Podwale vs Szkocja

Oprócz pożegnalnego meczu naszej reprezentacji seniorów przed Mundialem w Rosji (4 : 0 z Litwą) odbył się także mecz eliminacyjny do Mundialu 2019 kobiecej reprezentacji Polski ze Szkocją. Mecz rozegrany został w Kielcach a w składzie naszej narodowej reprezentacji od pierwszej minuty wystąpiły aż trzy (!!!) nasze absolwentki.

Skład

Nie znam przeszłości pozostałych reprezentantek Polski, ale trudno jest mi sobie wyobrazić, żeby z tego grona jeszcze jakieś inne trzy panie skończyły tę samą szkołę. Mogę natomiast sobie wyobrazić co musiał czuć p. Robert Podlecki oglądając w tv spotkanie reprezentacji Polski, w której grały aż trzy zawodniczki, które kiedyś z jego inicjatywy trafiły na Podwale, i z którymi zdobywał szereg sukcesów w Licealiadzie.

Hymn

Agatka na pierwszym planie i trzecia od lewej Dżesika śpiewające „Mazurka Dąbrowskiego”

Kaśka śpiewa hymn

Kasia też śpiewała

Reprezentantki Polski wybiegły na boisko w następującym ustawieniu.

Ustawienie

Początek meczu był wymarzony dla Polek, zwłaszcza dla Dżesiki, która w 6 minucie spotkania po precyzyjnym strzale z ostrego kąta przelobowała bramkarkę Szkocji i strzeliła swojego pierwszego gola w seniorskiej kadrze.

Radość po golu

Radość Dżesiki po zdobyciu gola

Gratulacje po golu

Koleżanki z drużyny natychmiast pospieszyły z gratulacjami

Po udanym początku do głosu coraz częściej zaczęły dochodzić Szkotki, które raz po raz zagrażały bramce strzeżonej przez Kasię Kiedrzynek. Jednak i druga z naszych absolwentek miała dobry okres gry i wychodziła z tych sytuacji obronną ręką.

Kaśka

Do skutecznej gry naszych absolwentek dostosowała się także Agata Guściora, która w grze obronnej stanowiła istotne wsparcie dla swojej koleżanki ze szkoły.

Agata przy piłce

Agatka radziła sobie niczym Kamil Glik przed kontuzją :)

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem reprezentacji Polski 1 : 0. Początek drugiej część meczu także był szczęśliwy dla podopiecznych Miłosza Stępińskiego. W jednej z akcji podbramkowych zawodniczka gości Sophie Howard tak niefortunnie interweniowała, że skierowała piłkę do własnej bramki i Polska prowadziła 2 :  0 !!! Koszmar reprezentacji Polski zaczął się w 78 minucie kiedy Kim Little strzeliła bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Przed końcowym gwizdkiem reprezentantki Szkocji jeszcze dwa razy pokonały Kasię i mecz zakończył się porażką Polek 2 : 3 :( Ta przegrana definitywnie pogrzebała szanse naszych zawodniczek na awans do turnieju, który za rok odbędzie się na boiskach Francji. Mam nadzieję i wierzę w to, że w kolejnych eliminacjach doczekamy się awansu robiącej stałe postępy reprezentacji Polski. Trzymam też kciuki za nasze absolwentki, aby miały w tym swój udział.