Jakub jakiego nie znacie

Prawdopodobnie nie ma w szkole osoby, która nie zna, przynajmniej z widzenia, bohatera dzisiejszego wpisu – Jakuba Mazura z klasy II FL. Jest to uczeń bardzo widoczny w naszej szkolnej społeczności. Często można go spotkać w bibliotece, chętnie udziela się w różnych przedsięwzięciach kulturalnych, charytatywnych, promujących szkołę, uczestniczy w konkursach przedmiotowych i innych. Tych kilka zdjęć poniżej, które pobrałem z jego konta na facebooku, dobitnie pokazują jego charakter, zainteresowania i wyjątkowe poczucie humoru.

Kuba na ławce RMF 1 Kuba w Sejmie 1 Kuba w stroju ludowym 1Jeden z 10

Taki Kuba, to codzienność. Pewnie nie raz i nie dwa mieliście okazję oglądać go w podobnych sytuacjach. Ja w kończącym się roku szkolnym poznałem jeszcze jedną jego odsłonę, którą oprócz mnie zna chyba tylko p. Albert Czerniak pracujący z Kubą w ubiegłym roku szkolnym. Takiego Jakuba raczej nie znacie, bo nie macie na to okazji, gdyż ma on indywidualne zajęcia z wychowania fizycznego. Popatrzcie co na nich wspólnie robimy.

Kuba na bieżni

Kuba najchętniej korzysta z mechanicznej bieżni. Zdziwilibyście się patrząc na wyświetlacz po zakończeniu zajęć. Kto wie czy po wakacjach Jakub nie zasili swoją osobą Szkolnego Klubu Biegowego. Znając jego wytrzymałość oraz wyjątkową postawę patriotyczną można się spodziewać jego udziału w Mili Pamięci Ofiar Komunizmu lub w Nocnej Mili Niepodległości. Na dłuższe dystanse jeszcze przyjdzie czas.

Drugą lubianą formą aktywności ruchowej Kuby, którą w ubiegłym roku „zaraził” go p. Albert Czerniak są ćwiczenia na siłowni. W naszych rozmowach o Kubie p. Albert wiele razy podkreślał jego systematyczność, zaangażowanie i efekty jakie osiągnął.

RRZakładanie obciążenia na suwnicęNa suwnicyfrancuz

Kuba ze sztangą przed lustrem

Zakładanie obciążenia na sztangę Wyciskanie

Może obciążenia jakie zauważacie na zdjęciach nie są bardzo imponujące, ale musicie wziąć poprawkę na to, że Jakub ćwicząc indywidualnie nie czeka jak wy na swoją kolejkę. Nie robi sobie zbyt długich przerw przez co intensywność zajęć robi swoje.

Dużą satysfakcją dla mnie jest to, że udało mi się zainteresować Kubę moim ulubionym sportem czyli tenisem stołowym. Przez ten rok poczynił on bardzo duże postępy we władaniu rakietką :) Jego umiejętności nie są jeszcze na takim poziomie, żeby myśleć o zawodach, ale niejednemu z was mógłby pokazać miejsce w szeregu.

Piątka z KubąForhand 1 Wymiana 2 Piątka z Jakubem

Mojemu uczniowi szczególnie przypadł do gustu rytuał tenisowy polegający na przybijaniu piątki na początku i na zakończenie zajęć.

Jak widzicie Kuba pasuje jak ulał do sportowo – rockandrollowego charakteru naszego bloga. Piszę to z całkowitą odpowiedzialnością, bo przez ten rok szkolny oprócz pasji sportowych Jakuba poznałem także jego muzyczny gust. Telefon Kuby pełen jest przeróżnej muzyki, którą umilaliśmy wspólne ćwiczenia na siłowni czy podczas zajęć na bieżni czy rowerku stacjonarnym. To był  wyjątkowy rok mojej pracy. Dzięki Kuba !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge