Nie tylko Mundial

Turniej w Rosji jest imprezą sportową, która przyciąga przed telewizory miliardy widzów na całym świecie. Chyba żadna inna impreza sportowa, kulturalna czy wydarzenie polityczne nie może pod tym względem równać się z Mundialem. Ale piłka nożna to nie tylko Mundial. To także rozgrywki krajowe na różnych poziomach. Przez natłok wielu innych informacji, które zamieszczałem w ostatnim czasie na blogu, nieco zaniedbałem ten obszar rywalizacji z udziałem naszych uczniów i absolwentów. Dzisiaj nadrabiam te zaległości i zachęcam do zapoznania się z rozstrzygnięciami we wszystkich rozgrywkach kobiet i mężczyzn.

Zacznę od najwyższych lig. Tutaj zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się drużyna naszych reprezentantek kraju: Agaty Guściory Dżesiki Jaszek.

GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna jak zapewne pamiętacie w pięknym stylu sięgnął po mistrzostwo kraju !!! W ostatnim meczu sezonu pewne swego Łęcznianki pokonały największego rywala w walce o tytuł Medyka Konin 3 : 2. W meczu tym zagrała jedynie Agata, która spędziła na boisku pełnych 90 minut.

Druga z drużyn (AZS PSW Biała Podlaska) rywalizujących na tym poziomie, w której występuje Kinga Niedbała w rozgrywkach Ekstraligi zajęła miejsce 9.

AZS PSW Biała Podlaska

W swoim ostatnim meczu sezonu drużyna Kingi pokonała Unifreeze Górzno 5 : 1. Nasza absolwentka weszła z ławki w 71 minucie meczu i zagrała już do końca.

Kolejne żeńskie drużyny mające w swoich składach nasze uczennice i absolwentki występują w II lidze.

Widok Lublin

Widok SP 51 Lublin w ostatnim meczu sezonu podejmował Łysicę Bodzentyn i wygrał 5 : 1. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się uczennica klasy II BL Wiktoria Dymowska. W meczu tym zagrała także nasza tegoroczna absolwentka Angelika Stępień. Lubelska drużyna zakończyła sezon na trzecim stopniu podium. Brawo !!!

LKS Wierzchowiska

Druga z drużyn występująca na tym poziomie rywalizacji, LKS Wierzchowiska po zwycięstwie 3 : 1 nad Starówką Nowy Sącz została sklasyfikowana na 6 miejscu w lidze. W meczu tym wystąpiła jedynie Natalia Szczygieł, która grała od pierwszej do ostatniej minuty.

W III lidze kobiet występują dwie drużyny ze znajomymi nazwiskami w składzie. Tak się złożyło, że Perły Lublin GKS Górnik II Łęczna zmierzyły się ze sobą w ostatniej kolejce spotkań.

Perły Lublin  VS GKS Górnik Łęczna

Mecz zakończył się remisem 1 : 1. Tym razem w składzie lubelskiej drużyny zabrakło Jagody Tażbirek, natomiast w drużynie gości cały mecz rozegrała Emilia Kozak (II CT). Na koniec sezonu Górnik zajął III miejsce, Perły natomiast V. Tyle o piłce nożnej w wydaniu kobiecym. Teraz czas na panów.

Zacznę także od najwyższej klasy rozgrywkowej, w której występuje ktoś z Podwala.

Logo MOTOR

Tym kimś jest Kacper Kopyciński (II CT), który grając w Motorze Lublin zajął III miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U 19. Starsi koledzy z drużyny mogą brać przykład z młodzieży :) W kończącym sezon spotkaniu młodzi piłkarze z Lublina pokonali na wyjeździe swoich rówieśników ze Stali Rzeszów 2 : 0 !!! Kacper rozegrał całe spotkanie.

Kolejnych przedstawicieli Podwala udało mi się namierzyć w Klasie Okręgowej.

Piaskovia Piaski

Na tym poziomie w Piaskovii Piaski występuje nasz tegoroczny absolwent Bartłomiej Barwiak, który nie tak dawno uległ kontuzji, a w ostatnim meczu sezonu widniał już w wyjściowej jedenastce. Zupełnie jak Kamil Glik :D , który w ekspresowym tempie dochodzi do pełnej dyspozycji po kontuzji barku odniesionej podczas zgrupowania kadry w Arłamowie. W ostatnim meczu sezonu drużyna Bartka pokonała na wyjeździe Avię II Świdnik 2 : 0, a nasz absolwent spędził na boisku 87 minut. Na koniec rozgrywek drużyna z Piask sklasyfikowana została na 9 miejscu. Na 14 miejscu ukończyła rozgrywki drużyna GKS Niemce, w której występują nasi absolwenci: Michał Kubera, Sławomir Latek i Ireneusz Majewski. Cała trójka pokazała się w  ostatnim meczu sezonu, w którym uległa Turowi Milejów 0 : 1 i w przyszłym sezonie będzie występować w Klasie A :( Michał zagrał do 83 minuty, Sławek przez całe spotkanie, a Irek wszedł na boisko po przerwie. Rywalem GKS-u w przyszłym sezonie z pewnością nie będzie drużyna Karola Wołoszyna (II ET) Unia Wilkołaz, która okazała się najlepszą drużyną grupy I Klasy A.

Unia Wilkołaz

W meczu kończącym sezon Unia uległa na własnym boisku Iskrze Krzemień 4 : 5, a nasz uczeń całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Perła Borzechów

Nawet na taką pozycję w swoim zespole nie mógł liczyć kolega  z klasy Karola, Norbert Uniłowski, który jest zawodnikiem Perły Borzechów. Jego drużyna udanie zakończyła rozgrywki pokonując na wyjeździe Płomień Trzydnik Duży 1 : 0 i kończąc sezon na 10 miejscu.

KS Ciecierzyn

W grupie II Klasy A występuje KS Ciecierzyn, którego zawodnikiem jest nasz absolwent Robert Sidor. Jego ekipa w ostatnim meczu sezonu pokonała na wyjeździe Serokomlę Janowiec 1 : 0, a Robert grał do 77 minuty. Po tym zwycięstwie ekipa z Ciecierzyna zajęła bezpieczne 11 miejsce w tabeli.

Trawena Trawniki

Trawena Trawniki, w której występują Szymon Bancerz (III FT) absolwent Gabriel Parada zakończyła tegoroczne rozgrywki grupy III Klasy A na 3 stopniu podium !!! W ostatnim meczu sezonu Trawena zremisowała 3 : 3 z GLKS Głusk. W meczu tym zagrał jedynie Gabryś, Szymona nie było natomiast w składzie na to spotkanie.

Oleśnia Oleśniki

W tej samej lidze występuje także Oleśnia Oleśniki, której zawodnikiem jest nasz absolwent Witold Niezbecki. W meczu kończącym sezon Oleśnia przegrała z Victorią Rybczewice 2 : 4, a Witek rozegrał w swojej drużynie całe spotkanie. Drużyna z Oleśnik zakończyła rozgrywki na 10 miejscu.

Legion Tomaszowice

W IV grupie Klasy A występuje Legion Tomaszowice z tegorocznym absolwentem Rafałem Sabą w składzie. Jego drużyna uległa w kończącym sezon meczu Wikingowi Leśniczówka 1 : 2 i ostatecznie zajęła 8 miejsce w tabeli.

Sezon 2017/2018 zakończył się także w Klasie B. W IV grupie tej klasy występowały w zakończonym sezonie trzy drużyny z naszymi absolwentami w składzie.

Perła Mełgiew

Mila Turka

Bramki Perły Mełgiew strzeże Przemysław Hajkowski, w LKS Wierchowiska występuje Cezary Grum, a zawodnikiem Mili Turka jest Łukasz Mrozik. W ostatniej kolejce los skojarzył ze sobą drużyny Przemka i Łukasza. Przekonywujące zwycięstwo 6 : 3 odniosła Perła i tym samym przypieczętowała pierwsze miejsce w lidze i awans do Klasy A. Gratulacje !!! Mila Turka ukończyła rozgrywki na 8 miejscu. Zarówno Przemek jak i Łukasz rozegrali przeciwko sobie całe spotkanie. LKS Wierzchowiska zakończył sezon wyjazdowym zwycięstwem 4 : 1 z Wirem Dorohucza, które dało drużynie z Wierzchowisk 4 miejsce w lidze. Cezary wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony w 75 minucie spotkania.

Wszystkim piłkarkom i piłkarzom gratuluję postawy na boiskach ligowych oraz osiągniętych wyników. Życzę owocnego wypoczynku, żeby w kolejnym sezonie grać i walczyć o jak najlepsze miejsca. Postaram się co jakiś czas informować na blogu o przebiegu rywalizacji w waszych rozgrywkach.