata po zdobyciu gola

Niewiele czasu upłynęło od bramki Agaty, gdy podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza po strzale Eweliny Kamczyk i rykoszecie Fischerovej powiększyły swoją przewagę na 2 : 0. Później Sosnowiczanki raźniej zabrały się do roboty i jeszcze przed przerwą strzeliły gola kontaktowego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2 : 1 na korzyść Górnika Łęczna. Druga rozpoczęła się od mocnego uderzenia Górnika z udziałem innej naszej absolwentki, Dżesiki Jaszek, która po szybkiej akcji prawą stroną boiska zwodem „położyła” bramkarkę Czarnych i umieściła piłkę w jej bramce !!!

Dżesika po zdobyciu gola

Po golu Dżesiki było już „po zawodach” :) . Stroną dominującą były zawodniczki z Łęcznej, jednak Sosnowiczanki czasami groźnie kontratakowały. Po jednej z takich kontr piłka znalazła się w bramce Górnika, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej co potwierdził gospodarz naszego wczorajszego kibicowania ;) W 79 minucie meczu boisko opuściła nasza Dżesika. Był to swoisty ukłon dla niej ze strony trenera, który za jej postawę na boisku sprawił jej „standing ovation” od fanów zgromadzonych na trybunach. Po meczu nasza absolwentka została wybrana zawodniczką meczu (!!!) i otrzymała pamiątkową statuetkę.

Dżesika Zawodniczka Meczu

Możecie przeczytać o tym wyróżnieniu dla Dżesiki klikając w link

Po zakończeniu spotkania obydwie nasze absolwentki były wręcz rozchwytywane przez dziennikarzy, którzy na gorąco prosili o komentarze pomeczowe

.

Agata na ściance Dżesika na ściance

Kulminacyjnym punktem wczorajszego wydarzenia była feta po wręczeniu trofeum, o które walczyły obydwie drużyny. Radości i emocji było co niemiara.

GKS z Pucharem Polski

Gratulując naszym absolwentkom i ich drużynie wypada życzyć, aby za rok miały one tyle samo albo i więcej powodów do świętowania. Może wzorem piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin futbolistki z Łęcznej zaznaczą swoja pozycję na arenie międzynarodowej. Trzymam kciuki.