Święto siatkówki

Początek września w sporcie szkolnym to taki swoisty przednówek. Za to w sporcie wyczynowym o tej porze roku dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Dobrym tego przykładem może być chociażby miniony tydzień. Kto miał ochotę, to mógł pójść na żużel i oglądać jak lubelski Speed Car Motor z powodzeniem walczył o finał fazy play off Nice I Ligi Żużla. Ledwie opadł kurz po żużlowcach a już piłkarki ręczne MKS Perła walczyły na „Globusie” o Ligę Mistrzyń. Wczoraj piłkarze Motoru na „Arenie Lublin” z powodzeniem grali przeciwko Czarnym Połaniec w rozgrywkach III ligi (4 : 2). Dużymi krokami zbliżają się ligowe rozgrywki koszykówki. Zapowiada się także nie lada gratka dla miłośników piłki siatkowej. Gdyby mało wam było emocji związanych z udziałem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech, to możecie się wybrać na benefis Tomasza Wójtowicza z okazji jego 65 urodzin. Tomasz Wójtowicz jest żywą legendą lubelskiej, polskiej i światowej siatkówki. Urodzony w Lublinie siatkarz jest złotym medalistą mistrzostw świata (1974), igrzysk olimpijskich (1976), zdobywcą Klubowego Pucharu Europy (1985), czterokrotnym wicemistrzem Europy (1975, 1977, 1979, 1983), dwukrotnym mistrzem Polski (1982, 1983), wicemistrzem Polski (1981) i trzykrotnym zdobywcą brązowego medalu mistrzostw Polski ( 1976, 1978, 1980). W roku 2002 został uhonorowany miejscem w siatkarskiej Galerii Sław w Holyoke, w USA (Volleyball Hall of Fame). 65 urodziny Mistrza można świętować razem z Nim. 20 września w hali „Globus” odbędzie się towarzyski mecz siatkówki, w który zagrają Cerrad Czarni Radom Asseco Resovia Rzeszów.

Plakat

Do szkoły trafiła specjalna oferta dla uczniów. Możecie wybrać się na ten mecz w zorganizowanej grupie płacąc za bilety jedynie po 5 złotych. Warto pomyśleć o wspólnym wyjściu. Wystarczy 10 chętnych i można skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji. Dodatkową motywacją niech będą dla was życzenia od Tomasza Wójtowicza.

 Życzenia Tomasza Wójtowicza

O szczegóły pytajcie w magazynku sportowym.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge