Wojewódzka Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych

Przed miesiącem nasza męska reprezentacja w sztafetowych biegach przełajowych okazała się najlepszą podczas Licealiady miasta Lublin. Nagrodą za ten sukces drużyny prowadzonej przez p. Piotra Chodunia było zakwalifikowanie się do finału wojewódzkiego, który w miniony czwartek (18 X) odbył się w Tomaszowie Lubelskim.

Ekipa

Nasza reprezentacja z p. Piotrem Choduniem na stadionie w Tomaszowie Lub.

Prawo udziału w zawodach finałowych zapewniły sobie reprezentacje 12 szkół z całego województwa. Trasa biegu, to 8 pętli po ścieżkach i leśnych duktach na przylegającej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Siwej Dolinie ze startem i metą na bieżni stadionu. Najlepszymi przełajowcami województwa okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie (27,50), którzy wyprzedzili RCEZ Biłgoraj (28,05) i ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim (28,47). Nasza drużyna z czasem 30,29 zajęła X miejsce.

Dyplom

Z rozmowy z opiekunem naszej ekipy dowiedziałem się, że nasi zawodnicy pobiegli na miarę swoich możliwości uzyskując czas zbliżony do tego z zawodów miejskich. Oczywiście trudno jest wprost porównywać te wyniki, gdyż profil trasy był zdecydowanie inny w Lublinie niż w Tomaszowie. Podobny był jedynie dystans. Występ w finale wojewódzkim należy jednak uznać za duży sukces naszej drużyny. Miejsce w pierwszej dziesiątce ma swoją wartość, tym większą, że nasi zawodnicy poza Karolem Jakubczakiem nie trenują biegów. Wśród naszych reprezentantów najwięcej było piłkarzy nożnych, ale nie zabrakło także rugbisty czy zupełnych amatorów biegania.

Rozgrzewka przełajowców

Nasi przełajowcy podczas rozgrzewki

Zmiana

A to już nie rozgrzewka tylko zmiana pałeczki

Skład naszej drużyny: Jakub Bancerz, Mateusz Buczek, Jakub Horbowski – Zaranek, Karol Jakubczak, Dominik Pioś, Paweł Siedlecki, Jakub Ściegienny i Karol Różycki. Rezerwowymi byli: Paweł Nagnajewicz Bartek Banasiak.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge