Kacper Kopyciński wicemistrzem województwa !!!

20181002_104434

W Finale Wojewódzkim Ligi LA nasz reprezentant w biegu na 100 metrów z czasem 11,8 zdobył srebrny medal!!! :) Podopieczny p. Piotra Chodunia uległ o 0,06 sekundy  zawodnikowi z mojego rodzinnego Tomaszowa Lubelskiego. Wynik Kacpra Kopycińskiego jest jednym z najważniejszych indywidualnych osiągnięć w zawodach szczebla wojewódzkiego w historii naszej szkoły. Tym większy to sukces, gdyż Kacper nie trenuje sprintów lecz jest piłkarzem Motoru Lublin. Osobne słowa uznania należą się także p. Piotrowi Choduniowi, który od zawsze gra fair play i tym razem pokazał jak powinna wyglądać rywalizacja zgodna z tą zasadą. Chodzi o to, że po rozegraniu wszystkich serii biegu na 100 metrów spiker ogłosił wygraną ex aequo dwóch zawodników, w tym naszego Kacpra. Opiekun naszych lekkoatletów znał wynik rywala Kacpra i zgłosił to do komisji sędziowskiej. Wszystko oczywiście było w protokołach i wcześniej czy później ten fakt wyszedłby na światło dzienne a niesmak by pozostał. Brawa dla p. Chodunia.

H

Jestem pewien, że Kacper odbiera całą sytuację w ten sposób, że nie stracił złota lecz zdobył srebrny medal :) Ta lekcja postawy fair play z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszą sportową karierę Kacpra.

Zanim nastąpiły te radosne chwile, które możecie oglądać na powyższych zdjęciach przed naszym uczniem była ciężka praca, którą musiał wykonać. Zobaczcie jak to wyglądało w obiektywie p. Chodunia.

A

Na kilka chwil przed startem Kacper koncentrował się na linii startu

B

W połowie dystansu rywale byli tuż za plecami Kacpra i mocno naciskali 

C

Na linię mety Kacper wbiegł szybciej o setne części sekundy

DEFG

Później było już jak na największych zawodach lekkoatletycznych :D

W dzisiejszych zawodach finałowych wystąpił także Karol Jakubczyk, który przed tygodniem w zawodach miejskich zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów.

I

Dystans, na którym przyszło rywalizować Karolowi jest prawie dwa razy dłuższy od tego, który trenuje (800 m)

J

Rywalizacja na tym dystansie była bardzo zacięta. Wystartowało ponad 40 zawodników z całego województwa podzielonych na cztery serie biegowe. Nasz reprezentant rozpoczął bardzo odważnie. Przez pierwsze dwa okrążenia utrzymywał się w ścisłej czołówce co widać na powyższym zdjęciu i tym poniżej.

K

Ostatecznie nasz reprezentant zajął 6 miejsce w swojej serii, a w całej rywalizacji został sklasyfikowany w drugiej dziesiątce. Wkrótce kolejna edycja „Biegu Papieskiego”. Regulamin jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycieli WF. Zachęcam do zapoznania się i do udziału. Mam nadzieję, że Karol wystartuje i zajmie wysokie miejsce w tej imprezie.

M

W dzisiejszych zawodach nie mogła wystąpić Julia Pioś, która uzyskała awans ale przegrała z „jelitówką”. Szkoda :(

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge