Piłkarskie ostatki

Nie tylko nasze szkolne drużyny zakończyły w tym roku rozgrywki. Pauzuje w zasadzie cała Polska. Jeszcze tylko w Ekstraklasie mężczyzn pozostały do rozegrania trzy kolejki. No ale oni grają na podgrzewanych boiskach, to sobie mogą jeszcze pokopać. W dzisiejszym wpisie podsumuję wszelkie rozgrywki ligowe, w których uczestniczą nasi uczniowie i absolwenci. To będzie długi tekst więc możecie sobie zrobić herbatę i wygodnie usiąść przed komputerem.

Zaczynam od najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet, w której mamy trzy absolwentki.

Logo Ekstraligi

GKS Górnik Łęczna Czarni Sosnowiec AZS PSW Biała Podlaska

W Ekstralidze Kobiet rozegrano już całą pierwszą rundę i trzy kolejki rundy rewanżowej. Na tym etapie rozgrywek na czele tabeli znajdują się obrończynie tytułu mistrzowskiego czyli GKS Górnik Łęczna. Piłkarki z Łęcznej, wśród których występuje Agata Guściora zakończyły ten rok niespodziewanym remisem z Olimpią Szczecin 2 : 2. Nasza absolwentka rozegrała w barwach swojego klubu całe spotkanie. Cieszy jej powrót do gry po kontuzji, wynik trochę mniej. Na 3 miejscu w tabeli uplasowała się ekipa KKS Czarni Sosnowiec, w której od bieżącego sezonu występuje inna nasza absolwentka, Dżesika Jaszek. W ostatnim meczu w tym roku drużyna Dżesiki pokonała na wyjeździe TS Mitech Żywiec 5 : 0, a ona sama strzeliła w tym meczu dwie bramki. W Ekstralidze występuje jeszcze jedna nasza absolwentka, Kinga Niedbała. Jej drużyna AZS PSW Biała Podlaska zakończyła ten rok porażką 1 : 3 z AZS Uniwersytet Jagielloński. Kinga rozpoczęła to spotkanie w podstawowym składzie i została zmieniona w 80 minucie.

Na centralnym szczeblu rozgrywek mamy jeszcze jednego przedstawiciela, którym jest Motor Lublin występujący w Centralnej Lidze Juniorów U – 18.

CLJLogo MOTOR

W drużynie tej występuje uczeń klasy III CT Kacper Kopyciński. Motor Lublin udanie zakończył rok pokonując w Szczecinie tamtejszą Pogoń 2 : 1. Wygrana ta daje nadzieję lubelskiej drużynie na skuteczną obronę ligowego bytu po zimowej przerwie. Obecnie Motor plasuje się na 13 miejscu w tabeli, które zagrożone jest spadkiem z ligi. W diametralnie innej sytuacji znalazł się występujący także w Motorze, z tym że w drużynie do lat 17, uczeń klasy I AL Maciej Góralski. Jego ekipa po wygraniu dwumeczu barażowego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U – 17 z SMS Jarosław na wiosnę rozpocznie grę na centralnym szczeblu rozgrywek. Nasz uczeń wystąpił w obydwu spotkaniach. Pierwsze w Jarosławiu zakończyło się wygraną Motoru 5 : 1, drugie w Lublinie wygrała drużyna gości 3 : 1.

Według hierarchii kolejną klasą rozgrywkową jest II Liga Kobiet, a w niej dwie drużyny z naszymi uczennicami i absolwentkami w składzie. Pierwszą z nich jest Widok SP 51 Lublin. W drużynie tej występuje Wiktoria Dymowska z III BL oraz dwie nasze absolwentki: Angelika Stępień, Karolina Koss. Drugą natomiast jest  LKS Wierzchowiska, w której składzie znaleźć można inne nasze absolwentki: Katarzynę Goś i Amandę Wasilewską.

Widok LublinLKS Wierzchowiska

Drużyna trenera Piotra Rodaka zakończyła ten rok efektownym zwycięstwem 3 : 0 ze Starówką Nowy Sącz i zajmuje 3 miejsce w tabeli. Wszystkie nasze przedstawicielki wystąpiły w tym spotkaniu, a Wiktoria Dymowska w 64 minucie ustaliła wynik meczu. Porażką ten rok zakończyła drużyna z Wierzchowisk, która w wyjazdowym spotkaniu z KSP Kielce przegrała 1 : 3. Kasia pojechała do Kielc, ale całe spotkanie przesiedziała na ławce rezerwowych. Jej drużyna zakończyła ten rok na 4 miejscu w tabeli.

III Lidze Kobiet grają aż cztery drużyny, w których składach można znaleźć znajome nazwiska. Trzy z nich, to rezerwy drużyn z wyższych lig: GKS Górnik Łęczna II, AZS PSW Biała Podlaska II i LKS Wierzchowiska II, a tą czwartą są Perły Lublin. Trzy pierwsze w swoich składach mają dziewczyny o których już pisałem. W Perłach występuje nasza pierwszoklasistka Karolina Łukaszewska.

GKS Górnik ŁęcznaAZS PSW Biała PodlaskaLKS WierzchowiskaPerły Lublin

W tabeli III Ligi na pierwszym miejscu są rezerwy GKS Górnik Łęczna. Ostatni w tym roku mecz Łęcznianki wygrały 3 : 0 z Sybillą Puławy, a całe spotkanie rozegrała Emilia Kozak z III CT. Na 4 miejscu w tabeli plasują się rezerwy AZS PSW, które na zakończenie roku jeszcze wyżej, bo aż 15 : 0 (!!!) pokonały Perły Lublin. W składzie „akademiczek” na to spotkanie nie znalazła się nasza Kinga Niedbała, natomiast w Perłach cały mecz rozegrała Karolina Łukaszewska. Drużyna rezerw LKS Wierzchowiska zakończyła rok porażką 1 : 3 z Iskrą Krzemień. Po tym spotkaniu drużyna Kasi Goś i Amandy Wasilewskiej zajmuje 6 miejsce. O jedną pozycję niżej plasują się Perły Lublin Karoliny Łukaszewskiej.

Z męskich drużyn z naszymi w składzie najwyżej grają: Orion Niedrzwica Duża (Rafał Jaśkowiak, Kamil Szymuś), Piaskovia Piaski (Bartłomiej Barwiak) Unia Wilkołaz (Karol Wołoszyn). Wszystkie te ekipy występują w Klasie Okręgowej.

Orion Niedrzwica Duża logo Piaskovia Piaski Unia Wilkołaz

Najwięcej radości z witania Nowego Roku będą mieli piłkarze Oriona, którzy przewodzą ligowej stawce. Ostatni mecz w tym roku drużyna naszych absolwentów zakończyła zwycięstwem 2 : 0 nad Granitem Bychawa. Rafał Jaśkowiak przez całe spotkanie bronił bramki swojej drużyny, a Kamil Szymuś pojawił się na boisku w II połowie meczu. W dużo gorszych humorach kończą rok zawodnicy Piaskovii Unii. Obydwie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, Piaskovia na 14, Unia na 15 miejscu. Ostatni mecz w tym roku drużyna Bartka Barwiaka przegrała 1 : 2 ze Świdniczanką Świdnik, natomiast ekipa Karola Wołoszyna zremisowała ze Stalą Poniatowa 2 : 2. Bartek rozegrał całe spotkanie w swojej drużynie, a kontuzjowanego Karola nie było nawet na ławce rezerwowych. Obydwu drużynom życzę wielu zwycięstw na wiosnę. Będą one potrzebne do uratowania ligowego bytu.

Klasie B mamy rekordową liczbę drużyn z naszymi uczniami i absolwentami w składach. W grupie 1 jest Perła Borzechów, w której gra Norbert Uniłowski z III ET.

Perła Borzechów

Jego drużyna na koniec roku uległa 0 : 1 Tęczy Bełżyce i zajmuje 10 miejsce. Norberta od dłuższego czasu nie widzę w składzie. Być może zawiesił już buty na kołku. Sprawdzę to podczas najbliższej lekcji z nim. W grupie 2 występuje KS Ciecierzyn z naszym absolwentem Robertem Sidorem w składzie.

KS Ciecierzyn

Jego drużyna zajmuje 9 miejsce w tabeli, a w ostatnim tegorocznym meczu 3 : 0 pokonała Wodniaka Łaziska. Robert Sidor rozegrał całe spotkanie. Aż trzy drużyny z „Podwalakami” w składzie grają w grupie 3. Są to: GKS Niemce, Perła Mełgiew i Trawena Trawniki. Na 1 miejscu w tabeli rok zakończył GKS, w którego składzie jest trzech naszych absolwentów: Sławomir Latek, Michał Kubera i Ireneusz Majewski. W ostatnim w tym roku spotkaniu lider pokonał na wyjeździe Ludwiniaka Ludwin, a zwycięską bramkę na 4 minuty przed zakończeniem spotkania zdobył Michał Kubera. Na 3 miejscu w grupie plasuje się obecnie Perła Mełgiew, której podstawowym bramkarzem jest Przemysław Hajkowski, a na 6 Trawena Trawniki, której zawodnikiem jest Szymon Bancerz z IV FT.

Perła MełgiewTrawena Trawniki

Na zakończenie rundy te dwie drużyny zmierzyły się w bezpośrednim spotkaniu, które zakończyło się remisem 1 : 1. Obydwaj nasi rozegrali mecz w pełnym wymiarze.

Została mi do podsumowania Klasa B. Na tym poziomie rozgrywek mamy trzy drużyny z naszymi absolwentami w składzie. W grupie 2 gra Legion Tomaszowice, w 4 Mila Turka i LKS Wierzchowiska. Zawodnikiem Legionu jest Rafał Saba, w Mili grają: Damian Drzymała i Łukasz Mrozik, a barw LKS broni Cezary Grum

Legion Tomaszowice Mila Turka LKS Wierzchowiska

Legion Tomaszowice w swojej grupie zajmuje na koniec rundy 6 miejsce. W ostatnim meczu drużyna Rafała Saby, którego jednak nie było w składzie, pokonała na wyjeździe Serokomlę Janowiec aż 6 : 1. Takim samym wynikiem zakończyła rok Mila Turka, która u siebie pokonała Uniszowice, a jedną z bramek zdobył Damian Drzymała. Nieco skromniejsze, ale również okazałe zwycięstwo na zakończenie rundy odniosła drużyna LKS Wierzchowiska, która 5 : 1 pokonała na wyjeździe Krężnicę Jarą. Cezary Grum nie zagrał jednak w tym spotkaniu.

Na tym kończę dzisiejsze podsumowanie. Mam nadzieję, że pomimo obszerności dotrwaliście ze mną aż do tego miejsca.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge