Nowy kapitan

Popularne przysłowie mówi, że każdy żołnierz nosi w plecaku buławę marszałkowską. Jednak nie o naszych szkolnych żołnierzach WOT-u będzie dzisiejszy wpis. Oni muszą jeszcze poczekać na taki awans jaki stał się udziałem Gabriela Brożka, ucznia klasy II AL.

Gabryś 1

Decyzją juniorów KS Budowlani został on kapitanem lubelskiej drużyny. To duże wyróżnienie dla każdego zawodnika. Wystarczy przypomnieć sobie jakie zamieszanie z tą funkcją zapanowało po zmianie selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Ostatecznie funkcję zachował Robert Lewandowski, który wśród piłkarzy cieszy się wielkim autorytetem. Podobnie rzecz się ma na niższych poziomach rozgrywek. Funkcję kapitana powierza się temu, do którego ma się zaufanie i na kim można polegać w każdej sytuacji. Wyróżnienie jakie spotkało naszego ucznia świadczy o tym, że Gabryś spełnia te warunki. Przed dzisiejszą lekcją rozmawiałem z nim na ten temat. Dowiedziałem się z tej rozmowy bardzo ciekawej rzeczy. Okazuje się, że w rugby kapitan nie nosi opaski na ramieniu. Każdy bez tego atrybutu wie kto nim jest i kto może reprezentować drużynę w ewentualnych dyskusjach z sędzią czy władzami klubu. Gratulując mu wyboru, życzę dalszych sukcesów z drużyną oraz rozwoju swojej indywidualnej kariery sportowej. Kolejny krok na tej drodze drużyna Budowlanych w składzie z Garysiem postawiła w Siedlcach pokonując w ligowym meczu miejscową Pogoń 18 : 15 !!! Oprócz Gabrysia cały mecz rozegrał także Paweł Siedlecki z II FT, który zdobył dla lubelskiej drużyny 3 punkty.

Paweł 1

Paweł ma także ugruntowaną pozycję w drużynie. W przypadku braku na boisku Gabrysia, to właśnie on przejmuje funkcję kapitana :)

Na przykładzie tych dwóch naszych uczniów widać owocną współpracę na linii klub – szkoła. Budowlani znani są z doskonałej pracy z młodzieżą. Świadczą o tym coroczne medale mistrzostw Polski w kategoriach kadetów i juniorów czy spora grupa reprezentantów kraju w tych kategoriach wiekowych. Nasza szkoła jest z kolei kuźnią charakterów i szkołą kształcącą pozytywne wzorce. To nie przypadek, że to akurat nasi uczniowie zostali tak wyróżnieni w takim klubie jak KS Budowlani.

Piotr Nizioł

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge