Koszykarskie czarne konie

Rozgrywki grupowe koszykarzy zaplanowane były na dwa dni. Pisałem o tym w ubiegłym tygodniu. Czas zweryfikował te plany. Wczoraj do rozgrywek nie przystąpiła drużyna z PLO im. Sobieskiego. Decyzją opiekunów I LO, III LO oraz naszej szkoły postanowiono rozegrać wszystkie mecze jednego dnia. W pierwszym wczorajszym spotkaniu faworyzowana drużyna z I LO, która w roku ubiegłym zakończyła rozgrywki Licealiady na 3 miejscu, pokonała reprezentację III LO 60 : 26. Drugim spotkaniem była potyczka naszych koszykarzy z drużyną III LO. Przy braku czwartej drużyny stawką tego spotkania był awans do kolejnej rundy. Podopieczni p. Alberta Czerniaka z animuszem rozpoczęli to spotkanie starając się zrealizować założenie taktyczne trenera na pierwszą akcję. Wszystko wyszło tak jak wyrysował p. Albert zawiodła tylko skuteczność :(

2

Pan Albert Czerniak tuż przed rozpoczęciem meczu jeszcze raz omawiał zagrywkę na pierwszą akcję meczu

3

Piotrek Siatecki zrobił swoje i wywalczył dla nas piłkę

4

Dobrze zapowiadający się atak zakończył niestety niecelny rzut :(

4a

Rywale skutecznie skontrowali i wyszli na prowadzenie, które utrzymywali przez dwie kwarty pierwszej połowy

5

Pan Albert szybko zareagował na jakość gry swoich zawodników

Po kilku uwagach w trakcie przerwy na żądanie oraz po głośno wykrzykiwanych wskazówkach w trakcie gry naszym chłopakom udało się poukładać swoją grę.

6

To jeszcze druga kwarta i akcja pod naszym koszem

7 8 9

Z czasem obraz gry zaczął wyglądać tak jak na powyższych trzech zdjęciach

Efektem realizacji zaleceń trenera było zniwelowanie strat i wyjście na prowadzenie na początku trzeciej kwarty :) W tym momencie zaczęło wychodzić zmęczenie fizyczne naszych rywali, którzy grali drugi mecz z rzędu. Ostatecznie nasi koszykarze okazali się „czarnym koniem” turnieju, wygrali ten mecz 20 : 19 i awansowali do pierwszej dziesiątki lubelskich szkół ponadgimnazjalnych !!! Przypomnę w tym miejscu, że w roku ubiegłym nasza drużyna zakończyła rozgrywki na miejscach 13 – 18 a III LO  w przedziale 9 – 12. Ostatnie spotkanie z drużyną I LO miało już tylko aspekt prestiżowo – szkoleniowy. Chodziło o nawiązanie walki z medalistami z ubiegłego roku, przećwiczenie kilku zagrywek taktycznych i danie szansy pogrania wszystkim chłopakom. Udało się jedno, drugie i trzecie. Mecz zakończył się naszą porażką 10 : 42.

1

Skład naszej drużyny: Jakub Adamczyk, Piotr Borkowski, Dawid Berecki, Konrad Dąbrowski, Damian Gola, Jakub Kiepura, Szymon Łaska, Kacper Mazurek, Maciej Mrozek, Kacper Sacz, Piotr Siatecki, Michał Tobis, Piotr Tomaszewski i Radosław Wilczek.

PS Skrupulatny czytelnik zauważył pewnie, że na zdjęciu jest 12 chłopaków i p. Czerniak, a skład zawiera aż 14 nazwisk. Jutro poproszę opiekuna naszej drużyny o opisanie zdjęcia. Ja znam trzech z nich. Ciekawe czy p. Albert mnie przebije :D :) :P

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge