Koszykarki też z awansem !!!

Kolejna nasza drużyna uczestnicząca w rozgrywkach Licealiady uzyskała awans do dalszego etapu rywalizacji. Kolejny też raz do rozgrywek nie zgłosiła się jedna ze zgłoszonych drużyn. To już jakaś plaga. Po piłkarkach ręcznych z III LO i siatkarzach z ZS nr 5 do rozgrywek nie przystąpiły koszykarki Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji. Ciekawe co na to organizatorzy współzawodnictwa?

Dzisiaj w hali sportowej Startu Lublin przy Al. Piłsudskiego swoje mecze eliminacyjne rozgrywały nasze koszykarki. Podopieczne p. Alberta Czerniaka swój pierwszy mecz wygrały walkowerem 20 : 0 z powodu niestawiennictwa :D ekipy PSBiG. Korzystając z czasu, który pozostał do drugiego spotkania przeciwko reprezentacji II LO nasze koszykarki odbyły trening rzutowy.

rozgrzewka

rozgrzewka 2

O 10,50 zaplanowany był drugi nasz mecz przeciwko reprezentacji II LO. Przed meczem jak zwykle p. Albert zebrał swoje zawodniczki wokół siebie i przypomniał im zadania na boisku oraz podstawowe założenia taktyczne na ten mecz.

Po-dwa-le

Po tradycyjnym okrzyku zagrzewającym do walki obydwie drużyny stanęły naprzeciwko siebie czekając na rozpoczęcie meczu rzutem sędziowskim.

przed rozpoczęciem

Pierwszą udana akcję rozegrały podopieczne p. Alberta. Później gra się wyrównała, jednak celowniki lepiej miały ustawione nasze dzisiejsze rywalki. Pierwsza połowa zakończyła się ich nieznacznym prowadzeniem 10 : 7.

dwutaktobrona

bronimy

rozegranierzut

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasze zawodniczki instruowane z ławki rezerwowych przez swojego opiekuna dotrzymywały kroku koszykarkom z II LO.

z ławki

Nasze reprezentantki dzielnie walczyły w obronie oraz skutecznie kontratakowały. Zaczęły nawet trafiać z rzutów osobistych. To chyba efekt tego treningu rzutowego :)

meczosobisty

Strata kilku punktów utrzymywała się przez dalszą część meczu. Pan Albert brał przepisowe przerwy na żądanie i próbował zmienić coś w grze swoich zawodniczek.

time out

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem II LO 27 : 22. Obydwie drużyny oczywiście awansowały do dalszej części rywalizacji.

drużyna

Skład naszej drużyny: Agata Borkowska, Ewelina Ciechańska, Julia Pioś, Oliwia Romańczuk, Natalia Rosińska, Natalia Ruszniak, Natalia Stachura, Patrycja Umińska, Wiktoria Wartacz, Paulina Wierzchowska i Weronika Wlaszczyk.

PS Dziękuję Natalii Banaszek oraz p. Albertowi za zdjęcia, które możecie dzięki nim oglądać. Sam, nie mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu z powodu lekcji.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge