Fajna niedziela, tarara, fajna niedziela … :)

Ostatnia niedziela października obfitowała w ciekawe wydarzenia sportowe i nie tylko z udziałem naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli. Przyznam, że dawno nie miałem okazji tyle dobrego napisać. Ale po kolei.

Budowlani - logo

Drużyna juniorów KS Budowlani Lublin z dwoma naszymi uczniami w składzie: Gabrielem Brożkiem i Pawłem Siedleckim; pokonała na wyjeździe bardzo groźną drużynę Orkana Sochaczew. Obydwaj nasi uczniowie rozegrali całe spotkanie i okrasili je zdobyczami punktowymi. Paweł zdobył 10 pkt., Gabryś - 5.

Paweł 1

Paweł Siedlecki. Foto: http://ksbudowlani.com/

Gabryś 1

Gabriel Brożek. Foto: http://ksbudowlani.com/

Swoją dobrą grą młodzi rugbiści Budowlanych zrobili prezent urodzinowy p. Piotrowi Choduniowi, który podczas czwartkowego treningu oprócz gromkiego „Sto Lat!!!” otrzymał zapewnienie, że podopieczni trenera Jacka Zalejarza wrócą z Sochaczewa z kompletem punktów. Brawo chłopaki za dotrzymanie słowa.

Nowe Logo Motoru

Wyjazdowe zwycięstwo 1 : 0 odnieśli także młodzi piłkarze Motoru Lublin, którzy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U – 19 pokonali Zagłębie Lubin !!! Całe spotkanie w barwach lubelskiej drużyny rozegrał Kacper Kopyciński.

Wręczenie pucharu

„Zero z tyłu” świadczy o tym, że nasz uczeń wywiązał się ze swoich boiskowych zadań. Bramkę dla Motoru zdobył Szymon Rak, który dzień wcześniej trafił także do siatki Chełmianki w meczu III ligi seniorów. Kto wie? Może dobra gra Kacpra zaowocuje w niedalekiej przyszłości powołaniem do pierwszej drużyny Motoru. Ja jestem o tym przekonany i trzymam kciuki za taki scenariusz.

GKS Górnik Łęczna

Pozostanę przy piłce nożnej, ale już w wydaniu kobiecym. W meczu na szczycie Ekstraligi Kobiet zmierzyły się drużyny Czarnych Sosnowiec i GKS Górnik ŁęcznaW składach obydwu drużyn są nasze absolwentki. W Czarnych występuje Dżesika Jaszekw Górniku Agata Guściora. Niedzielny mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Łęcznej 5 : 2. W drużynie gospodyń całe spotkanie rozegrała Dżesika, natomiast Agata jeszcze leczy kontuzję, której uległa w ubiegłym miesiącu. Mam nadzieję, że już niedługo obejrzymy naszą absolwentkę na boisku. Zdrowia Agatko !!!

AZS PSW Biała Podlaska

W innym meczu Ekstraligi Kobiet rozegranym w Białej Podlaskiej miejscowy AZS PSW pokonał Polonię Poznań 3 : 1. W drużynie Akademiczek od 70 minuty na boisku występowała Kinga Niedbała. Po tych spotkaniach na czele tabeli Ekstraligi Kobiet z dorobkiem 33 punktów znajduje się GKS Górnik Łęczna, który o 6 punktów wyprzedza Czarnych Sosnowiec. AZS PSW Biała Podlaska z 12 punktami zajmuje 8 miejsce.

Widok Lublin

Drugoligowa drużyna Widok Lublin w minionej kolejce pokonała na wyjeździe wicelidera UKS Trójka Staszkówka Jelna 2 : 0 !!! W lubelskiej drużynie całe spotkanie rozegrała Wiktoria Dymowska, która w 25 minucie spotkania wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie. Drugą bramkę dla Widoku zdobyła w 45 minucie Patrycja Włodarczyk, która przez jeden semestr była koleżanką klasową Wiktorii. W niedzielnym meczu na ostatnich kilka minut weszła Angelika Stępień. Druga nasza absolwentka Karolina Koss całe spotkanie spędziła na ławce rezerwowych.

LKS Wierzchowiska

Występująca także w II lidze drużyna LKS Wierzchowiska grała w tej kolejce na własnym boisku. Rywalem drużyny której zawodniczkami są dwie nasze absolwentki: Katarzyna Goś Amanda Wasilewska; była ekipa LKS Łysica Bodzentyn. Nasze absolwentki tym razem nie pojawiły się w składzie swojej drużyny, ale z pewnością trzymały kciuki za jej  zwycięstwo. Koleżanki postarały się i pokonały drużynę z Gór Świętokrzyskich 2 : 1. Po tej kolejce drużyna z Wierzchowisk zajmuje 3 miejsce w tabeli II ligi, Widok Lublin jest natomiast na 4 pozycji. Oby tak dalej.

Udaną sportowo niedzielę zakończyła nie mniej udana impreza kulturalna w postaci wieczornego koncertu Sebastiana Riedla & Cree „Wsponienie o Ryszardzie Riedlu” , który odbył się w sali Centrum Spotkania Kultur.

Cree

Dzięki uprzejmości mojego przyjaciela p. Piotra Chodunia, który nie tylko otrzymuje prezenty :) ale także je rozdaje  :D wspólnie z naszymi Małżonkami :) z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy ponadczasowych utworów wykonywanych kiedyś przez Ryszarda Riedla i zespół Dżem. To była bardzo udana niedziela. Oby więcej takich.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge