Liga LA w fotografiach p. Chodunia

W miniony piątek na Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego odbyła się Liga LA. Uczestniczyły w niej nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców pod opieką p. Beaty Klępki oraz p. Piotra Chodunia. Dynamika tych zawodów oraz duża liczba konkurencji wiąże się z tym, że na chwilę obecną nie ma jeszcze oficjalnych wyników rywalizacji. Jak tylko zostanie opublikowany komunikat z zawodów, to postaram się zamieścić wyniki naszych reprezentantów. Tegoroczna formuła zawodów oprócz klasyfikacji drużynowej szkół premiuje także dwie najlepsze osoby w poszczególnych konkurencjach. Oznacza to mniej więcej tyle, że podczas zawodów wojewódzkich, które odbędą się w najbliższy czwartek w tym samym miejscu oprócz najlepszych szkół w klasyfikacji dziewcząt i chłopców wystąpią dodatkowo osoby z pierwszych dwóch miejsc w poszczególnych konkurencji. Miło jest mi poinformować, że w tym gronie znalazła się trójka naszych: Julia Pioś, Kacper Kopyciński i Karoł Jakubczyk. Cała trójka została sklasyfikowana na drugich miejscach w swoich konkurencjach. Julia w pchnięciu kulą, Kacper w biegu na 100 metrów i Karol w biegu na 1500 metrów. Gratuluję im wszystkim i oczekuję pomyślnych wieści z czwartkowych zawodów. Poniżej publikuję kilkanaście zdjęć, które otrzymałem od p. Chodunia.

1

Nasza ekipa w trakcie oczekiwania na start na trybunach

2

Nasi skoczkowie w dal

3

A to nasze skoczkinie

4

Są i kulomiotki 

5

W oczekiwaniu na start

6

Sądząc po starcie jest to bieg średni

7

A to mi wygląda na start do biegu na 100 metrów

8

I ruszyły…

9

Klaudia Strug wysunęła podwozie do lądowania :)

12

A to leci Patrycja Umińska

10

To chyba kolejna seria biegu średniego

11

Pani Beata dogląda przygotowania do jakiegoś biegu chłopaków

13

Gdzie by tu wylądować ?

14

Krzysiu pamiętaj o telemarku ;P

15

Jakoś udało się doskoczyć do piaskownicy :D

16

To chyba start do sztafety 4 x 100 metrów

17

Panoramiczne ujęcie :) przygotowań do startu do sztafety lub na 400 metrów. Brawa dla fotografa za nowatorskie wykorzystanie smartfona !!!

18

Bo zdjęcia w pionie podobno wyszczuplają :D :) : i można sfotografować całe słupy 

19

Wiktoria Dymowska prezentuje technikę startu niskiego

20

I jeszcze jeden start niski w wykonaniu naszej zawodniczki

Na zakończenie dzisiejszego wpisu chcę wspomnieć o pewnej sprawie, która się wydarzyła a nie powinna mieć miejsca. Chodzi mi o zachowanie dwóch naszych reprezentantów, którzy będąc już na stadionie odmówili startu. Częściowo usprawiedliwia ich fakt, że dzień wcześniej występowali w rozgrywkach piłkarskich i mieli prawo do bycia zmęczonymi czy poobijanymi. Jednak powinni swoje dolegliwości zgłosić przed wyjściem, a nie w trakcie trwania zawodów. Tak nie postępują profesjonaliści, a do takich obydwaj nasi uczniowie pretendują w swoich klubach. Postawiliście naszych nauczycieli w niekomfortowej sytuacji i osłabiliście naszą ekipę. Takie zachowanie ma niewiele wspólnego z postawą fair play, którą w naszej szkole staramy się w was zaszczepiać. Ale o fair play obszerniej napiszę w kolejnym wpisie.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge