Fotorelacja z turnieju piłki nożnej dziewcząt

Do finałowego meczu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej pomiędzy Polską i Brazylią dokładnie 45 minut. Mam nadzieję, że zdążę z obiecaną fotorelacją. Jeżeli nie dokończę, to zapraszam po finale. Mam nadzieję, że zwycięskim.

Jak pisałem w zapowiedzi przedmeczowej pojawiłem się w miejscu rozgrywek w hali Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego. Na dobry początek zrobiliśmy sobie selfie ;)

1 Selfie na dobry początek

Humory jak widać dopisywały :D

Na pierwszy mecz musiałem nieco poczekać, bo był zaplanowany dopiero na 9,20. Rywalkami naszych piłkarek były zawodniczki z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej ze Świdnika. Mecz poprzedziła oczywiście obowiązkowa rozgrzewka.

2 Rozgrzewka

Nasze zawodniczki rozgrzewały się od strony ścianki do wspinaczki

3 Rozgrzewka rywalek

Zawodniczki ze Świdnika zajęły drugą połowę boiska

Każdy mecz poprzedza odprawa. Pan Robert Podlecki przypomina wtedy założenia taktyczne, zagrzewa swoje zawodniczki do walki i intonuje nasz okrzyk :D

4 Odprawa przedmeczowa

Przed rozpoczęciem spotkania trzeba oczywiście przywitać się z kapitanem drużyny przeciwnej oraz z arbitrem, który przeprowadza losowanie.

5 Losowanie

Zabijcie mnie, ale z tej odległości nie odważę się powiedzieć czy to Karol, Kamil czy Łukasz :) :D :P  

6 Początek meczu

Piłkę wylosowały rywalki i to one rozpoczęły spotkanie

7 Nasze w ataku

Nasze zawodniczki szybko odebrały piłkę rywalkom i przeprowadziły pierwszą akcję

8 Pierwsza akcja i gol

Pierwsza akcja zakończyła się bramką !!!

9 To chyba rekord turnieju

To był chyba rekord turnieju :D 38 sekunda meczu 

10 W przerwie

Zanim podopieczne p. Roberta zeszły na przerwę strzeliły jeszcze 2 gole

11 Z drona

Moje ulubione ostatnio ujęcia z drona :P

12 Zmiana

Wysokie prowadzenie sprzyjało możliwości częstych zmian

13 Kolejna bramka

Pan sędzia sygnalizuje kolejną bramkę naszych zawodniczek

14 Eliza na parkiecie a piłka w bramce

Rzadki widok: Eliza na parkiecie :D ; częsty widok: piłka w bramce :D

15 Podziękowania

Pomeczowe podziękowania za grę

16 Podziękowania 2

Uścisk dłoni trenerów

Nasze pierwsze spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 6 : 0 a łupem bramkowym podzieliły się: Wiktoria Dymowska – 3, Karolina Łukaszewska – 2 i Małgosia Klimek – 1. Po tym meczu nasze piłkarki miały aż 3 godzinną przerwę spowodowaną niedojechaniem na turniej drużyny z Nałęczowa. Ja zmuszony byłem pojechać do szkoły na lekcje i z pozostałych spotkań nie posiadam żadnych zdjęć. Pan Robert musiał zająć się motywowaniem swoich podopiecznych i udzielaniem im wskazówek. Kolejni przeciwnicy byli zdecydowanie mocniejsi. Znam jedynie wyniki tych spotkań. Drugi mecz z V LO zakończył się remisem 1 : 1. Bramkę dla naszych zdobyła Wiktoria Dymowska. Kolejny mecz rozegraliśmy z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Stawką tego spotkania był awans do półfinału. Po zaciętej grze nasza reprezentacja odniosła skromne zwycięstwo 1 : 0. Bramkę zdobyła … Wiktoria Dymowska :)  . Półfinałowym rywalem naszych dziewcząt była drużyna Zespołu Szkół nr 2 z Lubartowa. Mecz zakończył się podobnie jak poprzedni naszą minimalną wygraną 1 : 0, a gola zdobyła oczywiście niezawodna Wiktoria !!! Finał, to już tradycyjnie potyczka z Zespołem Szkół nr 5.

CDN Lecę na finał !!!

Polska Mistrzem Świata

Foto: newspix.pl, źródło: 

https://sport.onet.pl/siatkowka/mistrzostwa-swiata-siatkarzy/reprezentacja-polski/polacy-odebrali-puchar-za-mistrzostwo-swiata-galeria/wcpfxhs#slajd-2

Po przerwie na zdobycie Mistrzostwa Świata przez polskich siatkarzy :D wracam do piątkowego turnieju „Z UKS-u do AZS-u”. Finałowym przeciwnikiem naszych dziewcząt, tak jak to bywało wielokrotnie w ciągu ostatnich lat, była ekipa z ulicy Elsnera. Nasza drużyna z roku na rok zmniejsza dystans do swojego odwiecznego rywala. Wierzę, że w najbliższym czasie podopieczne p. Roberta Podleckiego skutecznie dobiorą się do skóry koleżankom z Zespołu Szkół nr 5. Są już bardzo blisko. W regulaminowym czasie piątkowego finału padł wynik remisowy 1 : 1. O zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Lepiej egzekwowały je zawodniczki z ul. Elsnera, które wygrały 3 : 2 i to one otrzymały puchar za zwycięstwo. Nasze dziewczęta odebrały dyplom i puchar za zajęcie II miejsca oraz srebrne medale.

Drużyna z trenerem bez Martynki

W oczekiwaniu na dekorację

Witka odbiera dyplom

Kapitan naszej drużyny Wiktoria Dymowska odbiera dyplom i puchar za II miejsce

Dekoracja 2Dekoracja

Zasłużone medale zawisły na szyjach naszych zawodniczek

Już wkrótce ruszają rozgrywki Licealiady. Jestem przekonany, że takie obrazki jak powyżej jeszcze w tym roku szkolnym zobaczymy. Osobiście marzę o tym, żeby kolor medali był złoty. Wierzę, że dziewczęta i ich opiekun też mają takie marzenia.

Sreberka

Siedzą od lewej: Emilia Kozak, Małgorzata Klimek, Robert Podlecki, Weronika Olszak, w górnym rzędzie od lewej: Karolina Łukaszewska, Ewelina Ciechańska, Wiktoria Dymowska, Eliza Lalak i Martyna Gęśla. 

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge